با شگفت انگیزترین شهرهای توریستی چین آشنا شوید

رسانه کلیک - چین یکی از غنی ترین کشورهای جهان به لحاظ تاریخ، فرهنگ و جذابیت های بصری محسوب می شود. 10 تا از زیباترین و بهترین شهرهای توریستی چین در ادامه این مطلب معرفی شده اند.

با شگفت انگیزترین شهرهای توریستی چین آشنا شوید

چین پرجمعیت ترین کشور جهان بوده و از نظر فرهنگ، تاریخ و مناظر طبیعی کاملا غنی و منحصر به فرد است. چین کشور بسیار بزرگی است و جاذبه های گردشگری زیادی نیز دارد.

چین طی سال ها کشوری برای تفریح و وقت گذرانی گردشگران و خانواده های بسیاری بوده است. مکان هایی مانند فودکورت های فوق العاده شانگهای ، شهر ممنوعه بیجینگ ، معابد شی‌آن و دیوار چین هر ساله شاهد حضور گردشگران زیادی از سرتاسر جهان هستند. از هیاهوی شهرهای بزرگ و شلوغ آن که فاصله بگیریم، تعداد شهرهای توریستی چین که پر از صحراها و سواحل استوایی هستند، نیز بسیار زیاد است.

اگر بخواهیم به تمام جاذبه های گردشگری این کشور اشاره کنیم، لازم است که یک کتاب بنویسیم! بنابراین در ادامه با کلیک همراه باشید تا با 10 تا از شگفت انگیزترین شهرهای توریستی چین آشنا شوید.

‌‌1- بیجینگ (پکن)

بیجینگ (پکن) پایتخت چین بیش از 21 میلیون نفر جمعیت دارد. تاریخچه 700 ساله این شهر در همه جای آن موج می زند. بیجینگ یکی از زیباترین و پرطرفدارترین شهرهای توریستی چین به شمار می رود. دسترسی به این شهر بی نظیر از طریق هواپیما و قطارهای سریع السیر سایر شهرهای چین نیز امکان پذیر است.

بیجینگ جاذبه های گردشگری مشهوری را در خود جای داده است؛ برای مثال دیوار چین، شهر ممنوعه، کاخ تابستانی و معبد آسمان. میدان تیان آنمن و موزه ملی چین نیز در این شهر قرار دارند. در همه جای این شهر معماری باستانی و باغ های چینی زیبا به چشم می خورند.

مکان های بسیاری در بیجینگ در میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند؛ مانند سلسله امپراطوری های مینگ و چینگ . در این مکان ها همچنین کاشی ها، آبنماها و نقاشی های باشکوه بسیاری به چشم می خورد. در مجموع جاذبه های گردشگری بیجینگ بسیار زیاد هستند؛ بنابراین بهتر است پیش از رفتن به آن برنامه ریزی کنید تا از جایی غافل نشوید.

2- شانگهای

شانگهای بزرگ ترین شهر چین است و بیش از 24 میلیون نفر جمعیت دارد. شانگهای به لحاظ جاذبه های تاریخی به پای بیجینگ نمی رسد؛ زیرا این شهر توسعه بسیاری پیدا کرده و اکنون آسمان خراش های متعددی را در خود جای داده است. شانگهای یکی از بهترین شهرهای توریستی چین و دارای مراکز خرید بزرگ، هتل های لوکس و هنرهای ارزشمندی است.

در شانگهای می توانید از باغ یو و شهر روی آب ژوجیاجیائو در مرکز شهر و کانال باستانی آن دیدن کنید. از فراز برج شانگهای نیز می توانید خیره کننده ترین مناظر این شهر را در شب و روز تماشا کنید. اگر به ماجراجویی علاقه دارید، در این شهر سوار یکی از سریع ترین قطارهای جهان که 434 کیلومتر بر ساعت سرعت دارد شوید. بازدید از منطقه قدیمی انحصاری فرانسوی ها نیز باید در فهرست شما قرار گیرد.

شانگهای به قدری پر جنب و جوش است که با نیویورک و پاریس مقایسه می شود! این شهر نمونه برجسته و تمام عیاری از اقتصاد و تجارت چین است. اگر علاقه مند به بازدید از شهرهای مدرن هستید، شانگهای را فراموش نکنید!

3- شی‌آن

شی‌آن یکی از چهار شهر اصلی چین قدیم بوده و تاریخچه ارزشمندی دارد. یکی از مشهورترین جاذبه های این شهر لشکر سفالین بوده که از هزاران اسب سوار و سرباز جان نثار اولین امپراطور چین تشکیل شده است.

یکی دیگر از دیدنی های این شهر دیوار تاریخی آن است که حدود 13 کیلومتر طول دارد. این دیوار در قرن چهاردهم باروی این شهر محسوب می شد. در این شهر مساجدی مانند مسجد جامع شی‌آن و معابد تائوئیستی بسیاری مانند غاز غول وحشی پاگودا نیز به چشم می خورند که بیانگر چندفرهنگی بودن این شهر باستانی هستند.

شی‌آن در گذشته نقطه آغازین جاده تجاری ابریشم به سمت اروپا بود؛ بنابراین این شهر در زمان امپراطوری های مختلف یکی از مهم ترین شهرهای تجاری چین به شمار می رفت.

4- شینگوان (لهاسا)

لهاسا پایتخت تبت است و تحت عنوان دروازه تبت مقدس نیز شناخته می شود. لهاسا در زبان تبتی به معنای مکان خدایان است. این شهر با ارتفاع 3500 متر از سطح دریاهای آزاد یکی از مرتفع ترین شهرهای جهان به شمار می رود.

در لهاسا بازدید از کاخ پوتالا را که پیش از تبعید دالایی لاما منزل وی بوده، فراموش نکنید. این کاخ به دو قسمت تقسیم شده: کاخ سفید (جایی که دالایی لاما سکونت داشته) و کاخ سرخ (مرکزی معنوی برای راهبان بودایی). این کاخ اکنون به موزه ای ارزشمند تبدیل شده است.

در لهاسا حتما از خیابان بارخور و صومعه سرا نیز دیدن کنید. خارج از این شهر نیز جاذبه های بسیاری مانند کوه اورست ، دریاچه نامتسو و کوه کایلاش قرار دارند. تمام این جاذبه های بی نظیر لهاسا را به یکی از شگفت انگیزترین شهرهای توریستی چین بدل کرده است.

5- گویلین

گویلین که تنها یک ساعت با هواپیما از هونگ کونگ فاصله دارد، یکی از زیباترین شهرهای توریستی چین و شهر محبوب علاقه مندان به ماجراجویی است. این شهر به پارک های پر از جینکو و خیابان های پیچ در پیچ و تاریخی نیز شهرت دارد. گویلین پر از ساختمان های سنگ آهکی و شالیزارهای پلکانی است. مناظر رودخانه لی که در این محدوده قرار گرفته، بدون شک از زیباترین مناظری هستند که هر گردشگر در زندگی خود دستکم یکبار باید از آن ها دیدن کند.

جاذبه های اصلی گویلین مزارع پلکانی یانگشاو و لونگجی هستند. کوهستان کارست در پس زمینه این مزارع نیز مناظری بهشتی ایجاد کرده است. بدون تردید از دیدن مناظر زیبا و بکر این شهر شگفت زده می شوید.

6- هونگ کونگ

هونگ کونگ یکی از مهم ترین شهرهای توریستی چین به شمار می رود. اکنون در هونگ کونگ که زمانی مستعمره انگلستان بوده ترکیبی از فرهنگ انگلیسی و سنت های چینی به چشم می خورد. هونگ کونگ به لحاظ تجمع آسمان خراش ها اولین شهر جهان محسوب می شود. این شهر اکنون یکی از مراکز تجاری جهان و دارای مراکز خرید تازه ساخت و جاذبه های توریستی بی شماری است.

جاذبه های گردشگری مشهور هونگ کونگ عبارت اند از قله ویکتوریا ، بازارهای کاولون و پارک های تم دار جزیره لانتاو . اگر تراموای قله ویکتوریا را سوار شوید، بهترین و منحصر به فردترین مناظر و خط آسمان زیبای هونگ کونگ را از فراز این کوه خواهید دید.

در هونگ کونگ از امتحان کردن رستوران های محلی و دیم سام مشهور آن ها غافل نشوید. بازدید از بندر ویکتوریا نیز یکی از تجارب تکرارنشدنی زندگیتان خواهد بود.

7- چنگدو

مرکز تحقیقاتی پانداهای چنگدو یکی از بهترین مکان ها برای دیدن پانداهای غول پیکر در محل طبیعی زندگیشان است. علاوه بر پانداها، چنگدو جاذبه های مشهور دیگری نیز دارد؛ مانند مجسمه بودای بزرگ لشان که از دل صخره ای بیرون آمده و 71 متر ارتفاع دارد.

چنگدو به غذاهای خوشمزه ای مانند مرغ کونگ پائو و سایر غذاهای تند نیز شهرت دارد. برای امتحان کردن غذاها و اسنک های محلی سری به خیابان قدیمی جینلی زده و از تماشای معماری های متعلق به سلسله چینگ نیز لذت ببرید. در محدوده کوانژای ژیانگزی نیز چایخانه های باستانی زیبایی پذیرای شما خواهند بود.

8- هانگژو

هانگژو به لحاظ مناظر طبیعی یکی از زیباترین شهرهای توریستی چین به شمار می رود. یکی از جاذبه های طبیعی و بی نظیر این شهر دریاچه غرب است که در راستای تعدادی ساختمان و باغ قدیمی که برای استراحت طراحی شده اند، قرار گرفته است. در این شهر همچنین می توانید از عتیقه جات فرهنگی، پل شکسته و نمایشگاه سلسله چینگ دیدن کنید.

شهر هانگژو طویل ترین کانال باستانی جهان مشهور به آبراه بزرگ چین را نیز در خود جای داده است. قدمت این کانال بیش از 2000 سال است. معبد لینگین نیز یکی از مجلل ترین معابد بودایی چین بوده و دارای تعداد زیادی بنا به سبک بناهای چین قدیم است. شهر روی آب ووژن نیز یکی دیگر از جاذبه های هانگژو است که مناظر آن نقاشی های زیبای چینی را در ذهن تداعی می کنند.

9- دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین تقریبا 8850 کیلومتر طول دارد! این دیوار توسط سلسله های متعددی به منظور دفاع از حملات دشمنان و طی سال های بسیار زیادی ساخته شد. بخش هایی از این دیوار که تاریخچه اش به 2500 سال پیش باز می گردد، اکنون تخریب و یا ناپدید شده اند. این دیوار از هوشان در شرق چین آغاز گردیده و به جیایوگان در شمال چین ختم می شود.

دیوار بزرگ در پستی و بلندی زمین های سبز، کوهستان ها، صحراها و فلات های چین ساخته شده است. پیاده روی در مسیر این دیوار به همراه خانواده و دوستان یکی از فعالیت های جالبی است که در سفر به چین به گردشگران پیشنهاد می شود؛ اما بدون شک پشت سر گذاشتن تمام طول این دیوار اصلا کار ساده ای نیست و ممکن است هفته ها طول بکشد!

10- هاینان

هاینان جزیره کوچکی در جنوب چین و دارای تعدادی از بهترین سواحل این کشور است. حال و هوای این جزیره بیشتر شبیه به آسیای جنوب شرقی است. در این جزیره که آب و هوایی استوایی دارد، مراکز ساحلی توریستی و هتل های لوکس بسیاری یافت می شود. جنگل های بکر و زیبا، درختان نارگیل و مزارع آناناس آرامش خاصی به این جزیره بخشیده اند.

شهر سانیا در بخش جنوبی این جزیره قرار گرفته که دارای خط ساحلی به طول 22 کیلومتر است. طی پیاده روی در این مسیر پل های معلق و آبشارهای زیبایی را مشاهده می کنید. این شهر که یکی از پرطرفدارترین شهرهای توریستی چین محسوب می شود، هر ساله در بهار، تابستان و پاییز پذیرای گردشگران بسیاری از سرتاسر جهان است.

حال، به نظر شما سفر به کدام یک از شهرهای توریستی چین از بقیه هیجان انگیزتر خواهد بود؟

ارسال نظر