رابط کاربری One UI 2.0 چند ماه دیگر عرضه می شود

رسانه کلیک - شرکت سامسونگ قصد دارد سری جدید گوشی های گلکسی را به رابط کاربری One UI 2.0 و اندروید Q مجهز کند.

رابط کاربری One UI 2.0 چند ماه دیگر عرضه می شود

طبق گزارش های به دست آمده، شرکت سامسونگ تا پایان امسال دومین نسخه از رابط کاربری جدیدش، One UI 2.0 را برای برخی دستگاه های خود عرضه می کند. رابط کاربری One UI 2.0 از طریق بروزرسانی نرم افزار، ابتدا برای دستگاه های پرچمدار و سپس روی سایر دستگاه ها منتشر می شود. پرچمداران آینده سامسونگ، سری گلکسی S11 همراه با رابط One UI 2.1 عرضه خواهند شد. این رابط کاربری در ابتدا به عنوان نسخه ۱٫۰ و بعدها به عنوان نسخه ۱٫۱ برای گلکسی سری S10 روانه بازار شد.

رابط کاربری One UI 2.0 دارای چه ویژگی هایی است؟

در حال حاضر اطلاعات بسیار کمی در این مورد وجود دارد، اما به نظر می رسد که طبق توافق های انجام شده، سامسونگ قصد دارد تا ویژگی های نرم افزاری جدید ارائه شده در Google I/O را در رابط کاربری بعدی خود اضافه کند. رابط کاربری One UI 2.0 شامل تمام بهبودهای دیجیتالی جدید معرفی شده در Google I/O خواهد بود. یکی از این ویژگی ها، حالت تمرکز بدون مزاحمت است که هدف از آن، به حداقل رساندن اطلاع رسانی ها، هشدارها و هر گونه وقفه از سوی برنامه های تعریف شده توسط کاربر است. هنوز روشن نیست که چه ویژگی های دیگری از اندروید Q در این رابط کاربری گنجانده می شود.

زمزمه هایی در این باره وجود دارد که احتمالا در رابط کاربری One UI 2.0، دستیار Bixby ارتقا پیدا کرده و ویژگی های قوی تری به آن اضافه می شوند. خوشبختانه سامسونگ قرار است ویژگی خودکارسازی را برای دستگاه های قدیمی تر مانند نوت ۹ و نوت ۸ و همچنین سری گلکسی اس ۸ و ۹ ارائه دهد.

دستگاه های گلکسی نوت ۱۰ فاقد رابط کاربری One UI 2.0 خواهند بود، چراکه پیش از انتشار اندروید Q، روانه بازار می شوند. با اینکه در ماه های بعدی، نسخه های آپدیت جدیدی برای این دستگاه ها منتشر خواهد شد، اما بعید به نظر می رسد که اندروید Q، بخشی از ویژگی های ابتدایی در آپدیت های جدید باشد.

ارسال نظر