پلی استیشن 5 تعطیلات سال 2020 روانه بازار می‌شود

رسانه کلیک - شرکت سرگرمی های تعاملی سونی چندی پیش طی پیامی رسما تاریخ عرضه پلی استیشن 5 را مشخص کرد که بر اساس آن، این کنسول در تعطیلات سال 2020 میلادی راهی بازار خواهد شد.

پلی استیشن 5 تعطیلات سال 2020 روانه بازار می‌شود

همان طور که انتظار می رفت، دیگر زمان چندان زیادی به پایان چرخه عمر کنسول های نسل هشتم باقی نمانده و خوب یا بد، در اواخر سال آینده میلادی باید با ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 خداحافظی کنیم. در این میان، هرچند که دو شرکت مایکروسافت و سونی هنوز به طور کامل از کنسول های نسل بعدی خود رونمایی نکرده اند، اما تا به امروز جزئیات اندکی از ویژگی های اصلی این دو دستگاه از جمله پشتیبانی از رزولوشن 8K و برخورداری از هارد دیسک SSD در دسترس قرار گرفته است.

با این حال، یکی از موضوعاتی که همچنان ذهن طرفداران برند پلی استیشن را به خود درگیر کرده، تاریخ عرضه پلی استیشن 5 است! حال، انتظارها به پایان رسید و ساعاتی پیش جیم رایان (Jim Ryan)، مدیر ارشد اجرایی شرکت سرگرمی های تعاملی سونی، در گفت و گوی اخیر رسما اعلام کرد که کنسول نسل نهم پلی استیشن در تعطیلات سال 2020 میلادی از راه خواهد رسید. متاسفانه هنوز زمان عرضه دقیق کنسول مشخص نشده و جزئیاتی از قیمت و همچنین سخت افزار به کار رفته در آن در دست نیست.

البته، عرضه این کنسول در تعطیلات سال 2020 میلادی چندان هم دور از انتظار نبود و شماری از گزارش ها نیز این دوره را به عنوان بازه زمانی انتشار پلی استیشن 5 مشخص کرده بودند. حال که تاریخ عرضه این دستگاه رسما تعیین شده، انتظار می رود که شرکت سونی در نیمه اول سال 2020 میلادی به طور کامل به معرفی از پلی استیشن 5 بپردازد و به منظور بازاریابی و شروع تبلیغات گسترده خود، تمامی اطلاعات مرتبط با این کنسول را در دسترس بازیکنان و علاقه مندان قرار دهد. افزون بر این، شواهد امر گویای این موضوع است که کیت های توسعه دهنده کنسول در حال حاضر در اختیار بخشی از بازی سازان مطرح دنیا قرار گرفته است.

تاریخ عرضه پلی استیشن 5

جدا از تعیین زمان عرضه تقریبی پلی استیشن 5، ساعاتی پیش وب سایت Wired اطلاعات جدیدی از کنترلر این دستگاه به اشتراک گذاشت. به گفته این منبع، اگرچه مشابه کنترلر کنسول PS5 از حیث ظاهری تفاوت زیادی با دوال شاک 4 ندارد، لیکن بخش داخلی و فنی آن دستخوش تغییرات زیادی شده و شرکت سونی از تکنولوژی های روز دنیا در آن استفاده کرده است. به عنوان مثال، این کنترلر به تکنولوژی هپتیک مجهز شده و تریگر‌های (Trigger) آن نیز به صورت انطباقی عمل خواهد کرد، به طوری که عملکرد میزان فشار دکمه های L2 و R2 با توجه به عمل شما در بازی، تغییر می کند.

در طرف دیگر، شایان ذکر است که کنسول نسل بعدی ردموندی ها با نام رمزی ایکس باکس اسکارلت نیز برای عرضه در تعطیلات سال 2020 میلادی برنامه ریزی شده است. از این رو، به نظر می رسد طی سال آینده میلادی شاهد ایجاد تحول عظیم در صنعت بازی های ویدیویی و شروع دوره نسل نهم خواهیم بود که رقابت جنجالی دو شرکت مایکروسافت و سونی بار دیگر به دوران اوج خود بازخواهد گشت.

در پایان، دیدگاه شما در رابطه با تاریخ عرضه پلی استیشن 5 چیست؟ به نظر شما، آیا عرضه همزمان این دو کنسول به چه میزان در رقابت آن ها تاثیرگذار خواهد بود؟ نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر