چگونه از غیر فعال شدن خودکار دستگاه های USB در ویندوز جلوگیری کنیم؟

ویندوز به صورت خودکار دستگاه های USB متصل به سیستم که در حال استفاده نیست را به حالت تعلیق در می آورد و آن ها را غیر فعال می کند. اگر چه این کار باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود، ولی ممکن است در کار سخت افزار هایی که از درگاه USB استفاده می کنند اختلال ایجاد کند. اگر شما این قابلیت را غیر فعال کنید، دستگاه های USB برق بیشتری مصرف می کنند، ولی مشکل از کار افتادن دستگاه های جانبی متصل شده به سیستم پس از بی استفاده بودن برای مدت کوتاه حل می شود.

چگونه از غیر فعال شدن خودکار دستگاه های USB در ویندوز جلوگیری کنیم؟

کلیک - تنها زمانی تنظیمات مربوط به این ویژگی را غیر فعال کنید که در استفاده از یک یا چند دستگاه ها USB در ویندوز خود با مشکل مواجه باشید. اما اگر لوازم جانبی متصل به سیستم به خوبی کار می کنند، نیازی به غیر فعال کردن این قابلیت وجود ندارد.

تنظیمات مربوط به این قابلیت در بخش مدیریت انرژی ویندوز قرار گرفته است. برای تغییر تنظیمات آن در ویندوز های ۷، ۸ یا ۱۰ باید ابتدا به Control Panel مراجعه کرده و به بخش Power Options بروید.

بنابر این، پس از مراجعه به Control Panel، وارد Hardware and Sound و سپس Power Options شوید.

در مرحله بعد، روی گزینه Change Plan Settings در سمت راست پلنی که فعال است، کلیک کنید. ویندوز به صورت پیش فرض از پلن Balanced استفاده می کند و معمولا نیازی به تغییر پلن وجود ندارد. ولی اگر شما معمولا پلن ها مصرف انرژی را تغییر می دهید، باید این تنظیمات را جداگانه در هر کدام انجام دهید.

اکنون روی Change advanced power settings کلیک کنید تا وارد پنجره تنظیمات پیشرفته شوید.

کمی به پایین اسکرول کرده تا گزینه USB settings را در لیست بیابید. با کلیک روی دکمه + آن را باز کرده و گزینه USB selective suspend setting را در حالت Disabled قرار دهید.

با کلیک روی دکمه OK تنظیمات را ذخیره کنید. از حالا به بعد، ویندوز دیگر وسایل متصل شده به درگاه های USB را خاموش نمی کند.

اگر خواستید تنظیمات را به حالت اولیه برگردانید و تعلیق خودکار دستگاه های USB را فعال نمایید، کافیست به پنجره قبلی بازگشته و گزینه USB selective suspend setting را در حالت Enabled قرار دهید.

ارسال نظر