جدول فروش هفتگی بریتانیا: بازگشت دوباره Crash Team Racing به صدر

رسانه کلیک – انجمن تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان چندی پیش از فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های هفته سوم مرداد 98 در منطقه بریتانیا پرده برداشت.

جدول فروش هفتگی بریتانیا: بازگشت دوباره Crash Team Racing به صدر

موسسه تحلیل‌گر سرگرمی های تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان که تهیه و انتشار فهرست پرفروش ترین بازی های هفتگی در کل منطقه بریتانیا را در دستور کار خود دارد، ساعاتی پیش جدول پرفروش ترین بازی های هفته منتهی به شنبه 19 مرداد (10 اوت) را منتشر کرد. بر این اساس، بازی Fire Emblem: Three Houses که به مدت دو هفته متوالی رده نخست این جدول را در اختیار داشت، حال این بار جایگاه خود را به اثر محبوب شرکت اکتیویژن یعنی Crash Team Racing Nitro-Fueled واگذار کرد.

از این رو، بازی «کراش تیم ریسینگ نیترو سوخت» با وجود کاهش فروش 14 درصدی نسبت به هفته گذشته، با دو پله صعود در رده اول جدول قرار گرفت. بازی Super Mario Maker 2 نیز به همین ترتیب دو پله صعود را تجربه و رده دوم جدول این هفته را تصاحب کرد. رده سوم جدول به دیگر بازی پرفروش شرکت نینتندو یعنی Mario Kart 8: Deluxe تعلق دارد که با پنج پله صعود به این رده نقل مکان کرده است. در حالی که زمان چندان زیادی به عرضه بازی فیفا 20 باقی نمانده، اما عنوان فیفا 19 کماکان به روند فروش رو به رشد خود ادامه داده و با وجود سقوط دو پله ای، این بار رده چهارم جدول را به خود اختصاص داده است.

بازی موفق شرکت راک استار گیمز یعنی Grand Theft Auto V بار دیگر از لحاظ فروش عملکرد بهتری نسبت به بازی Red Dead Redemption 2 داشت و طی این هفته با یک پله صعود، در رده پنجم جدول قرار گرفت. جدیدترین اثر ریسینگ شرکت کد مسترز به نام F1 2019 به لطف فروش قابل قبول خود در این هفته، مجددا به جمع 10 بازی پرفروش هفتگی بریتانیا ملحق شد و هم اکنون جایگاه ششم جدول را در اختیار دارد.

رده هفتم جدول در اختیار بازی Fire Emblem: Three Houses، صدرنشین دو هفته گذشته، است که سقوط 6 پله ای را تجربه کرده و فروش آن نزدیک به 60 درصد نسبت به هفته قبلی کاهش یافته است. دیگر بازی پرطرفدار شرکت راک استار گیمز یعنی رد دد ردمپشن 2 در حالی که طی چند هفته اخیر در رده های آخر جدول به چشم می خورد و حتی در گزارش قبلی به مکان پانزدهم جدول نقل مکان کرده بود، حال با یک جهش هفته پله ای و قرارگیری در رده هشتم، دوباره در میان 10 بازی پرفروش هفتگی بریتانیا حضور یافته است.

پرفروش ترین بازی های هفته سوم مرداد 98

Minecraft که بر اساس گزارش جدید شرکت سونی به عنوان پرفروش ترین بازی ماه جولای کنسول پلی استیشن 4 انتخاب شد، در جدول فروش هفتگی بریتانیا نیز عملکرد مطلوبی داشته و با یک پله صعود، در جایگاه نهم جا گرفت. این در حالی است که بازی Super Smash Bros Ultimate در مقابل ماینکرفت شکست خورد و از رده نهم به رده دهم جدول سقوط کرد.

ذکر این نکته مهم است که بازی Madden NFL 20 در هفته دوم انتشار خود از جمع 10 بازی پرفروش هفته خارج شد و هم اکنون در مکان دوازدهم جدول دیده می شود. علاوه بر این، اثر Wolfenstein: Youngblood نیز با یک سقوط بلند، رده 22 جدول را به خود اختصاص داد.

در ادامه می توانید فهرست پرفروش ترین بازی های هفته سوم مرداد 98 در بریتانیا را به همراه جایگاه قبلی و استودیوی سازنده مشاهده کنید. شایان ذکر است؛ جدول زیر مربوط به فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌هاست.

جایگاه کنونی

جایگاه قبلی

نام بازی

1 سوم Crash Team Racing Nitro-Fueled
2 چهارم Super Mario Maker 2
3 هفتم Mario Kart 8: Deluxe
4 دوم FIFA 19
5 ششم Grand Theft Auto V
6 یازدهم F1 2019
7 اول Fire Emblem: Three Houses
8 پانزدهم Red Dead Redemption 2
9 دهم Minecraft
10 نهم Super Smash Bros Ultimate

در انتها، نظر خود در رابطه با پرفروش ترین بازی های هفته سوم مرداد 98 را با ما در میان بگذارید.

ارسال نظر