چگونه متوجه شویم که آیفون خریداری‌شده دزدی است یا خیر؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که آیفونی که از مغازه خریداری می کنید دزدی است یا خیر؟ شما به راحتی با استفاده از شماره IMEI متوجه شوید آیفونی که خریداری کرده اید دزدی است یا خیر.

چگونه متوجه شویم که آیفون خریداری‌شده دزدی است یا خیر؟

به گزارش کلیک ، در هنگام خرید گوشی های هوشمندی مثل آیفون شما پول زیادی بابت کوشی هوشمند پرداخت می کنید و شاید بخواهید از بسیاری از جهات از خرید آیفون خود مطمئن باشید. احتمال های زیادی در بازار وجود دارد و شاید آیفون شما قبل از خریداری شدن از فرد دیگری دزدیده شده باشد و به شما فروخته‌شده باشد. بدون شک این موضوع یک جرم است و قابل پیگیری است، اما در هر صورت چگونه می توان از چنین وضعیتی جلوگیری کرد؟

شما با استفاده از ابزار جدید آنلاین CTIA به سادگی می توانید متوجه شوید کوشی هوشمند شما دزدی است یا خیر. در این سیستم آنلاین داده های فرستاده شده با پایگاه اصلی چک می شود و اطلاعات کامل برای شما فرستاده می شود. با استفاده از این قابلیت شما به راحتی می توانید هر گونه جرمی را دنبال کنید.

شماره IMEI معمولاً در پشت جعبه گوشی های هوشمند نوشته شده است، البته ممکن است جعبه گوشی هوشمند شما در دسترس نباشد و حتی ممکن است این شماره در این قسمت نباشد، شما با استفاده از کلید ترکیبی می توانید به این شماره دسترسی داشته باشید. برای به دست آوردن این شماره کافی است تا به تنظیمات رفته و گزینه General > About را لمس کنید و به راحتی IMEI گوشی هوشمند را مشاهده کنید. شما به راحتی می توانید این کد را در وب سایت CTIA بنویسید و متوجه شوید آیفون شما دزدی است یا خیر.

این راه در واقع یکی از ساده ترین راه ها است که حتی شما نیز با استفاده از آن می توانید از این قبیل جرم ها جلوگیری کنید.

ارسال نظر