بازی DOOM 64 در راه است!

رسانه کلیک - شواهد امر گویای این موضوع است که بازی DOOM 64 پس از گذشت 22 سال از عرضه خود، سرانجام روی دو پلتفرم پی سی و پلی استیشن 4 منتشر می شود.

بازی DOOM 64 در راه است!

پس از عملکرد ضعیف بازی Fallout 76 و کاهش محبوبیت بتسدا، این شرکت به تازگی تصمیم به احیای مجموعه پرطرفدار و قدیمی DOOM گرفته تا خاطره شیرین و به یادماندنی هواداران این سری را بار دیگر زنده کند. از این رو، چند وقتی است که دوباره نام فرانچایز «دووم» در تیتر رسانه ها به چشم خورده و شرکت بتسدا چندی پیش به طور غیرمنتظره سه نسخه اول مجموعه DOOM را برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ منتشر کرد ( سه نسخه اول DOOM برای کنسول ها منتشر شد ).

حال، به نظر می رسد ماجرا صرفا به انتشار سه گانه دووم برای کنسول ها محدود نشده و شرکت بتسدا به زودی یکی از نوستالژی ترین آثار خود یعنی بازی DOOM 64 را برای پلتفرم رایانه شخصی منتشر می کند. در همین راستا، سازمان PEGI که وظیفه تعیین رده سنی بازی های ویدیویی را برعهده دارد، اخیرا تصویری از رده سنی بازی «دووم 64» را در وب سایت خود به اشتراک گذاشته که در پی آن، گمانه زنی های متعددی در خصوص عرضه دوباره این عنوان به راه انداخته است.

بر اساس گفته سازمان PEGI، بازی DOOM 64 به خاطر خشونت بالا و صحنه های خون ریزی برای افرادی بالای 16 سال مناسب است. در بخش پلتفرم های مقصد، این موسسه به عرضه بازی برای پلی استیشن 4 و رایانه شخصی اشاره کرده و جالب تر اینکه تاریخ انتشار آن را روز 4 مرداد امسال (26 جولای) تعیین کرده است. این در حالی است که هم اکنون دو روز از زمان مقرر گذشته و هنوز هیچ خبر رسمی در رابطه با عرضه بازی DOOM 64 برای کنسول ها و پی سی به گوش نرسیده است.

عده ای بر این باورند که این تصویر مربوط به سه نسخه اول بازی DOOM بوده و به اشتباه تحت عنوان DOOM 64 در وب سایت این سازمان قرار گرفته است. موضوعی که تاریخ انتشار ذکر شده نیز تا حدودی آن را تایید می کند. با این حال، شرکت بتسدا هنوز هیچ واکنشی در خصوص این گزارش نشان نداده و باید منتظر ماند و دید که آیا به زودی میزبان اثر دیگری از این مجموعه خواهیم بود یا خیر.

شایان ذکر است؛ بازی DOOM 64 در اواسط سال 1997 میلادی توسط شرکت «مید وی گیمز» به صورت انحصاری روی کنسول نینتندو 64 منتشر شد. بد نیست بدانید که با وجود گذشت بیش از 22 سال از انتشار بازی، این عنوان تاکنون برای پلتفرم دیگری عرضه نشده و همچنان در انحصار کنسول مذکور باقی مانده است.

ارسال نظر