قابلیت Split-Screen بازی Borderlands 3 دردسر آفرید!

رسانه کلیک - بر اساس گزارش شماری از کاربران کنسول پلی استیشن 4، به نظر می رسد قابلیت Split-Screen بازی Borderlands 3 با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند.

قابلیت Split-Screen بازی Borderlands 3 دردسر آفرید!

کمتر از دو روز از انتشار نسخه سوم مجموعه پرطرفدار بوردرلندز می گذرد. عنوانی که اگرچه از جوانب مختلف تحول عظیمی در این فرانچایز به وجود نیاورده، اما به لطف برخی از ایده های تحسین آمیز سازندگان، تجربه به مراتب بهتر و مهیج تری را تقدیم بازیکنان می کند و استودیوی گیرباکس با طراحی طنزهای نسبتا جالب و روایت داستان راضی کننده، به خوبی از پس ساخت دنباله این مجموعه برآمده است.

با این حال، به نظر می رسد این اثر در یک سری از بخش ها نظیر قابلیت Split-Screen یا همان تقسیم صفحه نمایش با ایرادات فنی فراوانی روبه‌رو است که این موضوع، بازیکنان زیادی به خصوص کاربران کنسول پلی استیشن 4 را درگیر خود کرده و موج اعتراضات متعددی را به راه انداخته است. به بیان دقیق تر، چند وقتی است که تعداد زیادی از دارندگان PS4 گزارش هایی مبنی بر وجود باگ های آزاردهنده در قابلیت Split-Screen بازی Borderlands 3 منتشر کرده اند که بر اساس ادعای آن ها، گویا بازی در این حالت نه تنها دچار افت فریم شدید شده، بلکه بافت ها و تکسچرهای محیط نیز به خوبی بارگزاری نمی شوند.

طبق این گزارش ها، زمانی که بازیکنان در حالت آفلاین به صورت چندنفره‌ به تجربه بازی پرداخته و صفحه نمایش به چند قسمت تقسیم می شود، ایراداتی همچون افت شدید نرخ فریم، عدم بارگزاری تکسچرها، تاخیر در پاسخ‌دهی به کنترلر، کاهش سرعت باز شدن منو و در نهایت کرش شدن بازی به چشم می خورد که طبیعتا امکان تجربه این اثر در حالت مذکور را برای این افراد غیرممکن کرده است. فراموش نکنید که این مشکل مختص نسخه پلی استیشن 4 بازی است و پی سی بازها بدون هیچ ایراد خاصی قادر به استفاده از قابلیت Split-Screen هستند.

بازی Borderlands 3

به گفته وب سایت معروف IGN، شرکت توکی گیمز و استودیوی گیرباکس سافتور از وجود این ایراد ناامید کننده در بازی اطلاع دارند و با همکاری یکدیگر در حال تلاش برای رفع آن هستند. با این حال، سازندگان تاکنون هیچ بیانیه رسمی در این خصوص منتشر نکرده اند و هنوز مشخص نیست که به‌روزرسانی بازی با محوریت حل این مشکلات در چه تاریخی به دست کاربران کنسول پلی استیشن 4 خواهد رسید.

در همین راستا، بد نیست بدانید که شرکت توکی گیمز پیش از عرضه بوردرلندز 3 در سراسر جهان، نسخه آزمایشی این عنوان را به شماری از منتقدان معتبر دنیا ارسال کرد تا امتیازات و نقدهای این اثر در تاریخ انتشار بازی در دسترس بازیکنان قرار گیرد. اما، ماجرا زمانی جالب می شود که نسخه ارسالی مربوط به پلتفرم رایانه شخصی بازی بود و منتقدان قادر به تجربه و بررسی نسخه های کنسولی این عنوان نبودند. حال که مشکلات قابلیت Split-Screen مختص نسخه پلی استیشن 4 بازی است، بسیاری از کاربران مدعی هستند که شرکت توکی گیمز از قبل از وجود این ایراد در بازی مطلع بوده و عمدا از ارسال نسخه کنسولی بازی به منتقدان خودداری کرده تا بازخوردهای منفی در فروش این عنوان تاثیر منفی نگذارد.

شایان ذکر است؛ اثر Borderlands 3 در حال حاضر روی پلتفرم‌ های پلی‌ استیشن 4، ایکس‌ باکس وان و رایانه‌ های شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز در دسترس است. به علاوه، این عنوان در آینده نه چندان دور روی پلتفرم استریم محور گوگل استادیا نیز عرضه خواهد شد.

ارسال نظر