ویژگی های منحصر به فرد پلی استیشن 5 هنوز معرفی نشده‌ است

رسانه کلیک - رئیس کل شرکت سرگرمی های تعاملی سونی در گفت و گوی اخیر خود ادعا کرده که هنوز از تمامی ویژگی های منحصر به فرد پلی استیشن 5 رونمایی نشده است.

ویژگی های منحصر به فرد پلی استیشن 5 هنوز معرفی نشده‌ است

با حضور سونی در مراسم CES 2020 و انتشار لوگوی رسمی کنسول جدید خود ( سونی رسما از لوگوی پلی استیشن 5 رونمایی کرد )، چند روزی است که همه توجه ها به پلی استیشن 5 معطوف شده و مدیر این شرکت ژاپنی اخیر از برخی ویژگی های کنسول نظیر پشتیبانی آن از صدای سه بعدی، تکنولوژی رهگیری پرتو (Ray Tracing) و هپتیک تاچ رونمایی کرده است. با این حال، این قابلیت ها اصلی ترین ویژگی PS5 نیست و ویژگی های منحصر به فرد پلی استیشن 5 هنوز معرفی نشده‌ است.

جیم رایان (Jim Ryan)، رئیس پلی استیشن و شرکت سرگرمی های تعاملی سونی، در مصاحبه با وب سایت ژاپانی Business Insider اعلام کرد ویژگی هایی که وجه های تمایز اصلی میان پلی استیشن 5 و کنسول های نسل قبلی هنوز معرفی نشده اند و هواداران با تمامی قابلیت های بزرگ این دستگاه جدید آشنا نیستند.

جین رایان در این باره توضیح می دهد:

المان ها و ویژگی های منحصر به فرد زیادی در پلی استیشن 5 وجود دارد که که این دستگاه را به کلی با کنسول های قبلی متمایز می کند. این هنوز از این تفاوت های بزرگ و عمده رونمایی نکرده ایم.

در ادامه این گفت و گو، جیم رایان به اهمیت و برتری قابلیت هپتیک تاچ در کنترلر پلی استیشن 5 اشاره کرد. سونی در این باره مدعی است در صورتی که با کنترلر جدید PS5 به تجربه بازی Gran Turismo Sport بپردازید، دیگر نمی توانید با کنترلرهای قبلی از تجربه آن لذت ببرید. آقای رایان در این خصوص می گوید:

صدای سه بعدی و بازخورد لمسی یا همان هپتیک تاچ در کنترلر از جمله قابلیت هایی هستند که در صورت استفاده از آن ها، به تغییرات و تفاوت پلی استیشن 5 با کنسول های پیشین پی می برید. حتی در صورتی که تنها با دوال شاک جدید به تجربه بازی Gran Turismo Sport روی PS5 بپردازید، کاملا یک تجربه جدیدی را حس خواهید کرد. در حالی که این عنوان را می توان با کنترلرهای قبلی نیز به خوبی اجرا و تجربه کرد، اما زمانی که شما جزئیات جاده را توسط قابلیت بازخورد لمسی حس کرده و از کلیدهای گیره ای انعطاف پذیر استفاده کنید، قطعا راه عقب گردی نخواهید داشت و دیگر نمی توانید با کنترلرهای قبلی به تجربه این عنوان بپردازید.

کنسول پلی استیشن 5 در تعطیلات کریسمس سال جاری میلادی از راه می رسد. مایکروسافت نیز در این بازه زمانی به دنبال عرضه کنسول جدید ایکس باکس تحت عنوان ایکس باکس سری ایکس است که نتایج آزمایش های شرکت AMD نشان می دهد پردازنده گرافیکی Xbox Series X به خاطر توانایی و قدرت 12 ترافلاپس، قوی تر تراشه گرافیکی پلی استیشن 5 با قدرتی معادل 9.2 ترافلاپس خواهد بود ( پردازنده گرافیکی ایکس باکس سری ایکس قوی‌تر از پلی استیشن 5 است ). همچنین، پیش بینی شده که هر دو دستگاه با قیمت یکسان 500 دلار روانه بازار خواهند شد. هنوز مایکروسافت و سونی این گمانه زنی ها را تایید نکرده اند.

ارسال نظر