جدول فروش هفتگی بریتانیا: بازگشت Mario Kart 8 Deluxe به صدر

رسانه کلیک – انجمن تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان چندی پیش فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های هفته آخر مرداد 98 در بریتانیا را منتشر کرد.

جدول فروش هفتگی بریتانیا: بازگشت Mario Kart 8 Deluxe به صدر

موسسه تحلیل‌گر سرگرمی های تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان که وظیفه تهیه و انتشار فهرست پرفروش ترین بازی های هفتگی در کل منطقه بریتانیا را برعهده دارد، ساعاتی پیش جدول پرفروش ترین بازی های هفته منتهی به شنبه دوم شهریور (24 اوت) را با بازیکنان به اشتراک گذاشت که بر اساس آن، بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled پس از دو هفته صدرنشینی متوالی جایگاه خود را از دست داد و اثر Mario Kart 8 Deluxe با دو پله صعود نسبت به هفته قبلی، مجددا به صدر چارت بریتانیا بازگشته و به عنوان پرفروش ترین بازی این هفته شناخته می شود.

بازی محبوب Super Mario Maker 2 در حالی که با 9 درصد افزایش فروش روبه‌رو شده، اما قادر به تصاحب رتبه نخست جدول نشد و با حفظ جایگاه قبلی، برای سومین هفته متوالی در رده دوم قرار گرفت. اثر Crash Team Racing Nitro-Fueled، صدرنشین دو هفته متوالی چارت بریتانیا، علی رغم کاهش فروش 19 درصدی و سقوط دو پله ای، کماکان به روند فروش رو به رشد خود ادامه داده و این بار در رده سوم جدول به چشم می خورد. رده چهارم به بازی پرطرفدار و مبارزه ای شرکت برادران وارنر یعنی Mortal Kombat 11 تعلق دارد که با 36 پله صعود، خود را از جایگاه چهلم به جایگاه چهارم جدول رسانده که بر اساس گزارش ها، ظاهرا علت اصلی این جهش بلند، عرضه بسته الحاقی جدید بازی است که میزان فروش آن را چیزی در حدود 262 درصدی افزایش داده است.

بازی Super Mario Odyssey که از جمله بهترین آثار کنسول نینتندو سوییچ نیز به شمار می رود، طی این هفته فروش بسیار خیره کننده ای را تجربه کرده و بار دیگر به جمع ده بازی پرفروش هفتگی بریتانیا ملحق شده است. طبق این گزارش، فروش بازی در مقایسه با هفته قبلی نزدیک به 76 درصد افزایش یافته که در پی این موضوع، شاهد صعود 9 پله ای و قرارگیری آن در مکان پنجم جدول هستیم.

پرفروش ترین بازی های هفته آخر مرداد 98

نسخه نینتندو سوییچ بازی ماینکرفت با یک پله صعود در رده ششم جدول دیده می شود. ذکر این نکته مهم است که بر خلاف سایر بازی ها، همواره میزان فروش این عنوان روی هر پلتفرم به طور جداگانه ارائه می شود. بدین ترتیب، اگر میزان فروش تمامی نسخه های ماینکرفت را با یکدیگر در نظر بگیریم، مشابه هفته قبلی، رده نخست جدول در اختیار این عنوان خواهد بود.

بازی Grand Theft Auto V که جزء اعضای ثابت جدول فروش هفتگی بریتانیا است، طی این هفته به رده هفتم جدول سقوط کرده است. دیگر اثر محبوب شرکت راک استار گیمز یعنی Red Dead Redemption 2 نیز تقریبا شرایط یکسانی با «جی تی ای وی» داشته و با دو پله سقوط، جایگاه هشتم را به خود اختصاص داده است. در نهایت، بازی The Division 2 به واسطه افزایش فروش 43 درصدی، مجددا به جمع ده بازی پرفروش هفتگی بریتانیا برگشته و قرارگیری در رده نهم، چهار پله صعود را تجربه کرده است. همچنین، بازی جدید این هفته به نام Yu Gi Oh! Legacy of the Duelist: Link Evolution که محصول جدید شرکت کونامی است، کار خود را با حضور در رده دهم جدول آغاز کرده است.

در ادامه می توانید فهرست پرفروش ترین بازی های هفته آخر مرداد 98 در بریتانیا را به همراه جایگاه قبلی و استودیوی سازنده مشاهده کنید. شایان ذکر است؛ جدول زیر مربوط به فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌هاست.

جایگاه کنونی

جایگاه قبلی

نام بازی

1 سوم Mario Kart 8 Deluxe
2 دوم Super Mario Maker 2
3 اول Crash Team Racing Nitro-Fueled
4 چهلم Mortal Kombat 11
5 چهاردهم Super Mario Odyssey
6 هفتم Minecraft (سوییچ)
7 چهارم Grand Theft Auto V
8 ششم Red Dead Redemption 2
9 سیزدهم The Division 2
10 - Yu Gi Oh! Legacy of the Duelist: Link Evolution

در پایان این گزارش، دیدگاه و نظر شخصی خود را در رابطه با پرفروش ترین بازی های هفته آخر مرداد 98 با ما در میان بگذارید.

ارسال نظر