فروش سری Resident Evil از مرز 91 میلیون نسخه عبور کرد

رسانه کلیک - شرکت کپکام در تازه ترین گزارش مالی خود رسما اعلام کرد که میزان فروش سری Resident Evil به بیش از 91 میلیون نسخه در سراسر جهان رسیده است.

فروش سری Resident Evil از مرز 91 میلیون نسخه عبور کرد

مجموعه رزیدنت اویل یکی از بهترین فرانچایزهای تاریخ صنعت بازی های ویدیویی برشمرده می شود که تا به امروز موفقیت های بی شماری را برای شرکت ژاپنی کپکام به همراه آورده است. در حالی که این سری با فراز و نشیب های گوناگونی روبه‌رو بوده، اما در چند سال اخیر به لطف تمرکز و تلاش بی وقفه کپکام، تا حدودی به دوران طلایی خود برگشته و جدیدترین نسخه آن که همان نسخه بازسازی شده بازی Resident Evil 2 به شمار می رود، تا حد زیادی انتظار طرفداران را برآورده کرده است.

حال در تازه ترین گزارش مالی چند ماهه اخیر کپکام، این شرکت ژاپنی آمار و ارقام جدیدی از میزان فروش سری Resident Evil به اشتراک گذاشت که موفقیت و محبوبیت تحسین آمیز آن را به رخ همگان می کشد. به گفته کپکام، میزان فروش این مجموعه از سال 2002 میلادی تا به امروز از مرز 91 میلیون نسخه در سراسر دنیا عبور کرده که این دستاورد بزرگ را مدیون گیم پلی هیجان انگیز خود است. با عنایت به این موضوع، این سری نه تنها به عنوان پرفروش ترین فرانچایز تاریخ Capcom شناخته می شود، بلکه لقب محبوب ترین آثار سبک ترس و بقا را نیز به خود اختصاص داده است.

افزون بر این، ظاهرا پرفروش ترین نسخه این مجموعه همچنان به بازی Resident Evil 5 تعلق دارد که تاکنون بیش از 11 میلیون نسخه از آن در سراسر دنیا به فروش رسیده است. هرچند نمی توان تاثیر عملکرد بی نظیر رزیدنت اویل 4 روی فروش نسخه پنجم مجموعه را انکار کرد. همچنین، میزان فروش ریمستر اثر Resident Evil 2 نیز از نسخه اصلی خود بیشتر بوده و کپکام چیزی در حدود 4.5 میلیون نسخه از آن فروخته است.

فروش سری Resident Evil

در این میان، بد نیست اشاره کنیم که کپکام در اوایل سال جاری میلادی میزان فروش سری Resident Evil را برابر با 90 میلیون نسخه اعلام کرده بود که حال بر اساس گزارش تازه این شرکت، به نظر می رسد فروش مجموعه در طول چند ماه اخیر به بیش از یک میلیون نسخه رسیده است.

حال، در صورتی که بی صبرانه در انتظار عرضه نسخه بعدی سری هستید، باید بدانید که بازی Project Resistance به عنوان جدیدترین نسخه این مجموعه در آینده روی سه پلتفرم ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز عرضه خواهد شد. متاسفانه شرکت کپکام هنوز تاریخ انتشار دقیق و حتی تقریبی بازی را مشخص نکرده و این موضوع در هاله ای از ابهام قرار دارد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، ظاهرا این عنوان به طور کلی از ریشه و فرمول اصلی رزیدنت اویل فاصله گرفته و قرار است تجربه رقابت های چهار دربرابر یک (4v1) را برای علاقه مندان به ارمغان آورد. البته، وجود بخش داستانی در این بازی نیز تایید شده و بازیکنان می توانند از تجربه بخش کمپین نیز لذت ببرند.

ارسال نظر