تأخیر در عرضه رقیب اصلی ChatGPT؛ گوگل Gemini ظاهراً تا اوایل 2024 منتشر نمی‌شود

به نظر می‌آید گوگل در عرضه هوش مصنوعی Gemini با مشکلاتی مواجه شده است و فعلاً این چت‌بات را عرضه نمی‌کند.

تأخیر در عرضه رقیب اصلی ChatGPT؛ گوگل Gemini ظاهراً تا اوایل 2024 منتشر نمی‌شود

طبق گزارش‌ها، گوگل راه‌اندازی سیستم هوش مصنوعی Gemini خود را تا سه‌ماهه اول 2024 به تعویق انداخته است؛ البته احتمال دارد نسخه آزمایشی آن در ماه جاری میلادی در دسترس تعدادی از کارشناسان قرار بگیرد. این تأخیر علت‌های مختلفی دارد و یکی از آن‌ها احتمالاً کامل‌نبودن بخش اصلی این هوش مصنوعی است.

براساس گزارش The Information، گوگل در رقابت با OpenAI با موانعی مواجه شده است و هوش‌مصنوعی جمینای را تا فصل اول سال 2024 عرضه نمی‌کند. گوگل قبلاً به تعدادی از شرکای تجاری خود گفته بود که این هوش مصنوعی در ماه جاری میلادی راه‌اندازی می‌شود. براساس گزارش‌ها، مشکل این است که گوگل هنوز درحال کار برروی نسخه اولیه ابزار هوش مصنوعی مکالمه‌محور خود است. قرار است Gemini توانایی انجام کارهای پیچیده و ساده را داشته باشد. به نظر می‌آید توسعه‌دهندگان این هوش مصنوعی هنوز بخش اصلی این ابزار را کامل نکرده‌اند.

تأخیر در عرضه هوش مصنوعی گوگل Gemini

به‌نظر می‌رسد عامل دیگر این تعویق ناکامی‌های نسخه اولیه بارد در اوایل سال 2023 باشد، زیرا گوگل می‌خواهد هر دو سیستم را یکپارچه کند. گوگل نگرانی‌هایی درمورد ادغام جمینای و بارد دارد و برای رفع این مشکل، این شرکت تیمی را درنظر گرفته است.

«سرگئی برین»، یکی از بنیان‌گذاران گوگل، در ماه جولای (تیرماه) به این شرکت بازگشت تا در ساخت سیستم جدید هوش مصنوعی Gemini کمک کند. هدف از ساخت Gemini درواقع این است که پیش‌زمینه نسل بعدی هوش مصنوعی انسان‌نما باشد. به عبارت دیگر، Gemini واکنش اصلی گوگل به مدل GPT-4 شرکت OpenAI به حساب می‌آید.

هوش مصنوعی گوگل، از PalM 2 بهره خواهد برد، زیرا گوگل به دنبال ایجاد تغییرات و گونه‌های متعدد Gemini است تا در موقعیت‌های مختلف بسته به نیاز کاربران، توانایی‌های خاصی ارائه دهد. علاوه‌براین، قرار است Gemini با Vertx AI نیز ادغام شود. به این ترتیب این هوش مصنوعی در پلتفرم‌های مختلفی مثل یوتوب، گوگل مپس و جیمیل به کار برده خواهد شد.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر