آموزش تایپ نماد، ایموجی و کاراکترهای خاص در ویندوز 10

رسانه کلیک –  ارسال پیام های ساده و بدون شکلک به ویژه حین مکالمات دوستانه امروزه به یک امر اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. در این مطلب با نحوه تایپ ایموجی و کاراکترهای خاص در ویندوز 10 آشنا خواهید شد.  

آموزش تایپ نماد، ایموجی و کاراکترهای خاص در ویندوز 10

اغلب کاراکترهایی که ما در زندگی روزمره خود تایپ می کنیم جزو کاراکترهای عادی و موجود در صفحه کلید هستند. با این حال گاهی ممکن است تا به نمادهای کمتر استفاده شده نظیر €, ó, á, ₩, ü, ฿ نیاز پیدا کنیم. خوشبختانه در چنین مواقعی ویندوز 10 به کمک ما آمده و روش های مختلفی را برای تایپ کاراکترها، نمادها و شکلک های خاص در اختیار ما قرار می دهد. در ادامه با 4 مورد از این روش ها آشنا می شویم.

1- Character Picker

یکی از روش های مستقیم برای تایپ کاراکترهای خاص در ویندوز 10 استفاده از ویژگی پیکر است که در بروزرسانی مه 2019 در اختیار کاربران قرار گرفت. صدها شکلک متنوع، نماد و کائوموجی (ایموجی هایی که با کاراکترهای ژاپنی ساخته شده اند) در پیکر نهفته شده که استفاده از آن ها بسیار سریع تر گوگل کردن نماد و کپی-پیست کردن آن است.

1. کلید Win و . یا Win و ; را فشار دهید تا به منوی مربوطه منتقل شوید.

2. اگر به دنبال شکلک هستید، باید در قسمت تایپ آن را جستجو کنید.

3. اگر به دنبال کائوموجی یا نماد هستید نیز باید در قسمت مربوط آن را جستجو کنید.

4. پس از یافتن نماد مورد نظر، Insert را بزنید.

تمام این دسته بندی ها، کاراکترهایی که بیشتر استفاده کرده اید را در قسمت جداگانه ذخیره می کنند. برای یافتن سریع تر نمادهای تکراری و صرفه جویی در وقت، روی آیکون ساعت موجود در گوشه پایین و سمت چپ ضربه بزنید.

2- Character Map

این ویژگی کمی قدیمی تر بوده و شامل شکلک و کائوموجی ها نمی شود؛ با این حال یافتن برخی کاراکترها در آن بسیار ساده تر است. شما می توانید در صورت تمایل، بین زبان ها و کاراکترهای چندگانه سوییچ کرده و موارد دلخواه خود را بیابید.

1. در نوار جستجوی ویندوز به دنبال Character Map یا charmap بگردید (یا کلیدهای Win و R را به صورت همزمان فشار داده پس از تایپ charmap گزینه OK را بزنید).

2. نماد مورد نظر خود را جستجو کنید. می توانید از قسمت Advanced view از فیلتر و سایر گزینه های مربوط به جستجو نیز بهره مند شوید.

3. روی کاراکتر کلیک کنید.

4. حال روی گزینه Select کلیک کرده و یا دو مرتبه روی خود کاراکتر کلیک کنید تا به فهرست اضافه شوند.

5. پس از افزودن هر کاراکتر به فهرست، کل فهرست به کلیپ بورد فرستاده می شود. بنابراین پس از انتخاب کاراکترهای خاص در ویندوز 10 تنها کافی است تا کلیدهای Crtl و v را فشار دهید تا موارد درج شوند.

3- Touch Keyboard

کیبورد صفحه نمایش می تواند ابزار خوبی برای استفاده از حروف مربوط به تلفظ و نمادهای رایج باشد. ساده ترین راه برای استفاده از این کیبورد، کلیک سمت راست روی منوی وظیفه و انتخاب گزینه Show touch keyboard button است.

برای تایپ حروف مربوط به تلفظ، نشانگر ماوس را روی حرف برده و به مدت چند لحظه روی آن کلیک کنید. حال حروف تلفظ برای شما به نمایش در می آیند.

برای تایپ نمادها، از کلید 123& واقع در قسمت چپ استفاده کنید. جهت مشاهده نمادهای بیشتر روی آیکون امگا بزنید.

برای استفاده از شکل و ایموجی نیز روی آیکونی که شبیه به صورت است کلیک کنید.

4- کدهای کلید Alt

آن دسته از افرادی که توانایی به خاطر سپردن موارد مختلف را دارند، استفاده از این روش را ترجیح می دهند. در این روش می توان با فشردن همزمان Alt و کلیدهای دیگر، کاراکترهای خاص در ویندوز 10 را به وجود آورد.

1. برای چند لحظه کلید Alt را فشار دهید.

2. کد مرتبط با نماد مورد نظر را تایپ کنید.

3. انگشت خود را از روی Alt بردارید.

به عنوان مثال فشردن همزمان Alt و 1 شکلک ☺، Alt و 228 حرف Σ و Alt 0128 نماد € را نتیجه می دهد. برای یافتن تمام کدهای کلید Alt می توانید به سایت altcodeunicode.com مراجعه کنید.

ارسال نظر