خانه ارواح ایران کجاست؟

ویلای متروکه کلاردشت با معماری عجیب و ترسناک خود به خانه ارواح ایران مشهور شده است؛ اما داستان این خانه به ظاهر جن‌زده چیست؟

خانه ارواح ایران کجاست؟

به گزارش همشهری آنلاین، ویلای متروکه‌ای با معماری عجیب و غریب در روستای کُلُمه کلاردشت بالای یک تپه قرار دارد که روایت‌های مختلفی از ساخت آن نقل شده است.

این خانه ده‌ها نکته عجیب دارد از جمله اینکه هیچ‌یک از قسمت‌های این خانه با یکدیگر قرینه نیستند، هیچ‌کدام از ده‌ها در و پنجره‌ای که در آن به کار رفته شبیه هم نیستند، دیوارهای آن نیز صاف نیست و وجود حفره‌ای بزرگ در طبقه همکف و قفس آهنی چند متری در طبقه اول، این خانه را مرموزتر کرده است.

برخی می‌گویند این خانه یک شبه ساخته شده و گنج‌های زیادی در زمین‌های آن پنهان شده بود و برخی‌ها نیز معتقدند این ویلا در حال ساخت بود که مورد توجه موجودات خیالی قرار گرفت و آن‌ها نیز با اذیت و آزار مالک این خانه، باعث فراری دادن او شدند.

مرموز بودن این خانه سبب شد برخی آن را خانه ارواح یا در گویش محلی «جن کولی» بنامند و همین عبارت در کنار معماری عجیب و غریب آن باعث شد پای گردشگران و ماجراجویان زیادی به خانه ارواح کلاردشت باز شود.

مقدم، یکی از اهالی منطقه، از راز این خانه عجیب پرده برمی‌دارد و می‌گوید: «این ویلا یک شبه ساخته نشد و سال‌ها قبل توسط یک فرد که علاقه‌مند به معماری‌های عجیب و غریب بود ساخته شده است، اما دستگاه‌های خدمات‌رسان به دلیل قرار گرفتن این ملک در عرصه طبیعی و کشاورزی، با دادن انشعابات آب و برق و گاز به مالک آن مخالفت کردند و خانه به همان شکل نیمه‌ساز رها شده است.»

وجود یک قفس آهنی 3 متر در ۵ متری در طبقه همکف نیز شاید به دلیل قرار دادن ابزارآلات ساخت این ویلا در آن و جلوگیری از سرقت این تجهیزات در هنگام ساخت بوده باشد.

پیگیری بیشتر از این ساختمان مرموز نشان می‌دهد این ویلا نه تنها یک شبه توسط موجودات خیالی ساخته نشده است، بلکه مالک آن زنده است و قصد بازسازی آن را دارد.

همچنین بخوانید: 5 مکان مخوف و ترسناک ایران که نامشان لرزه بر اندام هرکسی می اندازد!

منصوری، رئیس شورای روستای کُلُمه می‌گوید: «این ویلا در سال ۱۳۸۳ توسط یک جوان دانشجوی ساکن گرگان که به این سبک معماری علاقه داشت، بر اساس طراحی خودش با مصالح معمولی ساخته شده است.»

او می‌گوید: «این فرد بعد از ساخت ویلا، آن را به شخص دیگری اهل مشهد که ساکن یکی از کشورهای خارجی است فروخت و مالک جدید نیز می‌خواهد این ویلا را تکمیل کند.»

به گفته منصوری، این ویلا در زمینی به مساحت ۶۰۰ متر و در سه طبقه ساخته است و قرار بود به عنوان کافه سنتی هم از آن استفاده شود، اما به دلیل نداشتن مجوزهای لازم اجازه تکمیل دریافت نکرد.

رئیس شورای روستای کُلُمه در خصوص اینکه برخی‌ها می‌گویند این ویلا یک شبه ساخته شده است و شب‌ها صداهای عجیب و غریبی از آن شنیده می‌شود نیز گفت: «این ویلا توسط کارگران و استادکاران همین روستا ساخته شده و حضور ارواح در این ویلا بیشتر به طنز شبیه است.»

ارسال نظر