عینکی با هوش مصنوعی جی پی تی از راه رسید

سولوس، شرکتی در حوزه تولید عینک های هوشمند گجت «ایرگو ویژن» را معرفی کرده است. این گجت نخستین عینک هوشمندی است که با سیستم هوش مصنوعی GPT-۴o اوپن ای آی یکپارچه شده است.

عینکی با هوش مصنوعی جی پی تی از راه رسید

به گارش کلیک به نقل از گیزموچاینا، در عینک هوشمند مذکور یک دوربین تعبیه شده که به کاربران اجازه می دهد محیط اطراف خود را رصد و همچنین قابلیت های GPT-۴oبرای شناسایی اشیا و پاسخ به سوالات را به کار گیرند. این یکپارچه سازی به کاربر امکان می دهد بدون استفاده از دستانش با جهان ارتباط برقرار کند و به اطلاعات دسترسی یابد.

شرکت سولوس همچنین به همخوانی ایرگو ویژن با دیگر مدل های هوش مصنوعی برتر مانند جمینی گوگل اشاره کرده است. این همخوانی پتانسیل برای قابلیت های دیگر مانند درخواست برای جهت یابی، خلاصه سازی تجربه خرید یا دستیابی به دستورغذاها از طریق دستورات صوتی را فراهم می کند.

در قاب عینک هوشمند مذکور چراغ نوتیفیکیشن ال ای دی نصب شده است. این چراغ ها مقاصدی دوگانه دارند و درباره پیام های دریافت کاربر به او هشدار می دهند و همچنین به عنوان فلش برای عکس گرفتن با دوربین نصب شده در دستگاه، به کار می روند. جالب آنکه ایرگو ویژن برخلاف محصولات رقیب قابلیت های ثبت ویدئو ندارد.

یکی از ویژگی های خاص ایرگو ویژن دوربین قابل جداشدن آن است. برخلاف عینک های هوشمند معمول که دوربین در قاب آنها نصب شده، این ابزار در ایرگو ویژن روی دسته آن به کار رفته است. طراحی گجت انعطاف پذیری بیشتری برای کاربر فراهم می کند. کاربران همچنین می توانند قاب های اضافی برای عینک هوشمندشان بخرند. این عینک حتی بدون دوربین قابلیت های هوش مصنوعی را از طریق داده ها صوتی حفظ می کند.

زمان دقیق عرضه این گجت اعلام نشده اما سولوس تاکید کرده ایرگو ویژن در اواخر سال جاری میلادی عرضه می شود

 

ارسال نظر