چگونه از عکاسی درآمد داشته باشیم؟

رسانه کلیک - کسب درآمد از عکاسی شاید برای شما اهمیت بالایی داشته باشد. در این مطلب نحوه کسب درآمد از عکاسی را مشاهده می کنید.

چگونه از عکاسی درآمد داشته باشیم؟

عکاسی یکی از هنرهایی است که این روز ها مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. عکاسی حرفه ای یک شغل محسوب می شود و وارد شدن به این وادی آسان نیست و نیازمند تجربه های فراوان، کلاس های آموزشی و حتی دانشگاه و هزینه است. در این مطلب ما به بررسی این موضوع می پردازیم که افراد معمولی و افرادی که علاقه به عکاسی دارند چگونه می توانند از این راه درآمد داشته باشند. برای اطلاع از راه های کسب درآمد از عکاسی در ادامه با ما همراه باشید.

کسب درآمد از عکاسی

در اولین قدم باید گفت که عکاسی نیاز به آموزش دارد. در مرحله اول شما می توانید تعاریف اولیه را از مقاله های آموزشی که در اینترنت وجود دارد به دست بیاورید و آن ها را مطالعه کنید و اطلاعاتی مفید به دست آورید. اما بحث دوم تجربه و سابقه عکاسی به صورت حرفه ای است. برای به دست آوردن این قابلیت ها باید در کلاس های عکاسی شرکت کنید، کلاس های عکاسی معمولاً پرهزینه است و شما نیز نمی توانید به عنوان یک تفریح خرج زیادی برای عکاسی کنید پس شما می توانید در ورک شاپ های مربوط به این زمینه شرکت کنید. ورک شاپ ها هزینه های بسیار کمتری نسبت به کلاس ها دارند و هم چنین تجربیات بسیار خوبی در این ورک شاپ ها به افراد منتقل می شود.

بسیاری از افراد بر این باور هستند که ورود گوشی های هوشمند و در دسترس بودن دوربین حرفه ای باعث شده همه افراد عکاس شوند و هر فردی در این زمینه فکر کند یک عکاس حرفه ای است. این تصور، تصور بسیار غلطی است، ممکن است مادر شما نیز گوشی هوشمند آیفون داشته باشد، هزاران مادر و پدر بر روی کره زمین آیفون دارند، یعنی همه این افراد عکاس هستند؟ جواب این سؤال به وضوح خیر است.

بر روی کره زمین چیزی حدود ۷ بیلیون فرد دوربین حرفه ای دارند، اما آیا ۷ بیلیون عکاس بسیار حرفه ای بر روی کره زمین وجود دارد؟ تعداد افراد علاقه مند به عکاسی بدون شک بیشتر از این عدد است، اما تمام این افراد عکاس حرفه ای هستند؟ در جنبه دیگری از این قضیه افراد ثروتمندی بر روی کره زمین وجود دارند که تمام تجهیزات عکاسی را دارند و شرایط شرکت در هر کلاسی را نیز دارند، ولی آیا از بین این افراد نیز تمام عکاس های حرفه ای جهان در آمده اند؟ جواب این سؤال نیز خیر است. عکاس شدن نیازمند تجربه های بسیار فراوان است و تجربه نیز در اثر صرف زمان به دست می آید.

نحوه درآمد زایی با دوربین عکاسی

راه های زیادی برای کسب در آمد در شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام وجود دارد، شما می توانید در ورک شاپ های مختلف شرکت کنید و تجربیات کافی را به دست بیاورید. با به دست آوردن این تجربیات و تجربه کردن آنها بدون شک شما تجربیات جدید تری به دست می آورید که این تجربیات ناب است و می توانید آن را با افراد دیگر در شبکه اجتماعی خود و حتی وب سایت خود به اشتراک بگذارید.

چگونه از عکاسی درآمد داشته باشیم؟

عکاسی از افراد غریبه

افراد بسیار زیادی در خیابان ها وجود دارند که شما آن ها را نمی شناسید، این زمینه خود یک زمینه بسیار خوب برای عکاسی است؛ یعنی شما هیچ هزینه ای نکرده اید، تنها گوشی هوشمند و یا دوربین خود را برداشته اید و به خیابان رفته اید و از افراد غریبه عکاسی کرده اید، این روش یکی از روش های بسیار خوب برای جلب توجه مخاطبان است و در شبکه های اجتماعی نیز این سبک عکس ها توجه بسیار زیادی را جلب می کند.

با استفاده از این روش و عکاسی از موضوعات متنوع شما می توانید فالوور های زیادی به دست بیاورید. پس از به دست آوردن فالوور های نسبتاً بالا شما به راحتی می توانید پست های آموزشی بیشتر بگذارید و همین کار باعث می شود فالوور های شما بیشتر شود و با به دست آوردن فالوورهای بیشتر و تشکیل میتینگ های کوچک می توانید از همین راه درآمد کوچکی به دست بیاورید.

نیازی نیست شما فالوور های بسیار بالا داشته باشید، با به دست آوردن ۱K فالوور واقعی نیز می توانید به راحتی کار خود را آغاز کنید. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که اگر بخواهید درآمد شما از این طریق افزایش پیدا کند باید فعالیت خود را در طول حداقل یک الی ۲ سال ادامه دهید چون به دست آوردن فالوور های بالا هم‌بستگی به پست های شما دارد و هم بستگی به فعالیت مداوم و مثبت شما.

یک حامی مالی پیدا کنید

اگر نیت شما جدی تر شد و به عکاسی و اشتراک پست های خود در شبکه های اجتماعی جدی تر نگاه کردید بهتر است برای خود یک حامی مالی انتخاب کنید. حامی مالی با حمایت اولیه می تواند یک نکته بسیار مؤثر و مثبت برای شما باشد و در پیشرفت شما کمک شایانی کند. شما با سرمایه ۳۰۰ دلار نیز می توانید راه خود را آغاز کنید و حتی در صورت سود مثبت حامی مالی شما نیز از سود این کار استفاده خواهد کرد.

همه افراد با فالوور های ۰ شروع به کار می کنند

همه افراد در شبکه های اجتماعی با فالوور های ۰ شروع به کار می کنند، البته صفحاتی نیز وجود دارد که فالوور های آن ها تقلبی است، این گونه صفحات لایک های تقلبی نیز می گیرند و هم چنین بعد از گذشت مدتی ممکن است افراد واقعی نیز در صورت مفید نبودن مطالب صفحه را آنفالو کنند. اگر از ابتدا کار خود را اصولی و با قاعده شروع کنید هیچ گاه مخاطبان خود را از دست نمی دهید و این موضوع خود از مهم ترین جنبه های یک صفحه اجتماعی خوب و مؤثر است.

چگونه از عکاسی درآمد داشته باشیم؟

چرا باید از صفر شروع کنید

همان طور که در بخش قبل نیز اشاره کردیم صفحه های اجتماعی با فالوور های بالا نیز وجود دارد که در بازار به فروش می رسد البته وبلاگ هایی با بازدید های زیاد نیز وجود دارد که این وبلاگ ها نیز قابلیت تغییر کاربری دارند ولی پیشنهاد می شود که شما از هیچ کدام از این صفحات و وبلاگ ها استفاده نکنید. علت این پافشاری این است که شما باید از ابتدا طرفدارهای خود را پیدا کنید، بله شما بدون هیچ زحمتی و با پرداخت پول می توانید یک پیچ ۴۰۰K بخرید، ولی اگر شما از ابتدا فالوور های خود را جمع کنید در واقع هر فالوور یک طرفدار واقعی است و شما میان فالوور های خود محبوب می شوید.

مبالغه در رسانه های اجتماعی زیاد است

شبکه های اجتماعی دارای مزایای بسیار زیادی هستند و در معروفیت افراد بسیار مؤثر هستند ولی باید به این نکته نیز اشاره کرد شما از طریق اینستاگرام نمی توانید تمام اعتبار خود را به دست بیاورید، بدون شک در اینستاگرام بسیاری از ابراز محبت ها و نظرهای مثبت از روی علاقه واقعی نیست و کاربران در بسیاری از زمینه ها زیاده روی می کنند، بسیار خوب است که شما در اینستاگرام به فعالیت بپردازید ولی باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که این محبت ها شما را مغرور نکند چون در دنیای واقعی ممکن است نیمی از این نظرهای مثبت نیز به شمت شما جذب نشود. سعی کنید تمام زمان خود را در شبکه های اجتماعی صرف نکنید و نظرهایی از افراد غریبه بخواهید، زیرا حتی دوستان شما نیز از سر لطف و محبت به شما نظر می دهند.

چرا باید یک کانال یوتیوب داشته باشید

یکی از ایده های بسیار خوب برای مطرح شدن و کسب درآمد ایجاد یک شبکه یوتیوب است. یوتیوب نیز یک شبکه بسیار خوب است که هم رایگان است و نظر مخاطب را بسیار خوب جذب می کند.

یکی از خوبی های یوتیوب این است که شما در بارگذاری ویدئو هیچ محدودیتی ندارید. بله در شبکه هایی مثل اینستاگرام و فیسبوک بازدید های بیشتری ایجاد می شود، شما می توانید یک قطعه برتر از ویدئو آموزشی و یا هر چیزی را در صفحه شخصی خود بارگذاری کنید و سپس در این ویدئو از دوستان خود بخواهید که ادامه آن را در کانال یوتیوب ببینند.

کانال یوتیوب نیز در کسب درآمد بسیار مؤثر است که شما با استفاده از آن می توانید آموزش های بسیار وسیع تری داشته باشید و حمایت های مالی را از طرف علاقه مندان خود داشته باشید.

چگونه از عکاسی درآمد داشته باشیم؟

چگونه شانس خود را امتحان کنید

اگر می خواهید یک شبه به شهرت و هم چنین محبوبیت دست پیدا کنید باید این را بدانید که شهرت یک شبه دوامی ندارد، در واقع شانس شما در آهسته و پیوسته رفتن است؛ شما می توانید در طول ۲ الی ۳ سال به محبوبیت بسیار خوبی برسید نباید عجله کنید و در میانه راه نا امید نشوید.

رایگان ولی گران

شما اطلاعاتی را از افراد به دست می آورید، اگر شما این اطلاعات و تجربیات را در نزد خود نگاه دارید و به کسی انتقال ندهید بدون شک افراد دیگر نیز در یاد دادن چیزی به شما تلاشی نمی کنند، اگر اطلاعات خود را به رایگان در اختیار دیگران قرار دهید بدون شک نظر مثبت نیز به سمت شما افزایش پیدا می کند.

اگر عکاس معمولی باشید، ماندگار نمی شوید

شما می توانید در یک حد متوسط بمانید، یک عکاس معمولی باشید که عکس های کلیشه ای می گیرد و هر روز در اینستاگرام عکس های خود را بارگذاری کنید. اگر بخواهید در شبکه های اجتماعی محبوب و ماندگار بمانید باید به روز باشید، سعی کنید اطلاعات خود را به روز نگاه دارید و عکاسی شما مطابق با گرایش های روز باشد.

به خود ایمان داشته باشید

یکی از مهم ترین ارکان شهرت در شبکه های اجتماعی از راه عکاسی داشتن ایمان و اعتماد به خود است. شما در وهله اول باید خود را باور کنید تا افراد دیگر نیز شما را باور داشته باشند. سعی کنید در انتخاب عکس های خود وسواس زیادی داشته باشید ولی در نهایت شهامت بارگذاری عکس ها را داشته باشید و از اشتراک گذاشتن عکس ها ترسی نداشته باشید، اگر عکس شما به سلیقه طرفداران نباشد شما یک تجربه بسیار خوب به دست آورده اید که به وسیله آن می توانید دیگر اشتباهات سابق را نکنید.

  • همیشه برای مشتری خودتان کار کنید

حتی اگر بودجه راه اندازی یک استودیو عکاسی را ندارید، کسانی را پیدا کنید که نیاز به یک عکاس حرفه ای برای ثبت لحظاتشان دارند. بعضی از عکس هایی که می توانید بگیرید عبارتند از

  • عکسی از نوزادان
  • عکاسی از حیوانات
  • عکس های خانوادگی
  • عکاسی چهره
  • عکس از املاک برای تبلیغت

برای کسب درآمد از این راه ها کافیست نرخ قیمت هر سبک را پیدا کرده و با قیمتی منصفانه کسب درآمد کنید

فروش عکس‌ها از طریق وب سایت های عکاسی

اگر عکس های با کیفیتی دارید، می توانید آن ها را در اختیار وب سایت های فروش عکس قرار دهید تا به راحتی کسب درآمد از عکاسی داشته باشید. در وب سایت هایی مانند iStock ،BiStock ،ShutterStock و یا Flickr ثبت نام کنید و عکس های خود را بارگذاری کنید.

کسب درآمد از عکاسی با فروش عکس های پرینت شده

هر عکس یک محصول هنری به شمار می رود، پس پرداخت پول برای آن غیرمنطقی نیست. قبل از شروع به فروختن عکس های پرینت شده، باید یک پرینتر خوب تهیه کنید تا از کیفیت نهایی محصول اطمینان داشته باشید. توجه داشته باشید که مشتری ها، عکس هایی که تصویر دیگران داخلشان ثبت شده را کمتر می خرند، پس عکس هایی را چاپ کنید که برای دفترهای کار و یا منازل مناسب باشد. این مورد نیز یکی از روش های درآمد زایی با دوربین عکاسی است.

آزادانه برای روزنامه ها و مجلات عکاسی کنید

برای همکاری با مجلات و روزنامه های محلی، با آن ها تماس بگیرید و اعلام کنید که می توانید به طور مستقل و آزادانه برایشان عکاسی کنید. علاوه بر این که می توانید از این طریق کسب درآمد کنید، با فضای عمومی هم ارتباط برقرار کرده اید.

به عنوان دستیار عکاسی کنید

خیلی از کارهای عکاسی مانند عروسی ها و یا مراسم های مختلف نیاز به دو نفر عکاس دارند؛ پس اگر از پیدا کردن راه های ارتباط برای کسب مشتری هراس دارید، می توانید به عنوان یک دستیار و عکاس دوم کسب تجربه کنید. کافیست با عکاس هایی که نیاز به یک دستیار دارند، صحبت کنید. این مورد نیز یکی از راه های کسب درآمد از عکاسی محسوب می شود.

کسب درآمد از عکاسی با ارائه خدمات عکاسی برای عروسی ها

یکی از سودآور ترین راه های کسب درآمد از طریق عکاسی، عکاسی از مراسم های عروسی است. نه تنها شما از مراسم عکاسی می کنید، بلکه از این طریق می توانید با افراد جدیدتری آشنا شده و مشتری های خود را افزایش دهید.

عکاسی از علایق خود را شروع کنید

اگر می خواهید در عکاسی خود جدی باشید و پول بیشتری کسب کنید، بهتر است که علایق خود را به طور تخصصی دنبال کنید. اگر به عکاسی از حیوانات علاقه مند هستید، کسب و کار مربوط به عکاسی حیوانات را راه اندازی کنید؛ اگر به سفر علاقه مند هستید، شروع به سفر و عکاسی کنید. تنها رو موضوع خود تمرکز کنید تا هم حرفه ای تر شده و هم شهرت بیشتری در تخصص خود کسب کنید.

دلیل این کار چیست؟ اگر یک مشتری قصد عکاسی برای عروسی را داشته باشد، سراغ عکاس متخصص املاک یا چهره می آید؟ یا به سراغ عکاس تخصصی عروسی می رود؟ طبیعتا جواب درست گزینه دوم است. با این روش می توانید کسب درآمد از عکاسی داشته باشید.

نتیجه گیری

پول و درآمد آسان به دست نمی آید چه از طریق شبکه های مجازی چه از طریق بازارهای واقعی، در این مسیر شما باید بدانید که پستی و بلندی ها بسیار است و شما نباید ناامید شوید و بعد از گذشت دو الی سه سال می توانید به درآمد بسیار خوبی دست پیدا کنید.

ارسال نظر