اطلاعات شخصی کابران OnePlus در معرض انتشار!

رسانه کلیک - شرکت چینی OnePlus به اطلاعات شخصی مشتریان خود دسترسی دارد و می تواند آن ها را انتقال دهد.به گزارش کلیک، شرکت چینی OnePlus که با عرضه گوشی‌های هوشمند توانست سروصدای زیادی به پا کند و به‌یک‌باره، نام شرکت خود را در تیتر یک خبرها قرار دهد و دلیل آن عملکرد آن در برابر قیمتش بود؛ اما ازآنجاکه OnePlus از سیستم‌عامل خودساخته خود تحت عنوان OxygenOS استفاده می‌کند، ممکن است اعتبار خود را از دست بدهد.

اطلاعات شخصی کابران OnePlus در معرض انتشار!

به گزارش کلیک ، شرکت چینی OnePlus که با عرضه گوشی‌های هوشمند توانست سروصدای زیادی به پا کند و به‌یک‌باره، نام شرکت خود را در تیتر یک خبرها قرار دهد و دلیل آن عملکرد آن در برابر قیمتش بود؛ اما ازآنجاکه OnePlus از سیستم‌عامل خودساخته خود تحت عنوان OxygenOS استفاده می‌کند، ممکن است اعتبار خود را از دست بدهد.

این مسئله تنها به این دلیل است که OnePlus بدون اجازه مشتریانش می‌تواند به اطلاعات او دسترسی داشته باشد. ازاین‌رو Chris Moore کارشناس مسائل امنیتی نیز بارها بر این موضوع تأکید کرده که نه‌ تنها این سیستم‌عامل می‌تواند به اطلاعات گوشی دسترسی داشته باشد بلکه قادر است به اطلاعات شخصی و حساب‌های کاربری وی دسترسی داشته باشد.

در حقیقت OnePlus به تمام اطلاعات مشتری دسترسی دارد و از طریق شماره‌ سریال گوشی کلیه فعالیت‌های کاربر قابل‌ تشخیص است. اطلاعات دریافتی شرکت از مشتریان خود، دودسته است که در ادامه هریک توضیح داده می‌شود.

دسته اول، Usage Analytics هستند که بنابر گفته این شرکت برای بهبود بخشیدن به برنامه‌ها و نرم‌افزارها است و می‌توان از طریق ورود به منوی تنظیمات و انتخاب گزینه advanced و خاموش کردن گزینه join user experience program از انتقال آن جلوگیری کرد؛ اما دسته دوم اطلاعاتی است که مربوط به مشتری است و بصورت خودکار برای مدیران این شرکت ارسال می‌شود.

نکته‌ای که حائز اهمیت است شیوه دریافت و انتقال اطلاعات است که بدون اجازه مشتری صورت می‌گیرد. قطعاً اگر OnePlus برای انتقال اطلاعاتش اجازه می‌گرفت، مطمئناً قریب به اکثر مشتریان به انجام چنین کاری مایل نبودند.

مدیران وان پلاس در خصوص جمع آوری اطلاعات شخصی کابران OnePlus چنین توضیح می‌دهند: «ما اطلاعات مشتری را به دو طریق دریافت می‌کنیم. دسته اول usage analytics است که به‌ منظور بهبود برنامه‌هایمان از آن استفاده می‌کنیم و از طریق منو تنظیمات قابل‌تغییر است. دسته دوم اطلاعات دستگاه و مشتری است که به‌منظور ارائه خدمات پس از فروش از آن استفاده می‌کنیم و قابل‌تغییر نیست»

ارسال نظر