چگونه بازی های پلی استیشن را در کامپیوتر اجرا کنیم؟

رسانه کلیک - شما اکنون می توانید توسط برنامه شبیه ساز ePSXe برای اجرای بازی های پلی استیشن در کامپیوتر اقدام کنید. در ادامه این مطلب به آموزش کار با این امولاتور می پردازیم.

چگونه بازی های پلی استیشن را در کامپیوتر اجرا کنیم؟

برنامه های زیادی به عنوان امولاتور یا همان شبیه ساز پلی استیشن برای کامپیوتر ایجاد شده اند که هر کدام مزایا و معایبی دارند. با بررسی تعدادی از این برنامه ها به این نتیجه رسیدیم که ePSXe بهترین نمونه رایگان موجود است ( مشخصات فنی کنسول PlayStation 5 لو رفت! ).

این امولاتور نسبت به برنامه های مشابه پایدارتر بوده و از امکانات کاربردی تری بهره می برد. در ادامه نحوه نصب و کار با این شبیه ساز را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید به راحتی برای اجرای بازی های پلی استیشن در کامپیوتر اقدام کنید ( چگونه اپلیکیشن های اندرویدی را روی ویندوز اجرا کنیم؟ ).

نصب ePSXe

برای دانلود ePSXe کافی است وارد وبسایت آن شوید و سپس با کلیک روی گزینه Downloads، نسخه مورد نظر را با توجه به سیستم عامل خود دریافت کنید.

بعد از اتمام دانلود، فایل زیپ را در محل دلخواه استخراج کنید. دقت داشته باشید، این برنامه فرآیند نصب ندارد و تنها با استخراج فایل فشرده، قادر به استفاده از آن خواهید بود.

وقتی برای اولین بار برنامه را اجرا می کنید، از شما خواسته می شود تا فایل های اضافی را استخراج کنید. بعد از استخراج فایل ها، روی آیکون دسته پلی استیشن کلیک کنید.

راه اندازی ePSXe

اولین مرحله برای برای راه اندازی ePSXe، دانلود و نصب بایوس پلی استیشن است. در صورتی که فایل های مربوطه را نصب نکرده اید، با پیغام خطا مواجه خواهید شد. برای دانلود بایوس، وارد گوگل شوید و با جستجوی عبارت " epsxe HLE BIOS" ، فایل scph1001.bin را دانلود کنید.

بعد از اتمام دانلود، محتوای فایل فشرده را در پوشه bios نرم افزار استخراج کنید. این پوشه دقیقا همان جایی است که فایل های اصلی برنامه قرار دارد.

در مرحله بعد لیستی از کارت های گرافیک به همراه یک سری اطلاعات نمایش داده می شود. اگر سیستم شما به کارت گرافیک Nvidia یا AMD مجهز شده، گزینه .Pete's OpenGL2 GPU core 2.0.0 را برگزینید و سپس روی Config کلیک کنید. (در این مرحله اگر با پیغامی مواجه شدید، گزینه Ok را انتخاب کنید.)

در صفحه باز شده می توانید تنظیمات دلخواه برای نحوه اجرای بازی ها را اعمال کنید. گزینه های Textures ،resolutions ،full-screen ،framerate limiting و تعدادی دیگر از این موارد برای شخصی سازی محیط بازی در دسترس هستند. پیشنهاد می کنیم در ابتدای کار سطح تنظیمات را زیاد بالا نبرید. بعد از تست بازی، همچنان امکان ایجاد تغییرات در منوی تنظیمات وجود خواهد داشت. بعد از اینکه کارتان با صفحه Config تمام شد، روی Ok و سپس

ارسال نظر