آپدیت 7.00 پلی استیشن 4 به‌زودی منتشر می‌شود

رسانه کلیک - شرکت ژاپنی سونی ساعاتی پیش در بلاگ رسمی خبری خود اعلام کرد که آپدیت 7.00 پلی استیشن 4 نهایتا طی هفت روز آینده از راه خواهد رسید.

آپدیت 7.00 پلی استیشن 4 به‌زودی منتشر می‌شود

در حالی که هم اکنون توجه شماری از بازی سازان و بازیکنان به کنسول های نسل نهم یعنی ایکس باکس اسکارلت و پلی استیشن 5 معطوف شده و زمان چندان زیادی هم به شروع دوره جدید صنعت بازی های ویدیویی باقی نمانده است، لیکن شرکت سونی کماکان به پشتیبانی از پلی استیشن 4 ادامه داده و این دستگاه در یک سال آخر چرخه عمر خود، به زودی میزبان یک به‌روزرسان تازه تحت شماره 7.00 خواهد بود. آپدیتی که مشابه فریمورهای بزرگ قبلی، قابلیت ها و ویژگی های جدیدی را به این دستگاه اضافه کرده و بیشتر روی بهبود بخش Party تمرکز کرده است.

فریمور شماره 7.00 پلی استیشن 4 که چند وقتی است به صورت آزمایشی در دسترس گروهی از داوطلبان قرار گرفته، به نظر می رسد به مرحله پایانی خود نزدیک شده و بر اساس اعلام شرکت سونی، نهایتا تا پایان هفته جاری میلادی عرضه خواهد شد. مهم ترین ویژگی این آپدیت جدید مربوط به امکان ایجاد گروه های شانزده نفره می شود. این در حالی است که تا پیش از انتشار این به‌روزرسانی، ظرفیت پارتی های پلی استیشن صرفا 8 نفر بود. در کنار افزایش دو برابری ظرفیت این گروه ها، کیفیت صدا به طور چشمگیری بهبود یافته و ظاهرا مشکلات اتصال به سرورها نیز برطرف شده است.

از دیگر قابلیت های جدید این به‌روزرسانی بزرگ می توان به اضافه شدن ویژگی Remote Play به گوشی های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اندروید اشاره کرد. در حالی که این قابلیت پیش تر برای سیستم عامل iOS در دسترس قرار گرفته بود، حال کاربران اندرویدی که گوشی های آن ها به سیستم عامل اندروید 5 و جدیدتر مجهز است، می توانند از ویژگی های Remote Play کنسول پلی استیشن 4 روی موبایل و تبلت خود استفاده کنند.

در طرف دیگر، به لطف این به‌روزرسانی پشتیبانی بی سیم از کنترلر کنسول پلی استیشن 4 به گوشی هایی که به اندروید 10 مجهز هستند، اضافه خواهد شد. این قابلیت در راستای اشتراک Google Play Pass تقدیم بازیکنان شده و پیش تر نیز شاهد پشتیبانی کنترلر از سیستم عامل iOS 13 بودیم، به طوری که دارندگان گوشی های اندرویدی به راحتی می توانند بازی های موبایل را به کمک کنترلر پلی استیشن 4 یا همان دوال شاک تجربه کنند. این موضوع برای کاربران سیستم عامل مک او اس (macOS) نیز صادق است.

علاوه بر این ها، این به‌روزرسانی مراحل دریافت و نصب آپدیت های پلی استیشن 4 را تسریع و ساده تر می کند. به بیان دقیق تر، به کمک این ویژگی دیگر برای نصب به‌روزرسانی های بعدی دستگاه نیازی به ریستارت کردن کنسول خود ندارید و برخی از فریمورها در هنگام خروج دستگاه از حالت Rest Mode به صورت خودکار نصب و کنسول آماده استفاده می شود.

جدا از تمامی این موارد، شرکت سونی رسما تایید کرد که در پی این آپدیت جدید، کاربران ایالات متحده آمریکا از این پس می توانند چت های صوتی خود را به متن تبدیل کنند. شایان ذکر است؛ شرکت سونی هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای انتشار این آپدیت بزرگ کنسول پلی استیشن 4 مشخص نکرده و صرفا هفته جاری را برای عرضه آن تعیین کرده است. البته، انتظار می رود که فردا جزئیات بیشتر و تکمیلی تری از این به‌روزرسان جدید PS4 در دسترس علاقه مندان و کاربران قرار گیرد.

در پایان، دیدگاه شما در رابطه با آپدیت 7.00 پلی استیشن 4 و تغییرات ایجاد شده در آن چیست؟ شما چه انتظاراتی از این فریمور جدید دارید؟ نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر