در پاییز به کدام کشورهای جهان سفر کنیم؟

رسانه کلیک - اگر به دنبال مقصدی جذاب برای سفر پاییزی خود می گردید، در این مطلب همراه کلیک باشید تا با تعدادی از کشورهای مناسب برای سفر در پاییز آشنا شوید.

در پاییز به کدام کشورهای جهان سفر کنیم؟

پاییز یکی از بهترین فصل ها برای مسافرت است. با آغاز مدرسه رفتن کودکان، تعداد گردشگران به تدریج کم تر شده و این خود دلیلی بر ارزان تر شدن هزینه های سفر پاییزی و اقتصادی بودن آن است. آب و هوای شاعرانه پاییز نیز فرصت را برای گشت و گذاری به دور از گرما و بدون عرق ریختن فراهم می کند. راه رفتن روی برگ های رنگارنگ کف خیابان ها نیز تجربه ای بسیار لذت بخش است که این فرصت ذر پاییز در بسیاری از کشورها فراهم می شود.

اگر به دنبال یک سفر پاییزی به یاد ماندنی هستید، در ادامه با کلیک همراه باشید تا با تعدادی از کشورهای مناسب برای سفر در پاییز آشنا شوید (با تعدادی از بهترین مقاصد گردشگری خارجی در فصل پاییز آشنا شوید) .

1- یونان

فصل پاییز در یونان همه ویژگی های یک سفر بی نظیر را فراهم می کند؛ از رنگ های زیبای پاییزی که همه جا به چشم می خورد گرفته تا سواحل خلوت و پر از آرامش و آب و هوایی فوق العاده. متئورا یکی از شهرهای یونان است که در پاییز مشتاقانه انتظار گردشگران را می کشد. این شهر دارای صخره های بسیار زیبایی است که بیش از 370 متر ارتفاع داشته و به روستاهای کالامباکا و کاستراکی دید دارند. این صخره ها همچنین مجتمع بزرگ ارتدکس شرقی را در خود جای داده اند که با هر بنای مذهبی در جهان متفاوت بوده و تاریخچه ای متعلق به قرن چهاردهم دارد. در سفر پاییزی خود به یونان می توانید در مراسم برداشت انگور و زیتون نیز شرکت کنید. البته اگر برای دوری از شلوغی و هیاهو به این کشور سفر می کنید کافی است کمی در سواحل خلوت آن به استراحت بپردازید. در مجموع یونان یکی از کشورهای مناسب برای سفر در پاییز است.

2- ایرلند

پاییز بدون تردید بهترین فصل برای بازدید از ایرلند است. با این که آب و هوای مناسب در این کشور هرگز تضمین شده نیست، اما از اواسط سپتامبر تا اواسط اکتبر روزهای بسیاری دارای آسمان صاف و هوای مطلوب هستند. کوهستان ویکلو که فاصله اندکی از دوبلین دارد یکی از بهترین مکان های این کشور برای بازدید در فصل پاییز است؛ زیرا درختان زیادی در این منطقه وجود دارد که برگ های ریخته آن ها در این فصل مناظر بی نظیری را ایجاد می کند. در این منطقه مسیرهای طبیعت گردی بسیاری نیز وجود دارد که دیدن آن ها نیز خالی از لطف نیست. این مسیرها به قدری خلوت و آرام هستند که بیشتر از انسان در آن ها گوزن خواهید دید! منطقه کونمارا نیز یکی دیگر از مناطق ایرلند است که در پاییز بسیار جذاب می شود.

3- ایتالیا

ایتالیا علاوه بر اینکه یکی از توریستی ترین کشورهای دنیا به شمار می رود، یکی از کشورهای مناسب برای سفر در پاییز نیز هست. اگرچه ممکن است این کشور در فصل پاییز هم چندان خلوت نباشد، اما در محدوده دریاچه های این کشور می توانید از جذابیت های فصل پاییز بهره مند شوید. همچنین اگر به سواحل علاقه بیشتری دارید می توانید به سواحل مدیترانه مراجعه کنید زیرا تا اواسط اکتبر هنوز گرم هستند. فصل پاییز در ایتالیا فصل غذاهای بی نظیری همچون قارچ های وحشی و ترافل نیز هست؛ پس امتحان کردن آن ها را فراموش نکنید! در فصل پاییز در کشور ایتالیا نیز مانند یونان جشن های برداشت محصول برگزار می شود که می توانید در آن ها نیز شرکت کنید.

4- استرالیا

هنگام فصل پاییز در نیم کره شمالی، در نیم کره جنوبی آب و هوای بهاری حاکم است؛ بنابراین استرالیا یکی از کشورهای مناسب برای سفر در پاییز به شمار می رود. فصل باران در استرالیا از نوامبر آغاز شده و در آبشارهایی مانند والامن (مرتفع ترین آبشار استرالیا) آب گرفتگی و سیلاب ایجاد می شود. بهترین مناطق استرالیا هنگام بازدید در فصل پاییز، نواحی شمالی و غربی آن شامل داروین (واقع در قلمروی شمالی استرالیا) تا بیابان تانامی است؛ زیرا این مناطق در فصل پاییز کماکان آب و هوای مناسبی داشته و همچنین دربرگیرنده سواحل مرجانی بسیار زیبایی شامل 1600 گونه از انواع ماهی های استوایی، لاکپشت های دریایی، دلفین ها، کوسه ها و صدف های عظیم است.

یکی از دلایل دیگر شهرت استرالیا دیواره عظیم مرجانی آن در کوئینزلند است. گشت و گذار در اطراف این دیواره که بیش از سه هزار تپه دریایی و حدودا هزار جزیره را در خود جای داده آرزوی هر غواص است؛ بنابراین هرگز بازدید از آن را فراموش نکنید!

5- چین

جذابیت های فصل پاییز در شمال کشور چین از اواسط اکتبر و در جنوب آن کمی زودتر آغاز می شود. چین به دلایل متعددی یکی از کشورهای مناسب برای سفر در پاییز است: آب و هوای عالی، جشن نیمه پاییز و تجربه قدم زدن در مسیر دیوار بزرگ چین که پر از برگ های قرمز و زرد بسیار زیبا است. بیجینگ (پکن) نیز جاذبه های گردشگری بسیاری را مانند مقبره های مینگ (مقبره 13 تن از امپراطورهای سلسله مینگ )، شهر ممنوعه و آثار جدیدتری مانند میدان تیان آنمن (بزرگ ترین میدان شهری جهان) در خود جای داده است.

6- اسکاتلند

اسکاتلند کشوری است که در تمام فصول سال جذابیت های خاص خود را دارد؛ اما این جذابیت ها در فصل پاییز دو چندان می شوند! در فصل پاییز در مناطق کوهستانی اسکاتلند و پرت شایر ، دریاچه ها تصاویر درختان طلایی و مسی رنگ را که تمام تپه ها را پر کرده اند، در خود منعکس کرده و فضایی بی نظیر برای گشت و گذار و ثبت تصاویری به زیبایی یک کارت پستال فراهم می کنند. بدون تردید اسکاتلند یکی از کشورهای مناسب برای سفر در پاییز به شمار می رود.

7- انگلستان

محدوده لیک دیتستریکت انگلستان به مناظر بی نظیرش شهرت دارد و جالب است بدانید که جذابیت این مناظر در فصل پاییز دو چندان می شود. در مسیرهای آرام این محدوده می توانید به دوچرخه سواری پرداخته و یا بین تپه های سرسبز طبیعت گردی کنید. در فصل پاییز نور طلایی باعث زیبایی دو چندان دریاچه هایی می شود که اطرافشان پر از برگ های رنگارنگ پاییزی است. تنها اشکال این محدوده این است که آب و هوای آن تقریبا غیر قابل پیش بینی است.

8- سوئیس

دامنه های کوهستانی سرشار از درخت سوئیس به معنی آن است که سوئیس نیز یکی از کشورهای مناسب برای سفر در پاییر است. شهر بسیار زیبای لوگنو در مرز ایتالیا و در کرانه های دریاچه لوگنو ، درست در زیر کوه های جنوبی رشته کوه آلپ واقع شده و بازدید از آن در فصل پاییز به شدت توصیه می شود. آب و هوای سوئیس نیز در فصل پاییز بسیار معتدل و مناسب است. اگر قصد سفر به سوئیس در پاییز را دارید برنامه خود را به گونه ای تنظیم کنید که در اولین آخر هفته اکتبر آن جا باشید تا بتوانید در فستیوال پاییزی این کشور که در آن موسیقی محلی نواخته شده و جشن های برداشت انگور برگزار می شود، شرکت کنید.

شما کدام کشورهای جهان را برای یک سفر پاییزی ایده آل انتخاب می کنید؟

ارسال نظر