اسپیس ایکس دسترسی به فضا را برای شرکت های کوچک آسان تر می کند!

رسانه کلیک - شرکت اسپیس ایکس به سرپرستی ایلان ماسک قصد دارد با راه اندازی برنامه Rideshare، به شرکت های کوچکتر فضایی فرصت دسترسی ارزان تر به فضا را بدهد.

اسپیس ایکس دسترسی به فضا را برای شرکت های کوچک آسان تر می کند!

اسپیس ایکس با راه اندازی برنامه Rideshare که طی آن به شرکت های کوچک فضایی روش هایی ارزان تر و قابل اعتمادتر برای دسترسی به فضا را پیشنهاد می کند، در حال سرعت بخشی به روند تبلیغاتی خود است.

ایلان ماسک ، مدیر این شرکت اخیرا اعلام کرده که شرکت های کوچک تر قادر به انجام پروازهای فضایی اشتراکی با موشک Falcon 9 هستند. قیمت این پروازها از 2.25 میلیون دلار برای هر 150 کیلو بار آغاز می شود.

در حال حاضر، برخی شرکت های کوچک تر در پی دسترسی به فضا هستند؛ در حالی که اسپیس ایکس منتظر فرصتی از سمت شرکت های بزرگ با محموله های بزرگ تر است. این به معنای آن است که اگر مشتری اصلی به هر دلیلی پرواز را لغو کند، شرکت های کوچک تر وادار به پیروی از برنامه جدید هستند.

راه اندازی برنامه Rideshare به این معناست که شرکت های کوچک تر دیگر نیازی به پیروی از شرکت های بزرگ تر ندارند و می توانند برنامه پرواز به فضا را خود تنظیم کنند.

مشابه رزرو بلیط هواپیما، شرکت های ماهواره ای که سریع تر از بقیه اقدام می کنند، احتمالا با قیمت های پایین تری مواجه می شوند. برای مثال با برنامه Rideshare، یک مشتری که بیش از 12 ماه پیش از برنامه های مقرر شرکت اقدام می کند، می تواند 150 کیلوگرم محموله را با قیمت 2.25 میلیون دلار جابه‌جا کرده و بابت هر 1 کیلوگرم اضافی 15 هزار دلار پرداخت کند.

اگر شرکتی دیرتر اقدام کند (برای مثال بین 6 تا 12 ماه پیش از برنامه های مقرر)، این قیمت تا 3 میلیون دلار برای هر 150 کیلوگرم و 20 هزار دلار برای هر 1 کیلوگرم بار اضافی بالا خواهد رفت.

اسپیس ایکس برای راه اندازی برنامه جدید خود کاملا آماده است و اولین ماموریت اصلی آن بین نوامبر 2020 و مارس 2021 انجام خواهد شد. سفرهای بعدی نیز برای اوایل سال 2022 و 2023 برنامه ریزی شده اند.

اسپیس ایکس اظهار داشته که می تواند با رشد و تغییرات خود به شرکت های فضایی کوچکتر نیز با پیشنهادات قابل اعتماد، ارزان تر و کارآمدتر کمک کند تا پروازهایی اشتراکی با سایر شرکت ها را تجربه کنند. شرکت SpaceX همچنین برنامه سفر به ماه دارد و درآمدزایی از چنین پروژه هایی می تواند به تحقق اهداف بزرگتر این چنینی شرکت نیز کمک کند.

ارسال نظر