اپل بعد از 22 سال سنت‌شکنی کرد

اپل بر خلاف سال های گذشته در فصل چهارم 2022  از مک جدیدی رونمایی نکرد و همچنین مک جدیدی وارد بازار نشد.

اپل بعد از 22 سال سنت‌شکنی کرد

این اولین‌بار در 22 سال گذشته است که چنین اتفاقی رخ می‌دهد و کاربران برای ملاقات با مک‌های جدید باید تا سال 2023 منتظر بمانند.

اپل در سال‌های گذشته همواره در فصل چهارم سال‌های میلادی، حداقل یک مدل مک جدید روانه بازار کرده است و این سنت از سال 2001 با عرضه iBook G3 آغاز شد اما امسال در فصل چهارم با مک جدیدی روبه‌رو نشدیم. جدیدترین مک‌های اپل، مک‌بوک ایر و مک‌بوک پرو M2 در ماه ژوئیه از راه رسیدند.

بسیاری از شایعات گفته بودند که اپل پیش از پایان سال 2022، از نسل جدید مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی رونمایی می‌کند، اما چنین اتفاقی رخ نداد و حالا هم عملاً سال 2022 به پایان رسیده است. طبق جدیدترین گزارش‌ها، باید منتظر رونمایی از این محصولات در سال آینده میلادی باشیم.

انتظار می‌رود مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی جدید به همراه نسل بعدی مک مینی در فصل اول 2023 از راه برسند. احتمالاً در این بازه زمانی با مک پرو هم روبه‌رو می‌شویم؛ محصولی که بالاخره به پردازنده‌های اپل سیلیکون مهاجرت می‌کند.

درحالت کلی اگر این محصولات در ماه مارس 2023 معرفی شوند، با تأخیر تقریباً 6 ماهه نسبت به انتظار اولیه و سنت 22 ساله اپل روبه‌رو می‌شویم.

مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی جدید طراحی مشابه نسل کنونی‌شان خواهند داشت، بااین‌حال به تراشه‌های جدید M2 پرو و مکس مجهز می‌شوند. مک مینی جدید احتمالاً طراحی تازه‌ای خواهد داشت و از یکی از تراشه‌های خانواده M2 بهره خواهد برد.

درنهایت نوبت به کامپیوتر مورد انتظار مک پرو می‌رسد که مدت‌هاست طرفداران منتظر رونمایی از نسل جدیدش با اپل سیلیکون هستند. طبق برخی شایعات، اپل آماده رونمایی از این محصول با تراشه خانواده M1 در اوایل سال 2022 بود، اما تصمیم گرفت آن با پردازنده‌ای قدرتمندتر در سال 2023 معرفی کند. البته ظاهراً اپل دیگر برنامه‌ای برای استفاده از تراشه فوق قدرتمند M2 اکستریم در نسل جدید مک پرو ندارد.

باید منتظر بمانیم و ببینیم سال آینده میلادی اپل برنامه‌ای برای عرضه مک جدید در فصل چهارم دارد یا اینکه به کل برنامه‌اش تغییر می‌کند و با سنت جدیدی روبه‌رو می‌شویم.

منبع : آخرین خبر

ارسال نظر