گوگل می خواهد با تولید گوشی پیکسل میان رده بازار هند را قبضه کند!

رسانه کلیک - گوگل در نظر دارد سهم بیشتری از تلفن های هوشمند بازار را به خود اختصاص دهد؛ از این رو، باید منتظر گوشی پیکسل میان رده این شرکت در آینده نزدیک باشیم.

گوگل می خواهد با تولید گوشی پیکسل میان رده بازار هند را قبضه کند!

همانطور که می دانید، گوگل تا به حال تنها دو گوشی پرچمدار پیکسل و پیکسل 2 را به صورت اختصاصی عرضه کرده و بر اساس اخبار جدید که از کشور هند به گوش می رسد، این شرکت در نظر دارد وارد بازارهای دیگر شده و با معرفی گوشی پیکسل میان رده به رقابت با تولید کنندگان دیگر از جمله هواوی و وان پلاس بپردازد.

این گوشی پیکسل میان رده آنطور که از شواهد و قرائن پیداست، به صورت جهانی عرضه نشده و تنها بازارهای نوظهور مانند کشور هند را هدف قرار داده است. در این مناطق، پرچمدارانی مانند پیکسل 2 و پیکسل ایکس ال 2 به سختی می توانند آمار فروش خوبی را نصیب کمپانی ها کنند و این موضوع برای شرکت های مختلف مخصوصا گوگل که قصد گسترش سرویس های خود مانند گوگل هوم و گوگل اسیستنت در کشورهای دیگر را دارد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

سال گذشته شایعاتی مبنی بر تولید نسخه ارزان قیمت پیکسل در رسانه ها مطرح شد که Rick Osteloh مدیر بخش سخت افزار گوشی های پیکسل این موضوع را به طور کامل رد کرد.

مجله Economic Times اخیرا ضمن گفت و گو با 4 تولید کننده مختلف به این موضوع اشاره کرد که گوشی پیکسل میان رده توسط گوگل در دست تولید است و در ماه جولای یا آگوست وارد بازار می شود.

بر اساس اخبار و شایعات مختلف، پیکسل 3 همزمان با فستیوال Diwali کشور هند در تاریخ 7 نوامبر معرفی می شود. گوگل هرگز دوست ندارد تا خود را یک شرکت بیش از حد فعال نشان دهد و بیشتر ترجیح می دهد تا محصولاتش در بازار به ثبات کامل برسند.

گوشی پیکسل برای مصرف عموم کاربران، نه برای سوددهی

این خبر تا کنون تأیید یا تکذیب نشده، اما به نظر می رسد که گوگل به دنبال افزایش درآمد از طریق عرضه گوشی های میان رده نیست. انجام چنین کاری باعث می شود تا برند گوگل بیش از پیش جلوی چشم کاربران بوده و تعداد محصولات آن نیز در بازار افزایش پیدا کند.

به نظر نمی رسد که گوگل با گوشی پیکسل میان رده قصد ورود به کشورهای غربی را داشته باشد. چرا که در این قسمت اکثر کاربران به محض ورود پرچمداران به بازار، به صورت مستقیم یا تحت قرارداد با اپراتورهای مختلف اقدام به خرید آنها می کنند.

به جای ورود به این قبیل کشورها، گوگل ترجیح داده تا وارد بازارهای نو ظهور مانند کشور هند شده و نام خود را به عنوان تولید کننده در این مناطق جا بیاندازد. بعد از این که نام گوگل به عنوان غول دنیای جستجو و نرم افزار بر سر زبان ها افتاده، حالا قصد دارد تا عنوان تولید کننده سخت افزار را نیز با خود یدک بکشد.

شرکت قرار گرفته در منطقه Mountain View قصد دارد تا با سرمایه گذاری در بخش تلفن های هوشمند میان رده، محصولات خود را به دست تعداد بیشتری از کاربران برساند و این موضوع را می توان با عرضه گوگل هوم مینی به اثبات رساند. بد نیست بدانید که سرویس گوگل هوم نیز اخیرا در کشور هند عرضه شده است.

در کشورهای نو ظهور که قیمت محصولات از اهمیت بالایی برخوردار است، گوگل این نیاز را در خود می بیند تا با ورود عاقلانه و منطقی به این بازار، با برندهایی مانند هواوی و وان پلاس به رقابت بپردازد.

در نهایت به نظر می رسد که گوگل قصد دارد تا مانند شرکت اپل وارد یک مسیر منطقی و با ثبات شود و با تولید نرم افزار و سخت افزار به صورت همزمان و در یک محل، اکوسیستم خود را تقویت کند. به این ترتیب با تولید یک گوشی پیکسل میان رده با سیستم عامل اندروید پی و قیمتی منصفانه، می تواند کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند.

آیا به نظر شما عرضه یک گوشی پیکسل میان رده می تواند تصمیم خوبی از جانب گوگل برای به دست آوردن بازارهای نو ظهور به حساب بیاید؟

ارسال نظر