جدول فروش هفتگی بریتانیا: سومین صدرنشینی متوالی Call of Duty

رسانه کلیک – انجمن تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان ساعاتی پیش فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های هفته سوم آبان 98 در بریتانیا را به اشتراک گذاشت.

جدول فروش هفتگی بریتانیا: سومین صدرنشینی متوالی Call of Duty

موسسه تحلیل‌گر سرگرمی های تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان که وظیفه تهیه و انتشار فهرست پرفروش ترین بازی های هفتگی در کل منطقه بریتانیا را برعهده دارد، چندی پیش جدول پرفروش ترین بازی های هفته منتهی به شنبه 18 آبان (نهم نوامبر) را منتشر کرد که بر اساس آن، بازی جدید شرکت اکتیویژن به نام Call of Duty: Modern Warfare با غلبه بر حریفان سرسختی همچون دث استرندینگ، برای سومین هفته متوالی در صدر جدول قرار گرفت.

طبق گزارش ها، فروش اولیه بازی کال اف دیوتی مدرن وارفر در مقایسه با فروش اثر Call of Duty Black Ops 4 نزدیک به 26 درصد افزایش یافته که بی شک دلیل این موفقیت را می توان به روایت جنگ های امروزی و خداحافظی این نسخه با نبردهای علمی تخیلی نسبت داد. بازی پرحاشیه استودیوی کوجیما پروداکشنز نیز پس از سه سال، در نهایت به صورت انحصاری زمانی به دست کاربران کنسول پلی استیشن 4 رسید که مطابق نقدها، عملکرد تحسین آمیزی داشته است. با اینکه این عنوان جزء مورد انتظارترین آثار سال جاری میلادی برشمرده می شد، لیکن بازی در برابر کال اف دیوتی مدرن وارفر شکست خورد و در اولین هفته انتشار در رده دوم جدول قرار گرفت. البته این موضوع به معنی فروش پایین بازی در منطقه انگلستان نیست و Death Stranding پس از بازی Days Gone، به عنوان پرفروش ترین بازی انحصاری پلی استیشن 4 در سال 2019 میلادی شناخته می شود.

ورود این عنوان به چارت تاثیری در جایگاه و وضعیت بازی محبوب فیفا 20 نگذاشته و این عنوان ورزشی کماکان رده سوم جدول را به خود اختصاص داده است. Luigi's Mansion 3 نیز در حالی که هفته گذشته در مکان دوم حضور داشت، این بار با سقوط دو پله ای به رده چهارم جدول نقل مکان کرده است. دیگر بازی جدید این هفته به نام Need for Speed: Heat عملکرد نسبتا رضایت بخشی داشته و در هفته اول عرضه، کار خود را با قرارگیری در جایگاه پنجم شروع کرده است. شواهد امر گوایای این موضوع است که فروش اولیه بازی نزدیک به 41 درصد کمتر از فروش فروش Need for Speed: Payback در هفته نخست انتشار بوده است. هرچند فراموش نکنید که آمار و ارقام صرفا به فروش نسخه فیزیکی بازی ها محدود شده و فروش نسخه دیجیتالی آن ها را دربر نمی گیرد.

Mario Kart 8: Deluxe طی این هفته دو پله سقوط را تجربه کرده و این بار در رده ششم جدول به چشم می خورد. رده هفتم به باندل جدید اثر فوق العاده محبوب فورتنایت تحت عنوان Fortnite: Darkfire Bundle تعلق دارد که هم اکنون کمتر از چند روز از عرضه آن گذشته و ظاهرا با استقبال گرم بازیکنان روبه‌رو شده است. Mario & Sonic At The Tokyo Olympic Games 2020 از جمله دیگر آثار جدید این هفته است که چندی پیش توسط شرکت سگا به طور انحصاری روی کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ منتشر شد. این عنوان که رقابت های مهیج المپیک سال 2020 میلادی را به طور کارتونی شبیه سازی کرده، به لطف فروش قابل قبول در سراسر منطقه انگلستان، در مکان هشتم حضور دارد.

ماینکرفت نیز پس از چند هفته غیبت، با صعود چهار پله ای، دوباره به جمع ده بازی پرفروش هفتگی بریتانیا برگشته و رده نهم جدول را تصاحب کرده است. نسخه جدید سری Plants vs Zombies که به Plants vs Zombies: Battle for Neighborville معروف است، این هفته از رده هشتم به رده دهم جدول سقوط کرده است.

در ادامه می توانید فهرست پرفروش ترین بازی های هفته سوم آبان 98 در بریتانیا را به همراه جایگاه قبلی مشاهده کنید. شایان ذکر است؛ جدول زیر مربوط به فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌هاست.

جایگاه کنونی جایگاه قبلی نام بازی
1 اول Call of Duty: Modern Warfare
2 - Death Stranding
3 سوم FIFA 20
4 دوم Luigi's Mansion 3
5 - Need for Speed: Heat
6 چهارم Mario Kart 8: Deluxe
7 - Fortnite: Darkfire Bundle
8 - Mario & Sonic At The Tokyo Olympic Games 2020
9 سیزدهم Minecraft
10 هشتم Plants vs Zombies: Battle for Neighborville

در پایان این گزارش، دیدگاه و نظر شخصی خود را در رابطه با پرفروش ترین بازی های هفته سوم آبان 98 با ما در میان بگذارید.

ارسال نظر