هزاران بازی از شبکه استیم حذف شدند!

رسانه کلیک - بر اساس گزارش کاربران انجمن ردیت، ظاهرا شرکت ولو بیش از هزار بازی از شبکه استیم حذف کرده که هنوز علت این ماجرا مشخص نیست.

هزاران بازی از شبکه استیم حذف شدند!

در آستانه شروع سال نو میلادی، کم کم رویداد تخفیف های ویژه تحت عنوان بلک فرایدی یا همان جمعه سیاه در شماری از فروشگاه های معتبر و بزرگ دنیا آغاز می شوند. شبکه استیم به عنوان پرمخاطب ترین فروشگاه اینترنتی پلتفرم رایانه شخصی، امسال نیز مشابه گذشته مراسم Black Friday را برگزار کرده که در جریان، بسیاری از بازی های جدید و قدیمی با قیمت های مناسب تری به فروش می رسند. اما در لابه‌لای این رویداد، شرکت ولو در اقدام غیرمنتظره ای، بیش از هزار اثر ویدیویی را بدون ارائه توضیح خاصی از شبکه Steam حذف کرده است.

به بیان دقیق تر، ساعاتی پیش یکی از اعضای فروم معروف ردیت به نام thomasthe1st با بررسی گزارش ها و میزان بن شدگی در استیم، متوجه شده که این فروشگاه اخیرا صفحه فروش بالغ بر 1000 بازی مختلف را مسدود کرده و به نوعی شاهد حذف آن ها از این پلتفرم هستیم. جالب تر اینکه گزارش ها نشان می دهد این رقم همچنان در حال افزایش بوده و با گذشت هر ثانیه، بازی های بیشتری از این فروشگاه اینترنتی خارج می شوند، به طوری که سایر گزارش ها از حذف بیش از سه هزار بازی در استیم طی چند ساعت اخیر خبر می دهند. اولین عنوانی که طی این اقدام ناگهانی شرکت ولو از استیم حذف شده، Bloodbath Kavkaz نام دارد که البته در حال حاضر به دلیل تعدادی بالای مسدود شدگی ها، نمی توان فهرست کاملی از این آثار تهیه کرد.

آن طور که به نظر می رسد، غالب این عناوین در واقع بازی های مستقل و کوچکی هستند که پیش تر با قیمت های بسیار پایین و حتی ناچیزی قابل خریداری بودند. با این حال، شرکت Valve هنوز هیچ واکنشی در قبال اقدام نگران کننده خود نشان نداده و تاکنون هیچ توضیح خاصی از علت حذف چنین بازی ها به اشتراک گذاشته نشده است.

شبکه استیم

این اولین بازی نیست که شرکت ولو شماری از بازی های کوچک و مستقل را از فروشگاه استیم حذف می کند. این اتفاق هرچند که پیش تر در اندازه های کوچک به طور هفتگی و حتی ماهانه صورت می گرفت، اما مقیاس آن ها قابل مقایسه با اقدام کنونی نیست و حذف بیش از سه هزار اثر ویدیویی از استیم همه را شگفت زده کرده است.

این تنها اقدام غافلگیرانه Valve در چند روز اخیر نیست و این شرکت پس از گذشت سیزده سال از عرضه آخرین نسخه سری Half-Life، چندی پیش به طور غیرمنتظره از نسخه جدید مجموعه تحت عنوان Half-Life Alyx رونمایی کرد. اثری که در واقع یک بازی واقعیت مجازی به حساب می آید و صرفا از طریق یک سری هدست های ویژه از جمله ولو ایندکس و آکیولس ریفت قابل تجربه خواهد بود. گفتنی است؛ این عنوان در تاریخ نامشخصی از ماه مارس سال 2020 میلادی (اسفند 98 و یا فروردین 99) راهی بازار می شود.

در دیگر خبرهای این شبکه، می توان به بازگشت آثار شرکت الکترونیک آرتز به استیم اشاره کرد که پس از هشت سال دوری، سرانجام عناوین جدید این کمپانی از جمله Star Wars Jedi: Fallen Order ضمن انتشار در لانچر اوریجین، در اختیار کاربران این پلتفرم نیز قرار می گیرند.

ارسال نظر