منتظر رونمایی از رابط کاربری پلی استیشن 5 باشید

رسانه کلیک - شرکت سرگرمی های تعاملی سونی به تازگی اعلام کرده که در آینده نه چندان دور از رابط کاربری کنسول پلی استیشن 5 رونمایی به عمل خواهد آورد.

منتظر رونمایی از رابط کاربری پلی استیشن 5 باشید

چند روز پیش بود که سرانجام شرکت سونی از ظاهر پلی استیشن 5 پرده برداشت و به معرفی یک سری از عناوین انحصاری و مورد انتظار این کنسول از جمله Horizon: Forbidden West پرداخت. حال که طراحی سیستم به طور کامل آشکار شده، برخی ها بی صبرانه منتظر هستند تا با رابط کاربری جدید کنسول نیز آشنا شوند. از آنجا که اغلب طراحی های PS5 با تمامی پلی استیشن های قبلی متفاوت است، انتظار می رود که داشبورد و UI دستگاه نیز با تغییرات بزرگی رو به رو شده باشد.

در این میان، مت مک لارین ( Matt MacLaurin)، یکی از طراحان ارشد سیستم عامل و رابط کاربری پلی استیشن 5، ساعاتی پیش در واکنش به سوال های هواداران اعلام کرد که اعضای تیم او هم اکنون روی ساخت و توسعه UI کنسول مشغول به کار هستند و در آینده نزدیک، نتیجه کار آن ها به نمایش گذاشته خواهد شد. به عبارت ساده تر، شرکت سونی به زودی از رابط کاربری PS5 رونمایی می کند.

وی خاطرنشان کرده که در UI جدید، مشکلات قبلی رابط کاربری پلی استیشن 4 به کلی برطرف و ویژگی های جدیدی به آن اضافه شده است. هرچند که هنوز جزئیاتی در خصوص تغییرات عمده در طراحی آن ارائه نشده، اما به نظر می رسد که داشبورد دستگاه با طراحی جدیدی از راه خواهد رسید. مت مک لارین در این زمینه اعلام کرد:

اعضای گروه من وظیفه دارند که فقط رابط کاربری کنسول پلی استیشن 5 را طراحی کنند. همه شما به زودی نتیجه تلاش ها و کارهای ما را خواهید دید. سیستم عامل این دستگاه هرچند که کمی عملگراتر از قبل شده، اما صد در صد مطمئن هستم که روان تر از رابط کاربری پلی استیشن 4 بوده و مشکلات قبلی را به طول کامل برطرف کرده است. البته، ویژگی ها و موارد جدیدی نیز به این رابط کاربری اضافه شده است.

در ادامه این صحبت ها، مت مک لارین معتقد است که به خاطر قدرت بالای کنسول پلی استیشن 5 و سرعت زیاد هارد SSD آن، تمامی دستورهای سیستم عامل در عرض چند میلی ثانیه پردازش شده و رابط کاربری دستگاه سرعت شگفت انگیزی دارد. وی در این باره گفت:

از اینکه به زودی به شما [رابط کاربری پلی استیشن 5] را نشان خواهم داد، خیلی هیجان زده هستم. پیکسل های بسیار کمی از نسل کنونی پلی استیشن 4 باقی مانده است. با توجه به قدرت سیستم جدید، تمام اهداف مورد نظر ما در خصوص سیستم عامل در عرض چند میلی ثانیه پردازش شده و به کاربر ارائه خواهد شد.

بر اساس گفته های سونی، کنسول پلی استیشن 5 در اواخر سال جاری میلادی راهی بازار خواهد شد. کنسول نسل بعدی مایکروسافت یعنی ایکس باکس سری ایکس نیز برای عرضه در این بازه زمانی برنامه ریزی شده است. با این حال، هنوز هر دو کمپانی تاریخ عرضه دقیق دستگاه های نسل بعدی را مشخص نکرده اند. از طرفی، قیمت نهایی این دو دستگاه کماکان برای بازیکنان مبهم است و اخیرا شایعه شده که PS5 با قیمتی برابر با 700 دلار عرضه می شود. این در حالی است که ظاهرا ایکس باکس جدید ردموندی ها با برچسب قیمت پانصد دلاری در دسترس قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر