کامپیوترم باید چقدر حافظه داشته باشد؟‌

میزان حافظه موردنیاز برای هر کامپیوتر بستگی به نیازمندی‌های شما و سیستم‌عامل دارد. برای استفاده بهینه از زمان و جلوگیری از اجرای کند سیستم‌عامل بهتر است که از مقدار حافظه موردنیاز سیستم خود اطلاع داشته باشید.

کامپیوترم باید چقدر حافظه داشته باشد؟‌

کلیک- این سوال بستگی به نوع کاربری شما از کامپیوتر دارد. اینکه قصد دارید چه برنامه‌هایی بر روی کامپیوتر اجرا کنید و این‌که چند تا برنامه را می‌خواهید همزمان باز نگه دارید. برای تعیین اینکه حافظه RAM چقدر فضا داشته باشد باید نیازمندی‌های کامپیوتر در خصوص برنامه‌های در حال اجرا را مشخص کنید و سپس آن را دو برابر کنید تا حافظه مورد نیاز بدست آید. به هر حال در ادامه توصیه‌های عمومی برای مقدار حافظه در کامپیوترهای امروزی ارائه می‌شود.

حداقل: ۲ گیگا بایت

پیشنهاد: ۴ تا ۶ گیگابایت

عالی: ۸ گیگابایت یا بیشتر.

اگر از کامپیوترهای قدیمی‌تر با نسخه‌های قدیمی سیستم‌عامل‌ استفاده می‌کنید، حداقل حافظه موردنیاز می‌تواند مقدار خیلی کمتری باشد. برای مثال کسی که از ویندوز ۹۸ استفاده می‌کند حافظه ۶۴ مگابایتی هم برای او کافی است، هرچند که فقط به ۲۴ مگابایت نیاز دارد.

بخاطر داشته باشید که یک نسخه ۳۲ بیتی از هر سیستم‌عامل ویندوز حداکثر ۴ گیگابایت حافظه نیاز دارد. اگر به پردازنده ۶۴ بیتی ارتقا یابد و نسخه ۶۴ بیتی ویندوز هم نصب شود، میزان حافظه موردنیاز افزایش می‌یابد.

اگر کامپیوتر من کمتر از ۲ گیگابایت فضا داشته باشد چه اتفاقی می‌افتد؟

تا زمانی که از یک سیستم‌عامل قدیمی استفاده می‌کنید با دو گیگابایت حافظه و حتی کمتر از آن مشکلی برای شما پیش نمی‌آید. ولی استفاده از نسخه‌های قدیمی سیستم‌عامل باعث به خطر افتادن امنیت سیستم می‌شود و همچنین سیستم‌عامل‌های قدیمی خیلی به روز نیستند. اگر از کامپیوترهای جدیدتر استفاده می‌کنید داشتن دو گیگابایت حافظه و یا کمتر از آن شما را به دردسرهایی می‌اندازد که ناشی از اجرای کند کامپیوتر هستند.

ارسال نظر