خداحافظی ژاپن با فلاپی دیسک

آژانس دیجیتال این کشور همه سیستم‌های قدیمی خود به جز یک مورد را کنار گذاشته است.

خداحافظی ژاپن با فلاپی دیسک

به گزارش کلیک فلاپی دیسک‌ها ممکن است مانند یادگاری از زمان‌های باستانی رایانه به نظر برسند، اما هنوز مکان‌ها و حتی دولت‌هایی در جهان وجود دارند که از آنها برای اجرای اساسی‌ترین عملکردها استفاده می‌کنند. ژاپن اما دیگر یکی از آن کشورها نیست.

آژانس دیجیتال ژاپن روز چهارشنبه اعلام کرد استفاده از فلاپی دیسک‌های قدیمی را برای کار با سیستم‌های رایانه‌ای دولتی حذف کرده است.

به نقل از رویترز، تنها سیستمی که هنوز وجود دارد و نیاز به استفاده از فلاپی دیسک دارد، یک سیستم محیطی است که بر بازیافت خودرو نظارت می‌کند. تارو کنو(Taro Kono) وزیر دیجیتال در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما در روز ۲۸ ژوئن در جنگ فلاپی دیسک پیروز شدیم!

آژانس کنو جنگ صلیبی خود علیه فناوری رایانه‌ی دوران دهه ۹۰ را در سال ۲۰۲۲ بلافاصله پس از انتصابش در آژانس دیجیتال آغاز کرد. حدود ۱۹۰۰ سازمان دولتی ژاپن از فلاپی دیسک و سایر فناوری‌های قدیمی مانند دستگاه‌های فکس، سی‌دی و مینی دیسک استفاده می‌کردند.

او خطاب به ۲.۵ میلیون فالوور خود در ایکس با فلاپی دیسک کرد.

البته، ژاپن تنها کشوری نیست که مدت‌ها پس از اینکه سایر دنیا به سمت اشکال کارآمدتر ذخیره‌سازی داده‌ها رفتند، به دیسک‌های فلاپی متکی بود. ارتش ایالات متحده هنوز از فلاپی دیسک‌های هشت اینچی برای کار با سیستم فرماندهی و کنترل خودکار استراتژیک خود(SACCS) که یک سیستم رایانه‌ای متعلق به دهه ۱۹۷۰ است که کدهای پرتاب هسته‌ای را دریافت می‌کرد و پیام‌های اضطراری را به مراکز نظامی و منابع میدانی ارسال می‌کرد، استفاده می‌کرد... وزارت دفاع در نهایت در سال ۲۰۱۹ این سیستم را حذف کرد.

 

ارسال نظر