گوشی جدید هواوی با سیستم عامل هانگ منگ از راه می رسد

رسانه کلیک - شرکت هواوی به تازگی اعلام کرده که گوشی جدید خود را تا پایان سال 2019 و با سیستم عامل هانگ منگ به مشتریان عرضه می کند.

گوشی جدید هواوی با سیستم عامل هانگ منگ از راه می رسد

شرکت هواوی نخستین دستگاه مبتنی بر سیستم عامل HongMeng را به زودی وارد بازار می کند. این محصول که تلویزیون هوشمند Honor نام دارد، تا آخر همین هفته در اختیار مشتریان چینی قرار می گیرد. با این حال رسانه خبری Global Times اعلام کرده که شرکت هواوی در سه ماهه چهارم سال 2019، از نخستین اسمارت فون خود با سیستم عامل هانگ منگ نیز رونمایی خواهد کرد. این در حالی است که مقامات رسمی هواوی گفته بودند که این سیستم عامل هیچ گاه روی گوشی موبایل عرضه نمی شود ( هواوی از سیستم عامل هانگ منگ در گوشی های هوشمند خود استفاده نمی کند ).

شرکت هواوی در مراسم HDC امسال، رسما از سیستم عامل هانگ منگ رونمایی می کند. این مراسم در تاریخ 9 اوت و در شهر دونگ گوان چین برگزار می شود. قرار است که این سیستم عامل ابتدا در وسایل نقلیه خودران، دستگاه های پزشکی، رایانه ها، مراکز داده و به صورت کلی در صنایع کنترلی به کار گرفته شود. هواوی همچنین اعلام کرده که اگر گوگل امکان دسترسی به سیستم عامل اندروید را از این شرکت دریغ کند، چاره ای جز توسعه هانگ منگ باقی نمی ماند.

سیستم عامل هانگ منگ

با توجه به گزارش های منتشر شده در Global Times، سیستم عامل هانگ منگ قابلیت پشتیبانی از داده های شخصی را داشته و امنیت کاربران را تضمین می کند. این سیستم که بر اساس اندروید اوپن سورس نوشته شده، عملکرد بهتری نسبت به اندروید و iOS از خود نشان می دهد ( سیستم عامل HongMeng هواوی سرعت بالاتری از اندروید و iOS دارد ). این پلتفرم احتمالا در دسامبر سال جاری و همزمان با عرضه هواوی میت 30 و میت 30 پرو وارد بازار می شود.

ارسال نظر