بازی Death Stranding به دومین اثر پرفروش پلی استیشن 4 تبدیل شد

رسانه کلیک - همان طور که انتظار می رفت، بازی Death Stranding به لطف ارائه گیم پلی متفاوت و هیجان انگیز، با استقبال عالی بازیکنان روبه‌رو شده و هم اکنون لقب دومین اثر پرفروش کنسول پلی استیشن 4 را از آن خود کرده است.

بازی Death Stranding به دومین اثر پرفروش پلی استیشن 4 تبدیل شد

کمتر از چند روز از انتشار دث استرندینگ می گذرد. اثری که نزدیک به سه سال شماری از هواداران هیدئو کوجیما و دارندگان کنسول پلی استیشن 4 را درگیر خود کرده و در طول این مدت، سازندگان با نمایش تریلرهای مرموز و مبهم، حسابی این افراد را سردرگم کرده بودند. با همه این ها، ساخته جدید کوجیما راهی بازار شده و علی ضد و نقیض های بسیار، در مجموع می توان آن را یکی از بهترین بازی های نسل هشتم دانست که از حیث گیم پلی، تقریبا نوآورانه ظاهر شده و لحظات سرگرم کننده ای را برای گیمرها رقم می زند.

نکته مهمی که می تواند محبوبیت بازی در میان بازیکنان را به رخ بکشد، میزان فروش Death Stranding در هفته اول انتشار است که خوشبختانه گزارش های جدیدی در همین رابطه ارائه شده است. بر اساس گفته ها، میزان فروش این عنوان در هفته نخست به قدری زیاد بوده که بازی به راحتی لقب دومین اثر پرفروش پلی استیشن 4 را به خود اختصاص داده است.

به عبارت دیگر، از لحاظ فروش، Death Stranding هم اکنون به عنوان دومین بازی انحصاری بزرگ پلی استیشن 4 شناخته می شود که این موفقیت بزرگ را مدیون خلاقیت های تحسین آمیز هیدئو کوجیما است. حال، شاید برایتان سوال باشد که کدام عنوان ویدیویی در واقع پرفروش بازی این کنسول در سال جاری میلادی است؟ در پاسخ، باید بگوییم که اثر Days Gone همچنان لقب پرفروش بازی پلی استیشن 4 را یدک می کشد و میزان فروش اولیه آن نزدیک به 36 درصد بیشتر از فروش دث استرندینگ در هفته اول عرضه بوده است.

بازی Death Stranding

با همه این ها، عملکرد دث استرندینگ تا به امروز تحسین آمیز بوده و علی رغم اینکه در هفته نخست انتشار قادر به تصاحب جایگاه نخست جدول پرفروش ترین بازی هفتگی بریتانیا نشد و تاحدودی فروش کمتری را نسبت به Call of Duty Modern Warfare تجربه کرده، اما رتبه دوم این جدول را به دست آورده است. البته باید در نظر داشت که این بازی هم اکنون صرفا برای کنسول پلی استیشن 4 منتشر شده و قطعا نمی توان فروش آن را با فروش کلی کال اف دیوتی مدرن وارفر مقایسه کرد. از طرفی، هرچند که بازی یک اثر آنلاین محور نیست، اما انتظار می رود که برای هفته های متوالی در میان ده بازی پرفروش هفتگی انگلستان دیده شود ( جدول فروش هفتگی بریتانیا: سومین صدرنشینی متوالی Call of Duty ).

در خبرهای پیرامون دث استرندینگ، بد نیست بدانید که تعداد بازدیدکنندگان این عنوان در شبکه استریم توییچ خیره کننده بوده و ظاهرا نزدیک به 182 هزار نفر به تماشای استریم سایر گیمرها پرداخته اند. رقمی که تقریبا دو برابر تعداد بینندگان یکی از محبوب ترین آثار آنلاین حال حاضر یعنی League of Legends است ( تعداد بازدیدکنندگان Death Stranding خیره کننده است! ).

شایان ذکر است؛ بازی Death Stranding در روز 17 آبان روی کنسول پلی استیشن 4 منتشر شد. همچنین، نسخه رایانه شخصی این عنوان نیز در تاریخ نامشخصی از تابستان سال 2020 میلادی توسط شرکت 505 گیمز راهی بازار می شود.

ارسال نظر