اپل می‌خواهد مک را به یک پلتفرم رقابتی برای بازی‌ها تبدیل کند

اپل همیشه تلاش کرده تا قابلیت‌های گیمینگ رایانه‌های شخصی مک خود را تقویت کند و در حال حاضر می‌توان برخی از بازی‌های رده بالا را در مک تجربه کرد

اپل می‌خواهد مک را به یک پلتفرم رقابتی برای بازی‌ها تبدیل کند

اپل همیشه تلاش کرده تا قابلیت‌های گیمینگ رایانه‌های شخصی مک خود را تقویت کند و در حال حاضر می‌توان برخی از بازی‌های رده بالا را در مک تجربه کرد، اما کوپرتینویی‌ها برای تبدیل‌شدن به پلتفرم اصلی گیمرها هنوز راه زیادی در پیش دارند. حالا در یک مصاحبه جدید، مدیران اپل درباره تلاش‌های این شرکت برای تبدیل‌کردن مک به پلتفرمی برای بازی‌های AAA صحبت کرده‌اند.

«گوردون کپل»، مدیر بازاریابی محصولات مک اپل در مصاحبه‌ای با اینورس به برخی از قابلیت‌های مخصوص مک برای تجربه بازی‌ها اشاره کرد:

«ما ویژگی‌های انحصاری در مک داریم که در هیچ سیستم دیگری مانند نمایشگرها و اسپیکرها وجود ندارند. بنابراین وقتی مقابل سیستمی قرار می‌گیرم که کارایی دارد، عالی به‌نظر می‌رسد، و بیش از اندازه داغ نمی‌شود، متوجه می‌شوم که این یک تجربه گیمینگ عالی است.»

بهبود تجربه بازی‌ها با اپل سیلیکون مک

او در بخش دیگری از سخنان خود گفت:

«اپل سیلیکون همه‌چیز را تغییر داده است. در حال حاضر، تمام مک‌هایی که با اپل سیلیکون عرضه می‌شوند، می‌توانند بازی‌های AAA را اجرا کنند. اپل سیلیکون سیستم‌های اصلی ما را متحول کرده و با M2 ،M1 و M3 از نظر گرافیک بهبود چشمگیری داشته است.»

اپل اخیراً به‌طور مستقیم تلاش کرده تا در فضای بازی‌های AAA رقابت کند. تراشه‌هایی که به تازگی توسط کوپرتینویی‌ها معرفی شده‌اند از قابلیت‌های رهگیری پرتو با شتاب سخت‌افزاری و سایه‌زنی مش پشتیبانی می‌کنند. این شرکت همچنین روی یک پلتفرم سخت‌افزاری یکپارچه کارکرده است که در آن ساخت بازی برای مک و سپس اجرای آن روی پلتفرم‌های دیگر آسان‌تر است.

«داگ بروکس» از تیم بازاریابی محصولات مک نیز در بخش دیگری از این مصاحبه می‌گوید:

«بازی بخشی اساسی در طراحی اپل سیلیکون بوده است. حتی قبل از اینکه تراشه‌ای وجود داشته باشد، بازی اساساً در مراحل اولیه برنامه‌ریزی و سپس در طول توسعه مدنظر ما قرار داشته است. فکر می‌کنم هنگام طراحی تراشه‌هایمان، ساخت سیستم‌های متعادلی را در نظر می‌گیریم که از نظر CPU ،GPU و حافظه عملکردی عالی ارائه می‌کنند. البته، [بازی‌ها] به پردازنده‌های گرافیکی قدرتمندی نیاز دارند، اما به تمام آن ویژگی‌های دیگر نیز نیاز دارند و تراشه‌های ما برای رسیدن به این هدف طراحی شده‌اند.»

 

بااین‌حال، هنگام ساخت یک پلتفرم بازی، پشتیبانی از توسعه‌دهندگان نیز اهمیت زیادی دارد و «لیلاند مارتین»، مدیر بازاریابی نرم افزار اپل در این رابطه می‌گوید:

«سرمایه‌گذاری روی موفقیت جامعه توسعه‌دهندگان جهانی مأموریت همیشگی ما بوده و واقعاً در حال تغییر محصولات ما است. ما دائماً به بازخوردها گوش می‌دهیم و به دنبال رویکردهایی برای بهبود اپ استور هستیم.

برای من، این موضوع نشان‌دهنده ظرفیت موجود است، زیرا مدل‌های توزیع مختلفی وجود دارد که توسعه‌دهندگان می‌توانند آن‌ها را انتخاب کنند. چه اپ استور مک باشد، چه استیم باشد، چه اپل آرکید باشد، فکر می‌کنم مک با آغوش باز ارائه شده است و هرچه محتوای بیشتری داشته باشیم، افراد بیشتری سود می‌برند.»

اپل همچنین امیدوار است که توسعه‌دهندگان و ناشران بازی‌ها متوجه شوند که کاربران قابل‌توجهی وجود دارند که از مک برای تجربه بازی‌های خود استفاده می‌کنند. در چند وقت گذشته شاهد انتشار بازی‌هایی از جمله Lies of P و Baldur's Gate 3 روی مک بوده‌ایم و غول فناوری همچنین می‌خواهد فرآیند ارائه بازی‌ها روی پلتفرم‌های خود را سریع‌تر کند.

منبع: آخرین خبر

 

ارسال نظر