پلی استیشن 5 در اواسط خرداد ماه معرفی می‌شود

رسانه کلیک - بر اساس گفته های وب سایت PSErebus، به نظر می رسد که کنسول پلی استیشن 5 در روز سیزدهم خرداد ماه سال جاری به طور رسمی توسط شرکت سونی معرفی خواهد شد.

پلی استیشن 5 در اواسط خرداد ماه معرفی می‌شود

طبق آخرین اظهارات شرکت سرگرمی های تعاملی سونی، این کمپانی با وجود فراگیری ویروس کرونا همچنان به دنبال عرضه کنسول نسل نهم خود یعنی پلی استیشن 5 در تعطیلات کریسمس سال جاری میلادی است. با این حال، این شرکت ژاپنی تا به امروز از تمام ویژگی های دستگاه پرده برنداشته و موارد زیادی از قبیل طراحی سیستم و بازی های زمان عرضه آن کماکان برای بازیکنان و طرفداران مخفی نگه داشته شده اند.

از طرفی، اگرچه سونی بازه زمانی عرضه کنسول را تعطیلات کریسمس سال میلادی 2020 مشخص کرده، اما این کنسول جدید و قدرتمند هنوز تاریخ انتشار دقیقی ندارد. به همین خاطر، تاکنون گمانه زنی های مختلفی توسط منابع گوناگون در این خصوص به اشتراک گذاشته شده اند که بر اساس جدیدترین آن ها، PSErebus مدعی است پلی استیشن 5 در روز سیزدهم خرداد ماه امسال (2 ژوئن سال جاری میلادی) به طور رسمی معرفی خواهد شد.

این منبع اشاره کرده که مراسم معرفی کنسول از اواخر ماه می آغاز خواهد شد و در نهایت در روز دوم ژوئن سونی از تمام ویژگی ها و قابلیت های دستگاه رونمایی می کند. در ادامه، PSErebus خاطرنشان کرد که این کنسول مشابه پلی استیشن 4 که در ماه نوامبر سال میلادی 2014 روانه بازار شد، در روز 30 آبان ماه سال 99 (بیستم نوامبر سال میلادی 2020) در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت.

باید در نظر داشت که این اطلاعات هنوز توسط شرکت سرگرمی های تعاملی سونی تایید و یا تکذیب نشده اند و به همین خاطر، تا زمان رونمایی کامل از کنسول، این ادعای PSErebus همچنان در حد یک شایعه باقی می ماند. این اولین باری نیست که منبع مذکور اطلاعاتی در خصوص پلی استیشن 5 فاش می کند. در گذشته، وب سایت نام برده مدعی شد که پیش فروش کنسول نسل نهم سونی از ماه مارس امسال آغاز خواهد شد. این در حالی است که نه ماه مارس به پایان رسیده، بلکه ماه بعدی آن یعنی آوریل نیز هفته پیش خاتمه یافت. هرچند، ممکن است که به خاطر شیوع ویروس کرونا و مشکلات ناشی از آن، سونی به ناچار سیاست های مرتبط با PS5 را تغییر داده و زمان پیش فروش کنسول را به تعویق انداخته است.

به علاوه، PSErebus در گذشته از پشتیبانی کنسول پلی استیشن 5 از تمام بازی های نسل های پیشین خبر داده بود که بعدها این موضوع توسط سونی تکذیب شد. البته، این سیستم جدید فقط قادر به اجرای بازی های پلی استیشن 4 خواهد بود و کاربران نمی توانند عناوین پلی استیشن 3 و یا پلی استیشن 2 را روی این دستگاه تجربه کنند.

ارسال نظر