سودآورترین پلتفرم شرکت یوبی سافت کدام است؟

رسانه کلیک - پلتفرم رایانه شخصی پس از شکست کنسول پلی استیشن 4، در حال حاضر به عنوان سودآورترین پلتفرم یوبی سافت شناخته می شود.

سودآورترین پلتفرم شرکت یوبی سافت کدام است؟

یوبی سافت به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین شرکت های ناشر و بازی سازی، تا به امروز عناوین ویدیویی زیادی روی پلتفرم های مختلف منتشر شده که موفقیت و محبوبیت برخی از آن ها همچون سری اساسین کرید، رینو سیکس و اسپلینتر سل غیرقابل انکار است. این شرکت فرانسوی هرچند که تاکنون بازی های نسبتا فراوانی روی پلتفرم های موبایل و نینتندو سوییچ منتشر کرده، اما غالب آثار برای سه پلتفرم ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه شخصی عرضه شده است.

با توجه به این مورد، سوالی که ذهن برخی از بازیکنان را به خود مشغول کرده، این است که بیشترین میزان فروش بازی های شرکت یوبی سافت مربوط به کدام پلتفرم است؟ در پاسخ به این سوال، چندی پیش جلسه ارائه گزارش فروش سه ماهه اول سال مالی 2019 - 2020 شرکت یوبی سافت با حضور جمعی از مدیران برگزار شد که طی آن، ضمن ارائه آمار و ارقام جدید از میزان فروش بازی ها، اطلاعات جدیدتری از عملکرد اقتصادی این شرکت در سه ماه گذشته منتشر شد.

در جریان این جلسه، یوبی سافت گزارشی از سوددهی تمامی پلتفرم ها اعم از پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، پی سی، نینتندو سوییچ، موبایل و غیره ارائه کرد که بر اساس آن، پلتفرم رایانه شخصی در نهایت موفق به شکست PS4 شد و با اختصاص سهم 34 درصدی از درآمد کلی این شرکت، به عنوان سودآورترین پلتفرم یوبی سافت لقب گرفت. این در حالی است که در جریان سال مالی 2018 - 2019 یوبی سافت، سود حاصل از فروش بازی ها در پلتفرم پلی استیشن 4 و پی سی به ترتیب برابر با 38 و 24 درصد اعلام شده بود. از این رو، میزان سود شرکت یوبی سافت از فروش نسخه رایانه شخصی بازی ها نزدیک به 10 درصد نسبت به سال گذشته بیشتر شده است.

سودآورترین پلتفرم یوبی سافت

در ادامه، کنسول پلی استیشن 4 با کاهش 7 درصدی، هم اکنون 31 درصد از سود کلی شرکت یوبی سافت را به خود اختصاص داده است. سود حاصل از فروش نسخه ایکس باکس وان بازی ها به رقم 22 درصد رسیده که بدین ترتیب، کنسول نسل هشتم ردموندی ها به عنوان سومین پلتفرم پرسود یوبی سافت شناخته می شود. 7 درصد از درآمد کلی شرکت یوبی سافت نیز به کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ تعلق دارد.

جدول سوددهی پلتفرم های شرکت یوبی سافت به شرح زیر است:

نام پلتفرم سال مالی 2019 - 2020 سال مالی 2018 - 2019
پلی استیشن 4 31 درصد 38 درصد
ایکس باکس وان 18 درصد 22 درصد
پی سی 34 درصد 24 درصد
موبایل 5 درصد 5 درصد
نینتندو سوییچ 7 درصد 7 درصد
پلتفرم های قدیمی 0 درصد 1 درصد
دیگر پلتفرم ها 5 درصد 3 درصد

دیدگاه شما در رابطه با سودآورترین پلتفرم یوبی سافت چیست؟ به نظر شما، آیا سوددهی پلتفرم رایانه شخصی در زمان عرضه کنسول های نسل نهم کاهش می یابد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال نظر