آموزش حل مشکل Publisher Could Not Be Verified در ویندوز

هنگامی که بعضی فایل ها را باز می کنید با پیغام هشداری با عنوان Publisher Could Not Be Verified مواجه می شوید که می گوید ویندوز (و یا کمپانی مایکروسافت) این فایل را غیر قابل اعتماد می داند و این فایل فقل می شود مگر اینکه شما به ویندوز دستور بدهید که این فایل اجازه باز شدن و یا اجرا شدن را دارد.

آموزش حل مشکل Publisher Could Not Be Verified در ویندوز

کلیک - اگر شما یک فایل را از یک منبع معتبر و امن دانلود کنید، هنگامی که آن را باز می کنید اکثرا با پیغام زیر مواجه می شوید. ولی شما می توانید در ویندوز تنظیماتی را انجام دهید تا هنگامی که فایل را باز می کنید دیگر با این پیغام مواجه نشوید.

۶۵۰x300x00_lead_image_unblock_file.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.KpHHjpA2aJ

هشدار: توجه کنید که حتما فایل هایی را از حالت بلاک یا مسدودی بودن خارج کنید که از منابع معتبری تهیه کرده اید. در غیر این صورت اگر هر فایلی را از حالت بلاک خارج کنید، ریسک اینکه کامپیوتر شما در معرض خطر ویروس و یا بدافزار قرار بگیرد افزایش پیدا می کند.

چگونه یک فایل را مستقیما از پنجره هشدار بلاک، از حالت بلاک خارج کنیم:

راحت ترین راه برای خارج کردن یک فایل از حالت بلاک استفاده مستقیم از خود پنجره هشدار بلاک است. هنگامی که هشدار امنیتی را مشاهده می کنید، فقط تیک گزینه "Always ask before opening this file" را بردارید، سپس روی "Run" و یا "Open" کلیک کنید.

توجه: این روش فایل مورد نظر را در هر نقطه از کامپیوتر شما (نقاط دسترسی در فضای ذخیره سازی) از حالت بلاک خارج می کند.

۴۶۶x344x03_unblock_file_on_security_warning_dialog.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.tJazVbGue9

اگر با پیغامی با سربرگ "User Account Control" مواجه شدید، گزینه "Yes" را بزنید.

توجه: پیغام "User Account Control" برای فایل هایی نمایش داده می شود که حساب کاربری (User Account) مورد نظر اجازه دسترسی به موقعیت فایل مورد نظر را ندارد. در هر صورت نمایش این پیغام بستگی به تنظیمات "User Account Control" شما دارد.

۴۵۲x254x04_uac_dialog.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.Cw-Pz4MMyu

دفعه بعدی که شما فایل مورد نظر را باز می کنید دیگر با پیغام هشدار امنیتی روبرو نخواهید شد.

چگونه از طریق " Properties " یک فایل، آن را از حالت بلاک خارج کنیم

راه دیگر خارج کردن یک فایل از بلاک بودن، اعمال یک سری تغییرات در "Peroperties" فایل مورد نظر است.

توجه: شما می توانید با استفاده از این شیوه هر نوع فایلی را از حالت بلاک خارج کنید ولی فایل مورد نظر باید در دسترس حساب کاربری (User Account) شما باشد. مسیرهای دسترسی مانند Documents، Downloads، Desktop و یا هر مسیر دیگری که از طریق حساب کاربری خود به آن دسترسی دارید. اگر فایل مورد نظر در مسیر دسترسی حساب کاربری شما نیست باید فایل مورد نظر را به یکی از مسیرهای دسترسی خود منتقل کنید، فایل را از بلاک خارج کنید سپس فایل را مجددا به مکان اصلی خود بازگردانید.

روی فایل مورد نظری که می خواهید از بلاک خارج کنید راست کلیک کنید و از منوی نمایش داده شده گزینه "Properties" را انتخاب کنید.

۶۵۰x631x01_selecting_properties.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.53jOwlhbNS

پنجره مربوط به گزینه "Properties" نمایش داده خواهد شد. در ویندوز ۱۰ در سربرگ "General" تیک گزینه "Unblock" را بزنید، در ویندوز ۷، ۸ یا ۸٫۱ نیز باید دکمه مربوط به "Unblock" را بزنید و سپس دکمه OK را بزنید.

توجه: اگر شما پنجره "Properties" را باز کردید و هیچ گزینه و یا دکمه ای با عنوان "Unblock" مشاهده نکردید، فایل خود به خود از حالت بلاک خارج است و نیاز به انجام هیچ تغییراتی نیست.

۳۶۳x527x02_clicking_unblock.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.G42kHkxLda

پس از طی مراحل بالا و انجام تغییرات لازم، از این پس هنگام باز کردن فایل مورد نظر دیگر با پیغام هشدار امنیتی مواجه نخواهید شد.

منبع: howtogeek

ارسال نظر