به این زودی‌ها منتظر کاهش قیمت نینتندو سوییچ نباشید

رسانه کلیک - آقای شونتارو فوروکاوا چندی پیش در جریان جلسه ارائه گزارش مالی چند ماه اخیر نینتندو رسما اعلام کرد که در حال حاضر این شرکت هیچ برنامه ای برای کاهش قیمت نینتندو سوییچ ندارد.

به این زودی‌ها منتظر کاهش قیمت نینتندو سوییچ نباشید

در حالی که چند سال پیش شرکت نینتندو به خاطر عملکرد ضعیف و ناامید کننده از رقابت با مایکروسافت و سونی عقب ماند، اما عرضه کنسول هیبریدی سوییچ شرایط را به کلی تغییر داد و برخلاف انتظارها، این دستگاه با استقبال بی نظیر بازیکنان روبه‌رو شد. این روند تا جایی پیش رفت که فروش نینتندو سوییچ در برخی از ماه ها از فروش ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 نیز پشی گرفت و این دستگاه لقب پرفروش ترین کنسول شماری از ماه های سال را به خود اختصاص داد.

حال که چیزی در حدود دو و نیم سال از عرضه سوییچ می گذرد، ظاهرا این کنسول با تمام قدرت به روند صعودی فروش خود ادامه داده و حالا حالا از صنعت پردرآمد بازی های ویدیویی خارج نمی شود. از این رو، با توجه به تداوم فروش عالی، بدیهی است که شرکت نینتندو نیز برنامه ای برای کاهش قیمت آن در سر نداشته باشد و این کنسول حداقل برای چند ماهی با همان قیمت اولیه خود به فروش رسد.

چندی پیش شونتارو فوروکاوا (Shuntaro Furukawa)، رئیس شرکت نینتندو در تازه ترین جلسه ارائه گزارش مالی شش ماه اخیر رسما اعلام کرد که این کمپانی همچنان با همان قیمت های قبلی به فروش کنسول نینتندو سوییچ ادامه داده و تا زمانی که ممکن باشد، شاهد کاهش قیمت این دستگاه نخواهیم بود. این حرفا در حالی گفته شده که در حال حاضر زمان زیادی به شروع تخفیف های سال نو میلادی باقی نمانده و فروشگاه ها در جریان رویداد بلک فرایدی یا همان جمعه سیاه تخفیف های وسوسه انگیزی را روی غالب محصولات اعمال خواهند کرد. از این رو، چندان دور از انتظار نیست که نینتندو سوییچ طی این جشنواره ها نیز کماکان با قیمت همیشگی قابل خریداری باشد. همچنین، نباید انتظار داشت که شرکت نینتندو نیز به طور رسمی قیمت کنسول را برای مدت محدودی کاهش دهد.

قیمت نینتندو سوییچ

با همه این ها، شرکت نینتندو کماکان ارزش سهام خود را حفظ کرده و تا به این لحظه ارزش محصولات و بازار جهانی خود را از دست نداده است. البته، فراموش نکنید که این اظهارات به معنی عدم کاهش قیمت سوییچ در بلندمدت نیست و بی شک با ورود کنسول های نسل نهم یعنی ایکس باکس اسکارلت و پلی استیشن 5، تقاضا برای خرید سوییچ نیز به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت. از این رو، پیش بینی می شود که قیمت نهایی این دستگاه نهایتا تا اواسط سال آینده میلادی دستخوش تغییراتی شده و با قیمت مناسب تری به فروش گذاشته شود.

ارسال نظر