قیمت پلی استیشن 5 متناسب با ارزش واقعی آن است

رسانه کلیک - مدیر عامل بخش پلی استیشن شرکت سونی مدعی است که قیمت نهایی کنسول پلی استیشن 5 بر اساس امکانات و قابلیت های آن تعیین خواهد شد.

قیمت پلی استیشن 5 متناسب با ارزش واقعی آن است

در حالی که هر دو شرکت مایکروسافت و سونی تا حدودی از مشخصات فنی کنسول های نسل بعدی خود پرده برداشته اند، اما هنوز هم اطلاعات چندان زیادی درباره ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 در دسترس نیست. با این حال، سخت افزارهای به کار رفته در این سیستم ها نشان می دهد که در نسل آینده شاهد جهش بزرگی در کیفیت بازی ها خواهیم بود که این ارتقا، قطعا منجر به افزایش قیمت تمام شده کنسول ها می شود. موضوعی که در حال حاضر به نگران اصلی بسیاری از گیمرها در سراسر جهان تبدیل شده است.

در همین رابطه، روز گذشته بود که آقای جیم رایان (Jim Ryan)، مدیر پلی استیشن، در پیامی رسما اعلام کرد که راس ساعت 00:30 دقیقه بامداد روز ۱۶ خرداد ماه به وقت ایران (چهارم ماه ژوئن) مراسمی با محوریت پلی استیشن 5 برگزار می شود که در جریان آن، گیم پلی بازی های انحصاری PS5 به نمایش گذاشته خواهد شد ( رویداد ویژه پلی استیشن 5 آخر این هفته برگزار می‌شود ). در ادامه، رایان خطاب به سوال های زیاد هواداران که اغلب در خصوص قیمت کنسول مطرح شده اند، خاطرنشان کرد که قیمت این دستگاه متناسب با ارزش واقعی و امکانات آن خواهد بود.

جیم رایان در این زمینه اعلام کرد:

من فکر می کنم که اگر به برخی از گزارش ها اشاره کنم، بتوانم به سوال های زیاد شما در خصوص قیمت نهایی کنسول پلی استیشن 5 پاسخ دهم. در اصل، قیمت این دستگاه برگرفته از قابلیت ها و امکانات آن خواهد بود. ما در قیمت گذاری این سیستم فقط و فقط به دنبال تعیین پایین ترین قیمت ممکن نیستیم. در هر حال، امکاناتی از جمله تعداد، کیفیت، قیمت، بزرگی و وسعت بازی ها و همچنین نوع سیستم عامل کنسول در قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود.

تا به امروز، حدس و گمان های زیادی در رابطه با قیمت کنسول مطرح شده است. بسیاری از تحلیل گران معتقد هستند که قیمت هر دو کنسول چیزی در حدود 500 الی 700 دلار خواهد بود که کمپانی مایکروسافت به لطف سرمایه هنگفت خود، ممکن است ایکس باکس سری ایکس را نزدیک به صد دلار ارزان تر از PS5 به بازار عرضه کند. از طرفی، چندی پیش یک خرده فروش سوئدی ادعا کرد که پلی استیشن 5 با قیمت نزدیک به هزار دلار در ایالات متحده آمریکا عرضه خواهد شد که این شایعه به نگرانی های بازیکنان دامن زده است. در هر حال، استفاده از هاردهای گران قیمت SSD و پردازنده های سفارشی قدرتمند بی شک قیمت تمام شده سیستم های نسل نهم را افزایش خواهند داد.

بر اساس گفته های سونی، کنسول پلی استیشن 5 در اواخر سال جاری میلادی راهی بازار خواهد شد. کنسول نسل بعدی مایکروسافت یعنی ایکس باکس سری ایکس نیز برای عرضه در این بازه زمانی برنامه ریزی شده است. با این حال، هنوز هر دو کمپانی تاریخ عرضه دقیق دستگاه های نسل بعدی را مشخص نکرده اند. این در حالی است که بر اساس تحلیل های گروهی از افراد، عرضه سیستم های جدید به خاطر همه گیری ویروس کرونا و مشکلات حمل و نقل جهانی، به تعویق خواهد افتاد و یا در اوایل عرضه با مشکل کمبود کنسول روبه‌رو خواهیم شد. هرچند، مایکروسافت و سونی همه این حدس و گمان ها را رد می کنند.

ارسال نظر