کنترلر جدید نینتندو سوییچ معرفی شد

رسانه کلیک - شرکت PDP چندی پیش از کنترلر جدید نینتندو سوییچ رونمایی کرد که از لحاظ ظاهری، شباهت زیادی با مدل حرفه ای کنترلر این کنسول دارد.

کنترلر جدید نینتندو سوییچ معرفی شد

اگرچه نینتندو سوییچ یکی از موفق ترین کنسول های تاریخ شرکت نینتندو به شمار می رود و حتی چند وقتی است که لقب پرفروش ترین کنسول هر ماه به این دستگاه هیبریدی تعلق می گیرد، اما با وجود گذشت حدود سه سال از عرضه این کنسول، سوییچ همچنان با یک سری مشکلات و ایرادات ریز و درشت دست و پنجه نرم می کند.

برای مثال، کمبود لوازم جانبی نینتندو سوییچ را می توان یکی از نقاط ضعف آن دانست، اما مسئله فقط به این مورد خلاصه نشده و کاربران این کنسول نه تنها سال هاست که به خاطر عدم امکان برقراری چت صوتی با سایر بازیکنان ناراضی هستند، بلکه نبود جک هدفون 3.5 میلی متری در کنترلر سوییچ نیز مورد انتقاد شماری از کاربران قرار گرفته است. این در حالی است که کاربران کنسول های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 به راحتی قادر به اتصال هدفون خود به کنترلر دستگاه هستند.

در همین رابطه، سرانجام شرکت PDP تصمیم به حل این مشکل مهم عده ای از کاربران گرفته و چندی پیش از کنترلر جدید نینتندو سوییچ تحت عنوان PDP Faceoff Deluxe+ پرده برداشت. کنترلر این شرکت از لحاظ ظاهری تفاوت زیادی با مدل حرفه ای کنترلر نینتندو سوییچ ندارد و نحوه قرارگیری دکمه ها تقریبا مشابه یکدیگر است. با این حال، برخلاف کنترلر اصلی سوییچ، کنترلر جدید شرکت مذکور به یک سری دکمه ها و همچنین جک هدفون 3.5 میلی متری مجهز شده تا تمامی نیاز بازیکنان از کنترلر سوییچ را برطرف کند.

به لطف وجود جک هدفون 3.5 میلی متری، از این پس کاربران کنسول نینتندو سوییچ می توانند هدفون های خود را به جای اتصال به دستگاه، به کنترلر جدید شرکت PDP متصل و در حین تجربه بازی از میکرفن نیز برای برقراری چت صوتی استفاده کنند. فارغ از این ورودی، دکمه های مختلفی در کنترلر جدید نینتندو سوییچ از جمله دکمه خانه، نمایش و کارکرد (Function) به چشم می خورد که هر یک کارایی خاص خود را دارند. به عنوان مثال، با فشردن دکمه های کارکرد و فلش های بالا و پایین می توانید صدای خروجی کنسول خود را تنظیم کنید.

در پشت این کنترلر نیز از یک سری دکمه های قابل برنامه ریزی استفاده شده که عملکردی مشابه به کنترلر الیت کنسول ایکس باکس وان دارند. با وجود این ویژگی های مثبت، متاسفانه این کنترلر به بلوتوث مجهز نیست و به صورت سیمی از نوع USB راهی بازار شده که برای استفاده از آن، باید کنترلر را به صورت مستقیم به کنسول متصل کنید.

گفتنی است؛ این کنترلر در چهار رنگ مشکی، قرمز، آبی و بنفش به همراه طرح کامو (Camo) با قیمت 24.99 دلار در فروشگاه آمازون به فروش می رسد.

ارسال نظر