فراخوان جدید ناسا جهت استخدام فضانوردان

رسانه کلیک - سازمان ناسا برای نخستین بار در طی چهار سال اخیر، شروع به استخدام فضانوردان جدید کرده است. در ادامه شرایط لازم برای شرکت در این فراخوان را با یکدیگر مرور می کنیم.

فراخوان جدید ناسا جهت استخدام فضانوردان

به نظر می رسد که سازمان ناسا قصد دارد تا فضانوردان جدیدی را به استخدام درآورد. بعضی از این فضانوردان احتمالا راهی سفرهای آینده به ماه یا مریخ خواهند شد. افراد می توانند تا پایان ماه، یعنی تا تاریخ 31 مارس، درخواست نامه های خود جهت عضویت را برای ناسا ارسال کنند. هرچند که زمان، محدودیت اصلی در پذیرش فضانوردان جدید نیست، بلکه شایستگی و واجد شرایط بودن، فضانوردان آینده را مشخص می کند.

طبق شرایط تعیین شده توسط سازمان ناسا، متقاضی باید شهروند آمریکا بوده و در یکی از رشته های STEM (علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) تحصیل کرده و موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد از یکی از این رشته ها شده باشد. البته مدرک معادل نیز پذیرفته می شود. مثلا متقاضی حداقل دو سال در سمت دکترا در رشته خود فعالیت کرده، یا پزشک یا دانشجوی رشته خلبانی با لیسانس STEM باشد، به شرطی که تحصیل وی تا ماه ژوئن سال 2021 به اتمام برسد. یکی دیگر از شرایط ضروری جهت استخدام فضانوردان جدید، داشتن تجربه در دنیای واقعی است.

فعالیت در یک شغل با مسئولیت بالا به مدت حداقل دو سال، یا هزار ساعت پرواز به عنوان خلبان، چنین شرطی را برآورد کرده و جزو امتیازات لازم جهت استخدام به حساب می آیند. گذشته از تمام این موارد، متقاضی باید آزمون های ورزشی را نیز با موفقیت پشت سر بگذارد تا توان جسمی وی در سفرهای طولانی مدت سنجیده شود.

فراخوان استخدام سازمان ناسا ، یک فرصت استثنایی برای علاقه مندانی است که ضمن برخورداری از شرایط فوق، سال ها منتظر سفر به ورای زمین بوده اند. در صورت عدم تغییر برنامه های سازمان، دو دهه آینده شامل سفرهای بسیاری به مریخ و ماه خواهد بود. جالب اینکه ناسا برای اولین بار در طی چهار سال اخیر، فراخوان استخدام فضانوردان جدید را منتشر کرده است. این رویداد، شانسی برای عضویت در یک باشگاه کوچک محسوب می شود که در آینده نزدیک، قدم به فرای زمین می گذارند.

ارسال نظر