آموزش شخصی‌سازی، افزودن و حذف کردن واچ فیس در اپل واچ

رسانه کلیک - در این مطلب روش شخصی‌سازی، افزودن و حذف کردن واچ فیس در اپل واچ را آموزش می دهیم تا بتوانید ظاهر صفحه‌های هوشمند خود را به سلیقه خود زیبا کنید. 

آموزش شخصی‌سازی، افزودن و حذف کردن واچ فیس در اپل واچ

خوشبختانه قابلیت‌های زیادی در اپل واچ برای شخصی‌سازی آن وجود دارد و البته قابلیت فیس واچ که مربوط به ظاهر صفحه این ساعت‌های هوشمند است نیز از این قاعده مستثنا نیست.

از آنجایی که بسیاری از ما دوست داریم که ظاهر Apple Watch را هر چند وقت یک‌بار تغییر دهیم، در این مطلب قصد داریم تا به شما نحوه شخصی‌سازی، افزودن و حذف کردن واچ فیس در این ساعت‌های هوشمند را آموزش دهیم.

قبل از شروع آموزش باید به این نکته توجه داشته باشید که در ساعت‌های هوشمند اندرویدی قابلیتی با عنوان Theater Mode وجود دارد که در Apple Watch این قابلیت وجود ندارد اما شما می‌توانید face جدیدی در Apple Watch ایجاد کنید که شبیه به حالت Theater در ساعت‌های هوشمند اندرویدی باشد.

برای افزودن یا حذف کردن ظاهر ساعت از روی Apple Watch ابتدا مچ دست خود را بالا آورده، روی صفحه ساعت کلیک کنید . سپس روی گزینه Digital Crown کلیک کنید تا به حالت ساعت برگردید.

شخصی‌سازی، افزودن و حذف کردن Apple Watch Faces انگشت خود را روی صفحه ساعت نگهدارید تا صفحه‌نمایش داده شده روی Apple Watch کوچک‌تر شود. در این حالت صفحه ساعت به شکل یک مربع کوچک در می‌آید و زیر آن گزینه‌ای با عنوان Customize نمایش داده می‌شود. روی این گزینه کلیک کنید.

شخصی‌سازی، افزودن و حذف کردن Apple Watch Faces در اولین صفحه‌نمایش داده شده می‌توانید رنگ نمایش زمان و موارد مربوط به آن را تغییر دهید. برای این از Digital Crown روی ساعت است استفاده کنید.

شخصی‌سازی، افزودن و حذف کردن Apple Watch Faces در این مثال ما برای نمایش ساعت و موارد مربوط به آن از رنگ بنفش استفاده کردیم.

شخصی‌سازی، افزودن و حذف کردن Apple Watch Faces برای شخصی‌سازی قسمت‌های مختلف صفحه‌نمایش درApple Watch صفحه را به سمت چپ بکشید. در صفحه دوم تمام مواردی که روی صفحه Apple Watch نمایش داده می‌شود برای شما نشان داده می‌شود. برای تغییر هر کدام روی آن کلیک کنید. نام مورد انتخابی برای شما نمایش داده می‌شود. برای تغییر مواردی انتخابی باید Digital Crown را بچرخانید. مثلاً در این مثال ما برای تصویر وسط صفحه، تصویر ماه را انتخاب کرده‌ایم.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر از اپلیکیشن‌های ساخته‌شده توسط شرکت‌های دیگر روی Apple Watch خود استفاده می‌کنید، می‌توانید موارد دیگری را نیز روی صفحه ساعت خود نمایش دهید.

شخصی‌سازی، افزودن و حذف کردن Apple Watch Faces مثلاً در این مثال درجه حرارت روی صفحه‌نمایش داده می‌شود.

شخصی‌سازی، افزودن و حذف کردن Apple Watch Faces وقتی تنظیمات را انجام دادید Digital Crown را فشار دهید تا تنظیمات ایجاد شده ثبت و روش ساعت نمایش داده شوند.

شخصی‌سازی واچ فیس اپل واچ علاوه بر اینکه می‌توانید faceهای موجود روی Apple Watch را تغییر دهید و آن‌ها شخصی‌سازی کنید، می‌توانید به face جدید روی گوشی خود ایجاد کنید. این قابلیت به شما امکان این را می‌دهد که هم‌زمان روی ساعت خود چند face ایجاد کنید و هر زمان که خواستید آن‌ها را انتخاب کنید. برای افزودن face جدید به Apple Watch ابتدا Digital Crown را برای چند لحظه نگهدارید و سپس برای چند ثانیه انگشت خود را روی صفحه ساعت نگه‌دارید. صفحه را به سمت چپ بکشید تا یک صفحه جدید با علامت + شبیه به تصویر زیر برای شما نمایش داده شود. روی این آیکون کلیک کنید.

شخصی‌سازی، افزودن و حذف کردن Apple Watch Faces Digital Crown را تا زمانی که تم مناسب برای شخصی‌سازی را پیدا نکرده‌اید بچرخانید. بعد از پیدا کردن تم مناسب باید تغییرات را روی آن اعمال کنید. در این مثال ما یک تم مینیمال انتخاب کرده‌ایم و می‌خواهید رنگ ساعت را قرمز کنیم و سایر موارد را از روی صفحه حذف کنیم.

این تم بیشتر در مواقعی که قرار است در جاهای تاریک مثل سالن تئاتر باشید، به درد می‌خورد چون باعث می‌شود نور ساعت شما کم شود و در تاریکی به چشم نیاید.

وقتی واچ فیس مناسب را پیدا کردید روی آن کلیک کنید.

شخصی‌سازی واچ فیس اپل واچ در این حالت face انتخابی برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن را تغییر دهید. برای تغییر دادن این face ابتدا انگشت خود را روی صفحه Apple Watch برای چند ثانیه نگه دارید و سپس گزینه customize را انتخاب کنید.

شخصی‌سازی، افزودن و حذف کردن Apple Watch Faces رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این مثال ما رنگ قرمز را انتخاب کرده‌ایم.

شخصی‌سازی، افزودن و حذف کردن Apple Watch Faces صفحه را به شمت چپ بکشید تا مواردی که می‌خواهید روی صفحه‌نمایش داده شود برای شما به صورت یک فهرست نمایش داده شود. هرکدام را که نمی‌خواهید روی صفحه‌نمایش داده شود Off کنید.

شخصی‌سازی واچ فیس اپل واچ وقتی گزینه Off را انتخاب کنید محتوای کادر انتخابی مانند تصویر زیر خالی می‌شود.

شخصی‌سازی، افزودن و حذف کردن Apple Watch Faces در این مثال ما تنظیمات را به نحوی انجام دادیم که روی صفحه فقط ساعت نمایش داده شود. که ظاهر صفحه به شکل تصویر زیر در خواهد آمد.

شخصی‌سازی واچ فیس اپل واچ این حالت می‌تواند جایگزینی برای حالت Theater Mode روی ساعت‌های اندرویدی باشد. برای حذف کردن واچ فیس ایجاد شده روی صفحه ساعت انگشت خود را برای چند لحظه روی صفحه ساعت نگهدارید و صفحه را تا جایی که face ای که می‌خواهید حذف شود برای شما نمایش داده شود. صفحه را به سمت بالا بکشید و روی آیکون سطل زباله که مانند تصویر زیر نمایش داده می‌شود کلیک کنید.

شخصی‌سازی، افزودن و حذف کردن Apple Watch Faces توجه داشته باشید که در این حالت هیچ سؤالی مبنی بر تائید حذف واچ فیس انتخابی برای شما نمایش داده نمی‌شود. بنابراین مراقب باشید که اشتباهی چیزی را حذف نکنید.

شخصی‌سازی واچ فیس اپل واچ

ارسال نظر