سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری LG در تولید نمایشگر‌های OLED

رسانه کلیک - شرکت ال‌جی طی بیانیه‌ای اعلام کرد که سرمایه‌گذاری جدیدی را در بخش تولید نمایشگر‌های OLED می‌کند.

سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری LG در تولید نمایشگر‌های OLED

بخش LG Display شرکت ال‌جی اعلام کرد که به منظور افزایش ظرفیت تولید صفحه نمایش‌های OLED، مبلغی به میزان ۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده است. شرکت سامسونگ تا به امروز در تولید صفحه نمایش‌های OLED شرکت شماره یک بازار‌های جهان است. سیاست جدید شرکت ‌ال‌جی در جهت رقابت با شرکت سامسونگ و غلبه کردن بر این شرکت در زمینه تولید نمایشگر‌های OLED پیاده‌سازی خواهد شد. همچنین شرکت اپل با معرفی و عرضه آیفون ۸، به تعداد زیادی پنل OLED نیاز خواهد داشت بنابراین رقابت میان شرکت‌های سامسونگ و ال‌جی به اوج خود خواهد رسید. پیش از این خبر همکاری ال جی و اپل در راستای تامین نمایشگرهای مورد نیاز کمپانی ساکن کوپرتینو را خواندید. حال خبر می رسد که شرکت کره ای، مبلغی معادل ۱۳٫۵ میلیارد دلار را برای سرمایه گذاری در بخش تولید پنل های OLED خود کنار گذاشته است. این بودجه جدیدی که شرکت ال‌جی برای بخش تولید نمایشگر‌های OLED تخصیص داده است درواقع بخشی از درآمد‌های سه ماهه دوم خود است. مبلغی از سرمایه‌گذاری جدید صرف تولید نمایشگر‌های بزرگ OLED در جهت رقابت با تولید‌کنندگان چینی که بازار نمایشگر‌های انعطاف‌پذیر OLED را قبضه کرده‌اند، اختصاص داده شد. شرکت ال‌جی اعلام کرد که قصد دارد دو خط تولید جدید OLED در کره و دیگری در گوانژو چین احداث کند.

بر اساس گزارشات، رقم مورد بحث برای پشتیبانی از «LG Display» در طول سه سال آینده، و برای رقابت با اصلی ترین رقیب بازار یعنی سامسونگ در نظر گفته شده است. البته ال جی در حال حاضر نیز بزرگترین تولید کننده پنل های OLED بزرگ و متوسط در دنیاست؛ اما کمپانی مذکور می خواهد سهم خود را از بازار نمایشگرهای موبایل نیز افزایش دهد و بدین منظور، به تقاضای اپل برای تامین نمایشگر آیفون های بعدی چشم دوخته است. طبق آمار موجود، ال جی دیسپلی ۴٫۵ میلیارد دلار را به تاسیس خط تولید تازه ای برای پنل های انعطاف پذیر (مورد استفاده در خودروها و تلفن های همراه) اختصاص داده، و ۲٫۵ میلیارد دلار دیگر را نیز برای حفظ موقعیت خود در بازار، صرف احداث کارخانه جدیدی برای ساخت پنل های OLED بزرگ خواهد کرد. لازم به ذکر است که طبق قرارداد کنونی اپل با سامسونگ، شرکت کره ای طی دو سال آینده ۹۲ میلیون واحد نمایشگر OLED را برای کمپانی تولید کننده آیفون می سازد و پس از این مدت، در سال ۲۰۱۹ ال جی جایگاه سامسونگ را در تامین صفحه نمایش های مورد نیاز اپل از آن خود خواهد کرد
طبق گزارشات شرکت ال‌جی، انتظار می‌رود تولید نمایشگر‌های هوشمند OLED در سال ۲۰۱۷ از ۱۲۰ واحد به ۳۷۰ واحد تا سال ۲۰۲۰ افزایش پیدا کند.
ارسال نظر