هوش مصنوعی دوربین گوشی های هواوی فراتر از افکت بوکه عمل می کند!

رسانه کلیک - هوش مصنوعی دوربین سلفی گوشی هواوی نوا 3 تنها یک مات‌کننده پس‌زمینه نیست، بلکه نقش بهینه کننده تصویر را دارد. اگر بخواهید به‌عنوان یک ستاره در تصاویر سلفی خود بدرخشید، تمامی موارد برای شما اهمیت دارد و نمی توانید از کمترین جزییات چشم‌پوشی کنید.

هوش مصنوعی دوربین گوشی های هواوی فراتر از افکت بوکه عمل می کند!

با استفاده از حالت عمودی پرتره، مهم نیست در اطراف شما چه زیبایی‌هایی وجود دارد و می‌بایست به مات شدن آن‌ها و فوکوس بر روی صورت خودتان بسنده کنید. اما چرا نمی‌توانیم همه آن زیبایی‌ها را با هم داشته باشیم؟ کسانی که این سؤال در ذهنشان ایجاد شده بد نیست بدانند شرکت Huawei با آخرین نسل از سری نوا یعنی هواوی nova 3 و بهره‌گیری از هوش مصنوعی (AI) آن‌ها را شگفت‌زده می‌کند!

دوربین جلویی ۲۴ مگاپیکسلی گوشی نوا 3 قادر به تشخیص چهره انسان از پس‌زمینه است. دوربین فوراً بیش از ۲۰۰ سناریو را در هشت دسته ازجمله آبی آسمان، ساحل، گیاهان، شب و گل به رسمیت می‌شناسد. پس از پردازش صحنه‌هایی که دوربین شناسایی می‌کند، دستگاه تنظیماتی را برای بهینه‌سازی در پس‌زمینه اعمال می‌کند. درعین‌حال، سنسور ۲ مگاپیکسل ثانویه در هماهنگی برای ثبت عمق کار می‌کند و به‌صورت خودکار تنظیم می‌شود تا بهترین زمینه را به گونه‌ای بهبود دهد که واقعاً به شما و مخاطبان شما امکان می‌دهد تا یک لحظه واقعی را ثبت کنید. الگوریتم قدرتمند آن نیز می‌داند که چگونه زیبایی را به چهره شما اعمال کند تا اطمینان حاصل کنید که نور در مکان‌های مناسب قرار می‌گیرد. همچنین دوربین می‌تواند تنظیمات پوست و جزئیات صورت را با سن و جنسیت تنظیم کند.

در حالت AI-selfie تصاویر ثبت‌شده به‌صورت خودکار در بهترین تنظیمات قرار می‌گیرد و تصاویری بسیار حرفه‌ای همانند دوربین عکاسان مطرح به ثبت می‌رسد. در این حالت بهترین تنظیمات برای صورت شما اعمال می‌شود و درعین‌حال پس‌زمینه شما به خوبی و زیبایی هر چه تمام‌تر به ثبت خواهد رسید. هر تصویر، نشان‌دهنده بازه‌ای در زندگی شماست و از این رو اهمیت بسیار زیادی دارد. تصور کنید که از تعطیلات رؤیایی خود در سوئیس باز می‌گردید و این اتفاق بدی است که از زیبایی Alps سوئیس تصاویر سلفی با پس‌زمینه مات داشته باشید! یا اگر شما دریکی از جزایر مالدیو به سر می‌برید، ثبت تصاویر سلفی با در نظر گرفتن انعکاس رنگ آبی دریا، زیباترین تصویر خواهد بود که نباید از دست بدهید.

حقیقت این است که در میان صدها تصاویر سلفی با پس‌زمینه مات تنها چیزی که می‌تواند تصاویر شمارا بسیار خاص‌تر کند، ثبت بهترین جزییات و زیبایی‌ها در اطراف شماست. هواوی نوا 3 دارای ۴ دوربین است. ۲۴ و ۲ مگاپیکسلی در جلو و ۲۴ و ۱۶ مگاپیکسل در پشت دستگاه که توسط هوش مصنوعی (AI) قدرت گرفته است. برخلاف دیگر گوشی‌های هوشمند در حالت پرتره که یک اثر بوکه را ایجاد می‌کنند، هواوی nova 3 نه تنها زیبایی شما را افزایش می‌دهد، بلکه زیبایی لحظات و محیط شمارا به‌طور کامل بهبود می‌دهد.

این‌که آیا شما پنج یا پنجاه سالتان است، هر تصویر به یک شکل ذاتی بیانگر حال‌ و روز شما درگذر زمان است. هر تصویر نه تنها اعتمادبه‌نفس، شور و شوق ما را انعکاس می‌دهند، بلکه ما را قادر می‌سازند تا ویژگی‌های فوق‌العاده منحصربه‌فرد خود را نشان دهیم. یک تلفن همراه با یک دوربین زمانی به‌اندازه کافی هوشمند است که اجازه می‌دهد تا هم سوژه و هم پس‌زمینه را در هماهنگی کامل ثبت کند. همان‌طور که ما همیشه خواهان افزایش رشد شخصی خود هستیم، باید خودمان را از وضعیت فوق‌العاده‌ای یک تصویر سلفی ساده به یک تصویر سلفی هوشمند تبدیل کنیم.

ارسال نظر