دونالد ترامپ از لوگوی نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا رونمایی کرد

رسانه کلیک - دونالد ترامپ چندی پیش با انتشار یک توییت، از لوگوی نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا رونمایی کرد. این لوگو شباهت زیادی به نشان سریال پیشتازان فضا دارد.

دونالد ترامپ از لوگوی نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا رونمایی کرد

دونالد ترامپ، رییس جمهور کنونی ایالات متحده با انتشار یک توییت از لوگوی نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا رونمایی کرد. اما این لوگو بیشتر از آنکه اقتدار جدیدترین شاخه ارتش کشور را نشان دهد، مردم را به یاد طراحی به کار رفته برای سریال استار ترک انداخته است. ترامپ در توییت خود چنین نوشت:

پس از رایزنی های بسیار با رهبران ارتش بزرگ، طراحان و سایرین، مفتخرم که لوگوی جدید نیروی فضایی ایالات متحده، ششمین شاخه از ارتش باشکوهمان را معرفی کنم.

سخنگوی نیروی فضایی طی مصاحبه ای اعلام کرده که نشان دلتا که در مرکز این لوگو دیده می شود، نخستین بار در سال 1942 و توسط ارتش هوایی آمریکا به کار گرفته شده و بعدها در سال 1961، سازمان نیروی فضایی از آن در مدال های خود استفاده کرده است. از آن زمان به بعد، علامت دلتا همواره در مدال های جامعه نظامی مشاهده شده است.

لوگوی نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا

ویلیام راسل، دیگر سخنگوی نیروی فضایی در این باره گفته که دپارتمان، گزینه های بسیاری را پیشنهاد داده اما در نهایت، این شخص ترامپ بوده که لوگوی جدید را انتخاب کرده است. به هر حال شباهت این لوگو با نشان به کار گرفته شده در سریال پیشتازان فضا، واکنش اصحاب رسانه و کاربران دنیای مجازی را به سرعت برانگیخته است.

در ماه دسامبر، یعنی زمانی که ترامپ سند صدور جوار دفاع ملی را به عنوان یک قانون به تصویب رساند، یک سرویس نظامی جدید به نام نیروی فضایی را راه اندازی کرد. نیروی فضایی زیر مجموعه ای از ارتش تحت نظارت نیروی هوایی است. جان ریموند، فرمانده اسبق نیروی هوایی و فرماندهی فضایی در این باره گفته که اقدامات زیادی باید انجام شود. تحقق یافتن صحیح نیروی فضایی، باید به درستی و بدون عجله صورت گیرد. یونیفرم ها، نشان ها و آهنگ، همگی جزو فرهنگ این سرویس به شمار می آیند و باید با دقت انتخاب شوند.

ارسال نظر