جزئیات رایگان شدن اینترنت شاد دانش آموزان تا پایان سال 1401

وزیر آموزش و پرورش در تازه‌ترین صحبت‌های خود و بعد از اعلام تعطیل شدن شاد در آینده، خاطرنشان کرد این شبکه نباید تعطیل شود، و افزود بچه‌های ما باید در این زیست‌بوم هم حضور داشته باشند و باید فرزندان‌مان را متناسب با زمان تربیت کنیم. یوسف نوری درباره جایگاه و چگونگی استفاده از شبکه شاد در سال تحصیلی جدید اظهار کرد که شاد، شبکه منحصر به فردی است.

جزئیات رایگان شدن اینترنت شاد دانش آموزان تا پایان سال 1401

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی شاد، کار خوبی بود به‌گونه‌ای که می‌توان آن را در سطح جهانی نیز معرفی کرده و به نمایش گذاشت، افزود: «شبکه‌ای که بتواند روزانه ۱۱ میلیون نفر را پذیرا باشد، شبکه‌ای گسترده و قدرتمند است و این آمار بالایی است و گاهی پهنای باند بالاتری نسبت به پیام‌رسان‌های معروف دنیا را به خود اختصاص می‌داد.»

وزیر آموزش و پرورش: اینترنت شاد تا پایان سال رایگان است

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شاد، نقایصی داشت که به مدیر مجموعه فنی شاد منتقل کردیم و به‌تدریج برطرف شدند که یکی از آن‌ها ایجاد کلاس مجازی بود که به قابلیت‌های شاد افزوده شد گفت:

مخصوصاً برای خارج از کشور و مناطقی که دسترسی کمتری به آموزش باکیفیت دارند باید از این شبکه به‌صورت مکمل آموزش استفاده شود. شاد نباید تعطیل شود. بچه‌های ما باید در این زیست‌بوم هم حضور داشته باشند. باید فرزندان‌مان را متناسب با زمان تربیت کنیم. بچه‌ها با این فضا زودتر سازگاری پیدا می‌کنند و می‌توانند آموزش‌های مکمل را از آنجا دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه شاد خودش پیام‌رسان اختصاصی است و مهمتر از آن، یک موتور جست‌وجوی پاک و اختصاصی با عنوان «شادبین» دارد اظهار داشت: «شادبین موتور جست‌وجوی بسیار خوبی است و اطلاعات دسته‌بندی‌شده کامل بر اساس نیاز دانش‌آموز در اختیار قرار می‌دهد؛ به‌جز مواردی که برای دانش‌آموز مضر هستند، مابقی اطلاعات را نشان می‌دهد. آموزش و پرورش شبکه‌ای را در اختیار دارد که هم کلاس مجازی دارد، هم پیام‌رسان اختصاصی و هم موتور جست‌و‌جوی ایمن. شاد، یک پیام‌رسان جامع است؛ البته ممکن است پهنای باند کم باشد یا دسترسی به گوشی و دستگاه وجود نداشته نباشد که باید آن را به‌تدریج جبران کنیم. سال گذشته نیز تعدادی تبلت میان دانش‌آموزان کم‌برخوردار توزیع شد و امسال هم این کار را با خیرین ادامه می‌دهیم.»

نوری درباره هزینه استفاده از اینترنت در شبکه شاد نیز گفت: «طبق تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت ارتباطات داشتیم قرار بوده اینترنت شاد تا پایان برنامه ششم توسعه، یعنی تا پایان سال ۱۴۰۱ رایگان باشد که با وزیر ارتباطات و معاون اول رئیس‌جمهور در این باره صحبت کردیم که به آن عمل شود.»

ارسال نظر