مایکروسافت مدل GPT-4 Turbo را به هوش مصنوعی کوپایلوت می‌آورد

مایکروسافت قرار است هوش مصنوعی Copilot را به ویژگی‌هایی مثل جستجوی عمیق و مدل زبانی بزرگ GPT-4 Turbo مجهز کند.

مایکروسافت مدل GPT-4 Turbo را به هوش مصنوعی کوپایلوت می‌آورد

مایکروسافت دو ماه مانده به یک‌سالگی کوپایلوت (بینگ چت سابق) قصد دارد ویژگی‌های جدیدی به هوش مصنوعی خود اضافه کند. جستجوی عمیق و مجهزکردن Copilot به مدل GPT-4 Turbo از جدیدترین ویژگی‌های این هوش مصنوعی خواهند بود. چند هفته پیش مایکروسافت نام Copilot را جایگزین بینگ چت کرد. همچنین این شرکت اعلام کرد که Copilot دیگر برچسب پیش‌نمایش نخواهد داشت و یک نسخه کامل برای عموم درنظر گرفته می‌شود.

براساس بلاگ رسمی مایکروسافت بینگ، مایکروسافت ویژگی‌های جدیدی به هوش مصنوعی Copilot اضافه می‌کند. برخی از این ویژگی‌ها اکنون در دسترس هستند، برخی دیگر نیز هنوز به‌صورت آزمایشی و برای افراد معدودی عرضه می‌شوند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سال 2024 این هوش مصنوعی، مجهزشدن به آخرین مدل زبانی بزرگ GPT-4 Turbo خواهد بود.

تغییرات جدید هوش مصنوعی Copilot مایکروسافت

همچنین یک ویژگی جدید به نام جستجوی عمیق یا Deep Search به Copilot مایکروسافت اضافه خواهد شد. این ویژگی با کمک GPT-4 نتایج جستجوی بهینه برای موضوعات پیچیده را ارائه می‌دهد. مایکروسافت می‌گوید مدل جدید DALL-E 3 نیز اکنون در Copilot در دسترس عموم کاربران قرار گرفته است.

مایکروسافت اعلام کرده که به‌زودی Copilot می‌تواند با استفاده از آخرین مدل GPT-4 Turbo، پاسخ‌های کامل‌تری تولید کند؛ همچنین خواهد توانست کارهای پیچیده‌تر و طولانی‌تری مانند نوشتن کد را انجام دهد. این مدل اکنون درحال آزمایش با کاربران منتخب است و از هفته‌های آینده به‌شکل کامل و عمومی با Copilot ادغام خواهد شد.

درحالی‌که این هوش مصنوعی تنها ده ماه است که آغاز به کار کرده، مایکروسافت توانسته است با استفاده از آن، نحوه تعامل افراد با وب به‌ویژه هنگام جستجو در اینترنت، خرید، بهبود مهارت‌ها در ویدیوگیم، آماده‌شدن برای مصاحبه‌های شغلی و موارد دیگر را متحول کند.

هنوز دقیقاً مشخص نیست که این ویژگی‌ها چه زمانی به Copilot اضافه می‌شوند، اما احتمالاً در چند ماه اول سال 2024 یا شاید در سالگرد رسمی این هوش مصنوعی این ویژگی‌ها در دسترس قرار خواهند گرفت.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر