اپل واچ سری 4 بروزرسانی سیستم عامل watchOS 5.3.2 را دریافت کرد

رسانه کلیک - دارندگان اپل واچ سری 4 از امروز می توانند بروزرسانی سیستم عامل watchOS 5.3.2 را روی دستگاه هوشمند خود دریافت کنند.

اپل واچ سری 4 بروزرسانی سیستم عامل watchOS 5.3.2 را دریافت کرد

کمپانی اپل امروز، نسخه 5.3.2 سیستم عامل watchOS را برای ساعت های هوشمند سری 4 خود منتشر کرد. این بروزرسانی مخصوص کاربرانی است که فاقد گوشی آیفون و اجرای سیستم عامل iOS 13 بوده و در نتیجه قادر به بروزرسانی watchOS 6 نیستند.

به منظور بروزرسانی سیستم عامل یک اپل واچ و ارتقای آن به watchOS 6، کاربر نیازمند یک گوشی آیفون با سیستم عامل iOS 13 است. ساعت اپل واچ از لحاظ فنی توسط گوشی های آیفون 5S و آیفون 6 پشتیبانی می شود؛ با این حال هیچ یک از این دو محصول قادر به نصب iOS 13 نیستند.

به بیان دیگر، کاربران متعددی با گوشی آیفون 5S یا آیفون 6 وجود دارند که از اپل واچ سری 4 استفاده می کنند. اما از آنجا که سیستم عامل iOS 13 روی این گوشی ها نصب نمی شود، پس این کاربران قادر به دریافت نسخه جدید watchOS 6 نخواهند بود.

در چنین شرایطی، کاربران امکان استفاده از بهبودهای امنیتی ارایه شده در نسخه جدید watchOS را از دست می دهند. به همین خاطر، کمپانی اپل امروز بروزرسانی امنیتی سیستم عامل watchOS 5.3.2 را در دسترس کاربران خود قرار داد. در واقع نسخه 5.3.2 برای پشتیبانی از اپل واچ سری 4 عرضه شده است.

سیستم عامل watchOS 5.3.2 در ماه پیش و برای نخستین بار برای اپل واچ سری 1، 2 و 3 منتشر شد. نسخه جدید 5.3.2 برای ساعت های هوشمند اپل، شامل بهبودهای متعددی بوده و مسایل امنیتی بسیاری را برطرف ساخته است، که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تاثیرگذاری: یک مهاجم از راه دور می تواند موجب پایان یافتن غیر منتظره یک اپلیکیشن یا اجرای کدهای دلخواه شود.
  • توصیف: موارد خواندنی خارج از محدوده به وسیله اعتبارسنجی ورودی بهبودیافته و مورد رسیدگی قرار گرفته است.

کاربران می توانند از طریق گوشی آیفون خود و با ورود به اپلیکیشن Watch App، بروزرسانی جدید را روی ساعت های هوشمند خود نصب کنند. توجه داشته باشید که میزان شارژ اپل واچ باید بیشتر از پنجاه درصد باشد تا عملیات بروزرسانی بدون مشکل صورت گیرد.

ارسال نظر