شرکت‌های بزرگ فروش تلفن همراه زیر ذره بین

شرکت‌های بزرگ فروش تلفن همراه برای احراز هویت و نوع و شیوه فعالیت خود به پلیس احضار شدند و این شیوه برای دیگر شرکت‌ها نیز در حال انجام است.

شرکت‌های بزرگ فروش تلفن همراه زیر ذره بین

به گزارش کلیک، حسین رحیمی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا گفت شرکت‌های بزرگ فروش موبایل به پلیس امنیت اقتصادی احضار شدند.

  رحیمی با اشاره به تذکر پلیس امنیت اقتصادی درباره شرکت کورووش گفت: پلیس امنیت اقتصادی سه ماه پیش از متواری شدن مالک کوروش کمپانی، هشدار داده بود ولی به دلیل اینکه تا آن زمان فرد یادشده اقدام مجرمانه‌ای انجام نداده بود، مجوزی به پلیس برای برخورد داده نشد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی درباره باقی شرکت‌های فروش تلفن همراه گفت: این شرکت‌ها فراخوانده و احضار شدند تا درباره نوع فعالیت و منابعی که از مردم دریافت کردند، شفاف سازی کنند.

رحیمی به موضوع جلوگیری از زیان مالی خریداران اشاره کرد و توضیح داد که از الان به بعد، از شرکت‌های بزرگی که در این زمینه و به شیوه فروش مدت دار عمل می‌کنند ضمانت دریافت خواهد شد.

او با اشاره به فروش مدت‌دار برخی فروشگاه‌ها گفت: یکی از این شرکت‌ها که در شمال کشور مستقر است نیز به پلیس امنیت اقتصادی احضار و ضمانت‌های لازم از او دریافت شد. اما تا زمانی که جرمی از سوی این افراد محرز نشود نمی‌توان از حقوق شهروندی و تجاری آنان جلوگیری کرد اما پلیس تدابیری اندیشیده که نظارت‌ها کامل و جامع باشد.

قبل‌تر بهمن ماه سال گذشته بود که شرکت کوروش با کلاهبرداری از مردم، از کشور گریخت و بعد از آن توجه بسیاری از افراد به سمت فروشگاه موبایل موسوی که شبیه کار کوروش کمپانی را انجام می‌داد جلب شد. اما به‌نظر می‌آید در چند وقت اخیر، نهادهای ذی‌ربط با بررسی این موضوع سعی در جلوگیری از چنین اتفاقاتی در حوزه موبایل دارند.

 

ارسال نظر