جدول فروش هفتگی بریتانیا: صدرنشینی FIFA 20 آغاز شد

رسانه کلیک – انجمن تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان ساعاتی پیش فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های هفته اول مهر 98 در بریتانیا را به اشتراک گذاشت.

جدول فروش هفتگی بریتانیا: صدرنشینی FIFA 20 آغاز شد

موسسه تحلیل‌گر سرگرمی های تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان که وظیفه تهیه و انتشار فهرست پرفروش ترین بازی های هفتگی در کل منطقه بریتانیا را برعهده دارد، چندی پیش جدول پرفروش ترین بازی های هفته منتهی به شنبه 6 مهر (28 سپتامبر) را منتشر کرد که بر اساس آن، همان طور که انتظار می رفت، جدیدترین نسخه شبیه ساز فوتبال شرکت الکترونیک آرتز به نام FIFA 20 کار خود را با صدرنشینی در جدول آغاز کرد.

در حالی که گزارش ها از کاهش 7 درصدی فروش نسخه فیزیکی بازی در مقایسه با FIFA 19 حکایت دارند، لیکن این عنوان با اختلاف فاحشی لقب بزرگ ترین عرضه سال جاری میلادی را به خود اختصاص داده است. به گفته تحلیل گران، 61 درصد از فروش کلی هفته اول انتشار فیفا 20 به نسخه پلی استیشن 4 بازی تعلق دارد. این در حالی است سهم فروش نسخه های ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ این اثر به ترتیب برابر با 38 و 1 درصد اعلام شده است. البته این نکته را هم باید در نظر گرفت که شرکت مایکروسافت به تازگی باندل FIFA 20 کنسول ایکس باکس وان اس را با قیمت 169 پوند راهی بازار کرده که طبیعتا این موضوع در افزایش فروش بازی و دستگاه مذکور تاثیر مثبتی می گذارد.

رده دوم این بار به The Legend of Zelda: Link's Awakening، صدرنشین هفته پیشین جدول، تعلق دارد. میزان فروش این عنوان در هفته دوم انتشار چیزی در حدود 62 درصد کاهش یافته که موضوع دور از انتظاری نیست. جدیدترین اثر شرکت توکی گیمز یعنی Borderlands 3 نیز این هفته به خاطر کاهش فروش 45 درصدی نسبت به هفته گذشته، با یک پله سقوط در رده سوم جدول قرار گرفته است.

پرفروش ترین بازی های هفته چهارم شهریور 98

اثر انحصاری تازه برند ایکس باکس به نام Gears 5 علی رغم افزایش فروش 70 درصدی در مقایسه با هفته قبلی، تن به تغییر جایگاه خود نداد و همچنان در مکان چهارم جدول به چشم می خورد. البته، مایکروسافت این افزایش فروش قابل توجه را مدیون عرضه باندل جدید کنسول ایکس باکس وان با طرح این اثر است. بازی Top Five is Crash Team Racing: Nitro-Fueled که چند هفته ای در انتهای جدول ده بازی پرفروش بریتانیا حضور داشت، حال این بار با چهار پله صعود، خود را به رده پنجم رسانده است.

Tom Clancy's The Division 2 با حضور در مکان ششم، جایگاه هفته گذشته خود را کماکان حفظ کرده است. مشابه بازی گیرز 5، این عنوان نیز طی این هفته با 53 درصد افزایش فروش روبه‌رو شد که عرضه باندل بازی کنسول ایکس باکس وان اس را می توان علت اصلی این موضوع دانست. Sea of Thieves نیز از این قاعده مستثنی نیست و به لطف عرضه باندل جدید بازی، فروش آن چیزی در حدود 199 درصد افزایش یافته است. همین مورد باعث شده تا بازی با یک جهش بلند، از رده بیست و هفتم به رده هفتم جدول نقل مکان کند.

در میان این همه صعود، Mario Kart 8: Deluxe از مقابله با عناوین مذکور ناتوان ماند و با وجود اینکه فروش بازی نزدیک به 13 درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته، لیکن این عنوان با تجربه پنج پله سقوط، در حال حاضر در مکان هشتم جدول جا گرفته است. Minecraft: Xbox Edition و Forza Horizon 3 هم مشابه آثار گیرز 5 و دیویژن 2، به خاطر عرضه باندل جدید ایکس باکس وان اس مورد توجه بازیکنان قرار گرفتند و به ترتیب با افزایش فروش 197 و 183 درصدی، در جایگاه نهم و دهم جدول حضور دارند.

در ادامه می توانید فهرست پرفروش ترین بازی های هفته اول مهر 98 در بریتانیا را به همراه جایگاه قبلی مشاهده کنید. شایان ذکر است؛ جدول زیر مربوط به فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌هاست.

جایگاه کنونی

جایگاه قبلی

نام بازی

1 - FIFA 20
2 اول The Legend of Zelda: Link's Awakening
3 دوم Borderlands 3
4 چهارم Gears 5
5 نهم Crash Team Racing: Nitro-Fueled
6 ششم Tom Clancy's The Division 2
7 بیست و هفتم Sea of Thieves
8 سوم Mario Kart 8: Deluxe
9 بیست و دوم Minecraft: Xbox Edition
10 بیستم Forza Horizon 3

در پایان این گزارش، دیدگاه و نظر شخصی خود را در رابطه با پرفروش ترین بازی های هفته اول مهر 98 با ما در میان بگذارید.

ارسال نظر