نسخه 6 هوش مصنوعی میدجرنی با امکان اضافه‌کردن متن به تصویر منتشر شد

این نسخه به کاربران اجازه می‌دهد تا دستورات طولانی‌تری بنویسند، جزئیات بیشتری دریافت کنند و حتی به عکس‌های تولیدشده متن اضافه کنند.

نسخه 6 هوش مصنوعی میدجرنی با امکان اضافه‌کردن متن به تصویر منتشر شد

نسخه 6 ابزار هوش مصنوعی تولید تصویر محبوب میدجرنی (MidJourney) منتشر شده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا دستورات طولانی‌تری بنویسند، جزئیات بیشتری دریافت کنند و حتی به عکس‌های تولیدشده متن اضافه کنند.

امکانات نسخه 6 هوش مصنوعی میدجرنی

قابلیت‌های نسخه جدید هوش مصنوعی میدجرنی شامل ویژگی‌هایی مانند استفاده از دستورات طولانی‌تر، کنترل بیشتر روی رنگ و سایه‌ها، امکان اضافه‌کردن متن و تنظیم دقیق خروجی از طریق مکالمه با MidJourney می‌شود. همچنین این نسخه در تفسیر و درک دستورات کاربران عملکرد بهتری دارد و به‌عنوان مثال، اکنون می‌تواند تفاوت‌های ظریف مربوط به نقطه‌گذاری و دستور زبان را درک کند. تصویر زیر نحوه اضافه‌کردن متن به عکس توسط این هوش مصنوعی را نشان می‌دهد:

تصویر زیر نیز خروجی تولیدشده توسط MidJourney v5.2 (سمت چپ) و MidJourney v6 (راست) را نشان می‌دهد. برای ساخت این تصاویر از یک دستور استفاده شده است و در حالی که نسخه 6 جزئیات بیشتری را نشان می‌دهد، نسخه 5.2 بیشتر روی شخصیت متمرکز شده است.

برخلاف DALL-E، میدجرنی می‌تواند تصاویری از افراد شناخته‌شده نیز ایجاد کند. در آزمایش بعدی، از این هوش مصنوعی خواسته‌شده تا تصویری از ایلان ماسک سوار بر یک تک شاخ تولید کند. نسخه 5.2 (سمت چپ) تصویری کارتونی ایجاد کرد در حالی که خروجی نسخه 6 (سمت راست) شباهت بیشتری به واقعیت دارد.

در نهایت باید اعلام کرد که مانند تمام نسخه‌های قبلی این هوش مصنوعی، نسخه 6 میدجرنی نیز از طریق Discord در دسترس است.

MidJourney اولین بار در جولای سال 2022 تحت نسخه بتا در دسترس قرار گرفت و با هر نسخه پیشرفت سریع و چشمگیری در کیفیت و دقت تصاویر داشته است. در حال حاضر، رقبایی از جمله DALL-E 3 برای میدجرنی وجود دارند و متا نیز ابزارهای رایگانی را ارائه کرده که کنترل بیشتری بر فرآیند تولید تصویر ارائه می‌کنند.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر