اخذ ۷.۶ میلیارد تومان مالیات از اینفلوینسرها

رییس کل سازمان امور مالیاتی از ابلاغ لایحه تسهیل تکالیف مودیان مالیاتی خبر داد و گفت: ۷.۶ میلیارد تومان مالیات از اینفلوینسرها اخذ شد.

اخذ ۷.۶ میلیارد تومان مالیات از اینفلوینسرها

به گزارش کلیک محمدهادی سبحانیان در مورد مالیات سلبریتی ها اعلام کرد: طبق قانون باید از هر فردی که درآمدی را کسب می‌کند مالیات بگیریم. برای ما فرقی نمی‌کند که این فرد تاجر، پزشک، فعال در فضای مجازی و.. است. بنابراین کسانی که فعالیت اقتصادی انجام می‌دهند و درآمد بالاتر از معافیت دارند باید مالیات دهند.

وی افزود: تعداد دنبال کنندگان فعالان فضای مجازی فرقی نمی‌کند حتی اگر فرد ۵ دنبال کننده داشت اما از آن محل درآمدزایی بالایی می‌کرد باید مالیات دهند.

سبحانیان تصریح کرد: در بخش مالیات اینفلوینسرها در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ افرادی که بالای ۵۰۰ هزار دنبال کننده داشتند را بررسی کردیم که ۵۵۱ کاربر شناسایی و مشمول مالیات بر درآمد شدند.

معاون وزیر اقتصاد بیان کرد: از این تعداد مجموع تراکنش‌های واریزی ۱۲۳ اینفلوینسر بیش از ۲.۳ همت بوده که برای سال ۱۴۰۰ نسبت به صدور ۱۴۹ برگ تشخیص با مجموع ۱۱۹ میلیارد تومان و برای سال ۱۳۹۹ تعداد ۶۴ برگ تشخیص با مجموع مالیات ۲ میلیارد تومان اقدام شده است.

 

ارسال نظر