پائولو سورنتینو، کارگردان «دست خدا» از داستان حقیقی این فیلم می‌گوید

پائولو سورنتینو، کارگردان «دست خدا» می‌گوید این فیلم بر اساس اتفاقات زندگی‌ خودش ساخته شده است.

پائولو سورنتینو، کارگردان «دست خدا» از داستان حقیقی این فیلم می‌گوید

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، پائولو سورنتینو که با فیلم «دست خدا» یکی از نامزدهای نهایی شاخه بهترین فیلم بین‌المللی (غیرانگلیسی زبان) اسکار ۲۰۲۲ است، در مصاحبه‌ای گفت: «واقعا باعث خوشحالی و افتخار من است که برای دومین بار نامزد جایزه اسکار شده‌ام، اگر بار اول بود می‌توان آن به شانس نسبت داد، اما بار دوم ثابت می‌کند که شخص در طول سال‌ها کار خوبی انجام داده است.»

«دست خدا» در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی با مستند دانمارکی «فرار»، فیلم ژاپنی « ماشینم را بران »، «لونانا: گاومیشی در کلاس درس از کشور بوتان» و فیلم نروژی «بدترین آدم دنیا» رقابت می‌کند.

سورنتینو در سال ۲۰۱۴ با فیلم «زیبایی بزرگ» جایزه اسکار بهترین فیلم بین‌المللی را برای سینمای ایتالیا به ارمغان آورد.

در فیلم دست خدا که حوادث آن در حال و هوای دهه ۱۹۸۰ در ناپل اتفاق می‌افتد، سورنتینو خنده و اندوه را در هم آمیخته تا فاجعه‌ای را که در نوجوانی بر خانواده‌اش گذشته، بازگو کند. والدین این فیلمساز در شبی که این نوجوان ۱۷ ساله برای تماشای بازی یکی از اسطوره‌هایش، دیه‌گو مارادونا، فوتبالیست فقید آرژانتینی به ورزشگاه رفت، در اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن کشته شدند و همین داستان، دستمایه اصلی ساخت فیلم دست خدا بوده است.

عنوان فیلم برگرفته از گل معروف مارادونا به تیم ملی فوتبال انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ میلادی است.

سورنتینو همچنین گفت: «نتفلیکس که فیلم دست خدا پس از اکران محدود در ماه دسامبر در سطح جهانی پخش می‌شود، ابزار ایده‌آلی برای فیلمی بود که به موضوعات جهانی مانند عشق و از دست دادن می‌پردازد. اغلب ما درد یا فقدانی را تجربه کرده‌ایم که نحوه درک ما از چیزها را در زندگی تغییر داده است و به نظر من این اتفاق، جهانی است.»

ارسال نظر